Forum Linux Mint Polska

Inne => Off topic => Wątek zaczęty przez: piotrekq w Kwiecień 16, 2016, 14:56:52 pm

Tytuł: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: piotrekq w Kwiecień 16, 2016, 14:56:52 pm
Coraz mniej użyszkodników zwraca się o pomoc, Mati zwijaj żagle. Mint jest za prosty.  :D :D :D
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: nowy-w-gsm w Kwiecień 16, 2016, 18:07:55 pm
Zwracają się o pomoc .Ale nie zawsze otrzymują te pomoc-odpowiedz.:).
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: loctor w Kwiecień 16, 2016, 20:08:48 pm
A skoro nie otrzymują to już nie wracają.
Forum oferujące wsparcie stoi zaawansowanymi użytkownikami, którzy tegoż wsparcia aktywnie udzielają. Jeśli z jakichś powodów nie mogą lub nie chcą albo jest ich zbyt mało żeby ogarnąć wszystkie tematy to forum umiera, to dość oczywiste.
A co Minta to wcale nie jest taki prosty o czym się niemal każdego dnia przekonuje na własnej skórze.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: dnskpe w Kwiecień 16, 2016, 23:01:40 pm
Fakt, jest trudny. Często mam z nim problemy, czasem pytam tu o pomoc, rzadko ją uzyskiwałem. Czasem sam sobie radziłem, choć do teraz mam problemy których nie mogę rozwiązać. Jest jakiś prostszy system?
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: ciastek1981 w Kwiecień 16, 2016, 23:19:40 pm
Znakomita większość problemów jest opisana. Wystarczy poszukać czy na forum Minta czy Ubuntu.

Admini ogarniają nie tylko to forum. Siedzą też np. na dug.net.pl i debian.pl, do tego programują i tak dalej i tak dalej ...
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: loctor w Kwiecień 17, 2016, 08:22:09 am
Nie chce wyjść na malkontenta czy inną jęczyduszę ale jaki jest sens istnienia np tego forum jeśli po odpowiedzi czy rozwiązania użytkownik jest odsyłany na inne fora? Napisałem 'np tego forum', ponieważ od około miesiąca bawiąc się linuxem i szukając rozwiązań problemów o jakie się potykam, bywałem na różnych forach i czesto spotykałem się z próbami odbicia mnie jak piłeczki w inne miejsce.
To forum wydaje się nie posiadać grawitacji, ktora przyciągnełaby nowych użytkowników z czasem zwiększając potencjał wiedzy do czego zazwyczaj podobne fora dążą. Nie wiem czy zawsze tak było, za krótko tu jestem ale tak to wygląda. Do tego dochodzi pewna niechęć znacznej części środowiska linuxowego do nowych w tym świecie użytkowników, która powoduje, że dla nich 'prosty' linux staje się o niebo trudniejszy.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: melis w Kwiecień 17, 2016, 08:44:10 am
Ogólnie w tym środowisku bardziej doświadczeni, zmuszają tych mniej zaznajomionych z tematem, do nieco własnego wysiłku i aspiracji. Prawda jest taka, że kto będzie rzeczywiście chciał poznać system, to go pozna choćby miał przeczesać 100 for i milion fraz w google plus przeczytać kilkaset co najmniej, stron dokumentów. Czy to jest nie w porządku? Nie sądzę. Ten system tego wymaga. Pomijając już kwestię, że sporo kłopotów jest naprawdę błahych, o czym sam się już kilkakrotnie przekonałem. Czy Mint jest trudny? Może mam farta, ale od momentu instalacji, pomijając zmianę środowiska na LXDE, nie miałem z nim żadnych kłopotów. Dla mnie MS odpada w przedbiegach. A pisać na forum o kłopotach warto, bez względu na to, czy ktoś pomaga czy nie. Prędzej czy później, mniej zaawansowani będą wstanie pomagać tym, jeszcze mniej zaawansowanym i tak powstanie kolejny zastęp ludzi, już coś niecoś wiedzących ;) A odsyłanie w inne miejsca, jest ok. Zmusza właśnie do nabywania wiedzy, samodzielnie, tym bardziej że Mint jest oparty w dużej mierze o Ubuntu, więc wiele materiałów na temat Ubuntu dotyczy Minta.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: dnskpe w Kwiecień 17, 2016, 08:59:31 am
Ogólnie w tym środowisku bardziej doświadczeni, zmuszają tych mniej zaznajomionych z tematem, do nieco własnego wysiłku i aspiracji. Prawda jest taka, że kto będzie rzeczywiście chciał poznać system, to go pozna choćby miał przeczesać 100 for i milion fraz w google plus przeczytać kilkaset co najmniej, stron dokumentów. Czy to jest nie w porządku? Nie sądzę. Ten system tego wymaga.
W zupełności się zgadzam, jest to bardzo dobra opcja, żeby kogoś nauczyć, a nie podawać na tacy. Tylko nie każdy sobie poradzi ze znalezieniem rozwiązania problemu, a to dlatego, że jak zauważyłem, większość rozwiązań jest na angielskich forach, a nie każdy potrafi ang.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: Ulvhedin w Kwiecień 17, 2016, 11:49:22 am
[...] bywałem na różnych forach i czesto spotykałem się z próbami odbicia mnie jak piłeczki w inne miejsce.
To forum wydaje się nie posiadać grawitacji,
[...]

I to kwintesencja pewnych tendencji na forum, nawet tym forum.
Ludzi obcykanych technicznie na forum jest garstka. Na palcach jednej reki mozna policzyc.
Gownie to sa ludzie ktorzy pracuja w jakichs firmach IT i poswiecaja wolny czas na wsparcie tu. Nie zawsze sie da. Ba, nawet coraz rzadziej to robia.
Jesli temat przewija sie sie kolejny raz i nikt nie odpowiada, uzywajcie szukajki. I tak najczesciej jest, ze brak odpowiedzi wynika z  "o rany, znowu to samo, niech sobie gość przekopie forum". Tematy ambitniejsze sa podejmowane najczesciej.
Prawde mowiac, kiedy temat X przewijał sie wiele razy, to te osoby zdobyły juz wiedze na ten temat. Dlaczego zatem nie pomagaja innym? ;)
Nie bójcie sie pisac, nawet jak ktoś napisze bzdure to zostanie skorygowany bez wysmiewania - tego tu pilnujemy.

Przypominam tez, ze mamy kanał IRC. Tam sporo osob wchodzi kiedy chca porade w miare szybko dostac.

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: ciastek1981 w Kwiecień 17, 2016, 12:10:17 pm
Na kłopoty z językami jest:

https://translate.google.pl/?hl=pl&tab=TT

i słownik np.

http://pl.bab.la/

Jeżeli znasz nazwę urządzenia z którym masz problem czasami wystarczy ją wpisać w google "nazwa urządzenia" i dodać "ubuntu", "debian" czy "linux".

Poza tym nie każdy ogrania wszystkie środowiska graficzne Minta, czasami nie pamięta, albo musi pobrać Minta.

Ja np. wiele rozwiązań znajduje na

http://askubuntu.com/

W innym wypadku zostaje Windows 10 i BSoD, który pojawia się po każdej większej aktualizacji :D
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: akos41 w Kwiecień 17, 2016, 13:52:23 pm
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: ciastek1981 w Kwiecień 17, 2016, 17:01:28 pm
dnskpe poniósł temat języka angielskiego to napisałem to co ja na ten temat myślę.

Mint bazuje na Debianie i Ubuntu. W dodatku jest to otwarty system więc profitów z helpdesku nie ma.

Ja na większość pytań zadawanych przez innych użytkowników odpowiadam bazując na tym co jest na forach Ubuntu  8)

Teoretyk-bajkopisarz  8)

Dlatego uważam, że wiele pytań użytkownik powinien najpierw zadać google, a potem pytać na forum.

Mi forum na początku pomogło zrozumieć sposób działania i oswoić się z Linuxem (choć wcześniej na PS3 miałem YDL). Dzięki Mintowi przesiałem się na Debiana bez większych problemów.

Wiele pytań jest na takim poziomie, że zastanawiam jak ktoś nie ma problemów z Windowsem.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: moarcode w Kwiecień 17, 2016, 21:55:15 pm
Ulv poruszył bardzo istotną kwestię. Tematy na forum niejednokrotnie są wpowielane, dlaczego zatem Ci, ktorzy uzyskali odpowiedź na podobny problem, nie pomagają?
To prawda, że jest nas garstka, ludzi ktorzy siedzą w IT i wiedzą mniej lub bardziej co robią, ale to nie znaczy, że tylko my jesteśmy od pomagania. Paru użytkowników aktywnie się udziela i widać, że chcą udzielać wsparcia, a co z resztą? Mam wrażenie, że niedzielny user wchodzi na forum i żąda odpowiedzi nie ofrując nic w zamian: ani własnego zaangazowania, zeby rozeznać temat wcześniej, ani wspracia dla innych userów, jezeli zna odpowiedzi na ich problemy. Tacy też najczęściej mają postawę roszczeniową.
Reasumując: społeczność to my wszyscy, a nie te pare osób po ktorych się najczęsciej jedzie, bo "nie udzielają odpowiedzi i odsylaja do google".
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: szymon1978 w Kwiecień 18, 2016, 20:33:02 pm
A każdy user ma w dupie to,że my też mamy pracę,rodzinę i wiele innych zajęć poza "pomaganiem cierpiętnikom"którzy są zbyt leniwi aby zapytać Wujka Google lub przeszukać bazę forum.Postawa roszczeniowa nie pomaga nikomu,ale co tam,przecież płacą nam ogromną kasę za wsparcie,więc User Nasz Pan!!!

Panie Mati-zamykaj Pan ten Burdel ;)
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: stefan1948 w Kwiecień 18, 2016, 21:24:43 pm
Totalne lenistwo nowego narybku , nie bójcie się wujka Google wpisane tam zapytanie bardzo często wraca na nasze forum lub też inne , co za różnica najważniejsze by uzyskać odpowiedź . Wasza postawa zniechęca każdego , a wystarczyłoby pokazać że ma się zamiar chociaż trochę popracować . Kompletny brak szacunku dla tych co tworzą dla Was . 
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: akos41 w Kwiecień 18, 2016, 22:21:02 pm
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: moarcode w Kwiecień 19, 2016, 00:50:04 am
Cytuj
Wielki szacun również dla tych osób,które mi pomogły na tym forum
a Ci ktorzy nie pomogli tobie, a innym? A ci ktorzy nie udzielają się na forum ale swiadczą wsparcie w innym zakresie?
Prawda jest taka, ze wiekszosc nowych userow sama na wlasne zyczenie zniecheca sie do systemu i do spolecznosci majac postawe roszczeniowa. Dlaczego to my mamy zasluzyc na szacunek, a nowy user nie? Dlaczego wiekszosc nie zadaje sobie nawet trudu przeszykac google? To dziala w dwie strony i nie trafia do mnie argumentacja, ze to nowi userzy i trzeba z nimi delikatniej. Nie raz spotkalem nowego uzytkownika, ktory zadziwil mnie swoim podejsciem i takim z checia sie pomaga, cala reszta to zgraja roszczeniowych bachorów, ktorym sie wydaje, ze wszystko jest robione pod nich.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: akos41 w Kwiecień 19, 2016, 06:10:20 am
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: moarcode w Kwiecień 19, 2016, 09:40:47 am
Zamykam temat bo robi się żenujący. Jeżeli przeszkadza Ci konto to sie nie loguj, pozdrawiam.
Punkt 1.5 Regulaminu: Konta, które są nieaktywne dłużej niż 1000 dni są automatycznie usuwane.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: Ulvhedin w Kwiecień 19, 2016, 10:21:38 am
Otwieram watek z powrotem. Userzy maja prawo wylac swoje żale. :)
Czesciowo maja racje - odpowiedzi na odpierdol lub zbywajace były czesto stosowane.

Odrobina krytyki nikomu nie zaszkodzi a moze polepszyc jakosc. Takze śmiało...
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: moarcode w Kwiecień 19, 2016, 10:38:29 am
Spoko, tylko nie chce tutaj obrzucania się gównem.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: Ulvhedin w Kwiecień 19, 2016, 11:05:06 am
To moze ktos w takim razie wypunktuje co powinno ulec zmianie.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: moarcode w Kwiecień 19, 2016, 11:35:38 am
Z checia taka liste bym uzyskał.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: akos41 w Kwiecień 19, 2016, 11:43:18 am
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: moarcode w Kwiecień 19, 2016, 12:56:59 pm
Bez dyscypliny nie da sie pomagać, a przynajmniej nie skutecznie. Zyczylbym sobie, zeby kazdy zanim zada pytanie na forum poszukal sam odpowiedzi w google (tak robimy to wszsycy, google to codzienne narzedzie mojej pracy), a dopiero potem uderzac na forum.

Warto zapoznać się z tym: http://rtfm.killfile.pl/
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: ciastek1981 w Kwiecień 19, 2016, 13:27:12 pm
Akos41, komu chcesz pokazywać, że Linux jest świetnym systemem? Komuś, kto jest uprzedzony do wszystkiego co nie jest Windowsem.

Jak już jednak będzie wszystko działało to się okaże, że gier czy jakiś programów nie ma i to będzie przeszkadzało, chociaż nigdy albo rzadko z tego korzysta.

Największą dywersję szerzą jednak producenci sprzętu nie dostarczając często żadnego oprogramowania dla Linuxa.

Ps. Powiedz komuś, że Debian uruchamia się 4 razy szybciej niż czysty preinstalowany Windows to cię zaraz wyśmieje. Szkoda zachodu.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: ciastek1981 w Kwiecień 22, 2016, 14:02:10 pm
(Przepraszam za post pod postem)

Panie Akos41 to jak idzie ci idzie "Pokażmy,że Linux jest świetnym systemem,z bardzo dobrym zapleczem technicznym i nie ma się czego bać." ?

Jak piszesz coś takiego to musisz dawać coś od siebie, a ja tu nie widzę twojej pomocy  8)
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: akos41 w Kwiecień 22, 2016, 19:06:48 pm
(Przepraszam za post pod postem)

Panie Akos41 to jak idzie ci idzie "Pokażmy,że Linux jest świetnym systemem,z bardzo dobrym zapleczem technicznym i nie ma się czego bać." ?

Jak piszesz coś takiego to musisz dawać coś od siebie, a ja tu nie widzę twojej pomocy  8)

Panie ciastek1981 - daruj sobie próby zaczepki mojej osoby,ok?

Nie korzystam już z tego forum-odpowiadam Tobie tylko dlatego iż przyszła informacja na maila.

A to co mam robić lub dawać to już moja sprawa-NIC Ci do tego.
Ja przynajmniej nie udaję,że wszystko wiem-tak jak ty to robisz.

I proszę nie odpisuj bo to jest moja ostatnia wizyta na tym forum.

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: moarcode w Kwiecień 22, 2016, 19:29:50 pm
Najpierw opierniczasz innych, że nie widzisz ich pomocy, a jak ktos wytknie ten sam temat w stosunku do Twojej osoby to sie obrażasz. Ten wątek zmierza do nikąd. Albo dyskutujemy konstruktuwnie, albo zamykam.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: gilban w Maj 30, 2016, 20:06:40 pm
Panie moarcode.

Ja np. oczywiście staram się szukać informacji w Internecie, jednak nie na wszystko odpowiedzi są.

Następnie często odpowiedzi są nieaktualne, gdyż dużo takich jest do starszych wydań czy Ubuntu, czy Debiana, czy OpenSuse, jednak między czasie zaszło dużo zmian w nowszych wydaniach danej dystrybucji i odpowiedzi w Internecie przestają pasować.

I wtedy gdy nie potrafię sobie poradzić piszę post na forum.

Generalnie największe problemy są ze sterownikami do kart graficznych (Nvidia czy AMD). Tylko Ubuntu i Mint Ubuntu-pochodny ma narzędzie do ich instalacji, jednak daje ono mały wybór przy instalacji sterowników do nowszych kart.

Dalej - nieraz zdarzają się problemy po aktualizacji systemu, gdzie taki LXDE 2 po najnowszych aktualizacjach potrafi się wysypać - i nigdzie nie ma na to odpowiedzi dlaczego i co robić, aby to przywrócić.

Skoro Admini obsługują kilka for na raz, do różnych systemów, to może by zrobić jedno duże z podziałem na dystrybucje? Bo faktycznie część problemów jest wszędzie taka sama, no ale nie wszystkie.

No i nie każdy zna dobrze angielski, a czasem tłumaczenia z Google translatora zdarzają się niezrozumiałe.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: moarcode w Maj 30, 2016, 21:13:30 pm
Pomysł jednego dużego forum jest ciekawy i warty przemyslenia, ale rozwiniecie tego musialoby anazowac spolecznosci wiekszosci dystrybucji, a to moim zdaniem jest nieralane.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: ciastek1981 w Maj 30, 2016, 21:23:20 pm
Prosze

http://linuxiarze.pl/forum/

Ps. Swoją drogą czy któryś z moderatorów czy administratorów ma na swoim kompie Minta poza maszyną wirtualną?
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: moarcode w Maj 31, 2016, 00:06:15 am
Ja pracuję na co dzien na mincie.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: ciastek1981 w Grudzień 15, 2016, 14:17:28 pm
Odświeżam  >:(

Czytam ostatnie posty i mi się cisną #@%$^&&@@##!! Nie rozumiem niektórych użytkowników. Zadają pytania, proszą o pomoc, ale na takim poziomie żeby nauczyć ich obsługi komputera.

Nie rozumiem dlaczego nie zadają sobie trudu żeby przeczytać chociażby uwagi do wydania (https://www.linuxmint.com/rel_sarah.php) oraz tu dla ubuntu (https://wiki.ubuntu.com/XenialXerus/ReleaseNotes), zajrzeć do podręcznika (https://linuxmint.com/documentation.php), skorzystać z wyszukiwarki forum (http://forum.linuxmint.pl/index.php?action=search;advanced;search=) czy Google'a (https://www.google.pl/).

Czy trudno jest pojąć, że Mint 17 bazuje na Ubuntu 14.04 LTS, a Mint 18 na Ubuntu 16.04 LTS?
Czy trudno jest skopiować treść błędu z terminala zamiast wklejać zrzuty?
Czy trudno zastosować się do  Wątek: Jak prawidłowo zadawać pytania? (http://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=6937.0) czy  Wątek: Przydatne przy problemach z dźwiękiem (http://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=5887.0)?
Czy brak znajomości języków jest jakimś problem przy https://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT i słownikach internetowych?
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: akos41 w Grudzień 15, 2016, 21:17:45 pm
Odświeżam  >:(

Czytam ostatnie posty i mi się cisną #@%$^&&@@##!! Nie rozumiem niektórych użytkowników. Zadają pytania, proszą o pomoc, ale na takim poziomie żeby nauczyć ich obsługi komputera.

Nie rozumiem dlaczego nie zadają sobie trudu żeby przeczytać chociażby uwagi do wydania (https://www.linuxmint.com/rel_sarah.php), zajrzeć do podręcznika (https://linuxmint.com/documentation.php), skorzystać z wyszukiwarki forum (http://forum.linuxmint.pl/index.php?action=search;advanced;search=) czy Google'a (https://www.google.pl/).

Czy trudno jest pojąć, że Mint 17 bazuje na Ubuntu 14.04 LTS, a Mint 18 na Ubuntu 16.04 LTS?
Czy trudno jest skopiować treść błędu z terminala zamiast wklejać zrzuty?
Czy trudno zastosować się do  Wątek: Jak prawidłowo zadawać pytania? (http://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=6937.0) czy  Wątek: Przydatne przy problemach z dźwiękiem (http://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=5887.0)?
Czy brak znajomości języków jest jakimś problem przy https://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT i słownikach internetowych?

Nie ma sensu się denerwować.
To jest jak "walka z wiatrakami".
Jeżeli ktoś bezsensownie pyta,to po prostu nie odpowiadaj.
Jest to prościej i bez nerwancji.

Pozdro
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: ciastek1981 w Grudzień 16, 2016, 07:29:46 am
Co raz częściej tak robię. Zamiast odpowiadać na forum dodaje sobie link z rozwiązaniem i opisem do ściągi  8)

Te nasze pomaganie najczęściej sprowadza się do szukania w google odpowiedzi zamiast osoby, która zadaje pytanie.

Może i zostaje wiedza na forum, ale za 2-3 miesiące nowy osobnik zapyta o to samo.

Ja po prostu nie rozumiem np. tego, że w uwagach do wydania jest informacja na dany temat. Twórca softu/sterownika również uwagę o tym na jakiej wersji to działa poprawnie. Co więcej instalator zwraca informacje, że nie pasuje do tej wersji systemu, a delikwent dalej swoje.
Elaborat, że coś mu nie działa.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: yahoob3 w Grudzień 16, 2016, 14:37:50 pm
To chyba, Panowie znak czasów :)
Wkurzył mnie Windows, hura! - instaluję Linuksa... bo się robi modny?
Bez czytania o systemie, żeby mieć choć minimalną wiedzę na co się porywam. Tylko coś nie tak, dawaj na forum, ale kto by tam czytał regulamin (w tym kraju takich rzeczy się nie czyta), zadaję pytanie i żądam odpowiedzi.
A coś nie tak na 90% murowane, bo to przecież nie jest darmowy Windows, a tak chce postrzegać Pingwina gros nowych userów.
Czasy Usnetu niestety minęły, a i zachowania społeczne ludzi się zmieniły.
Wchodząc do nowej społeczności nie zwraca się już uwagi na normy i obyczaje w niej panujące, czyt. co mnie obchodzi, że nie lubią (tolerują) tu pisania "po polskiemu", ja tak piszę i już, a interpunkcja to strata czasu ;) ).
Mam taką teorię, że im łatwiejszy dostęp do wiedzy, tym mniejsza ciekawość i chęć jej zdobywania. Że o czymś takim, jak wysiłek - choćby minimalny w kwestii samodzielnego znalezienia rozwiązania, nie wspomnę. No i mamy to, co tak Ciastka... zirytowało.
Always look on the bright side of... Net... if ju noł, łot aj min ;D
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: ciastek1981 w Grudzień 16, 2016, 15:14:36 pm
Zdaję sobie sprawę, że każdy jakoś zaczynał. Sam mam swoje za uszami  8)

No, ale nie może być tak, że w trzech miejscach napisane jest, iż nie da się tego zrobić.
Co więcej na forum również jest informacja dlaczego nie da się, a ktoś zakłada temat i oczekuje, że odwalimy za niego robotę.

Jest fajna dokumentacja, Minta (https://www.linuxmint.com/documentation.php), Ubuntu (https://help.ubuntu.com/) czy Debiana (https://wiki.debian.org/). Jest http://askubuntu.com/ gdzie najszczęśniejszej wystarczy wpisać proste zapytanie typu oznaczenie sprzętu lub czego szukamy. Przefiltrować i voila.

Najbardziej zaawansowani użytkownicy przestali się udzielać na forum. Rozumiem brak czasu  :(
Chociaż ja sobie to tłumaczę tak, że szkoda czasu na powtarzanie n-razy tego samego.

Poza tym nagminne nie stosowanie # - umieść kod, przez co robi się śmietnik.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: yahoob3 w Grudzień 16, 2016, 20:31:46 pm
Z tego, m.in. powodu czasem tęsknię za czasami numeru 0202122 :-)
Wtedy jeszcze przestrzegano Netykiety, bo to było dobrze widziane na wszystkich grupach dyskusyjnych. Były ostre czasem utarczki słowne, ale z jajem i nie pamiętam, żeby ktoś kogoś od debili czy innych takich wyzywał.
A wracając na forum... może znaczy to, że 2017 może być rokiem Linuksa? ;-D.
Może czeka nas powrót do judimizowania (falandyzm?) i pracy od podstaw, żeby tej cholernej...  rzeszy nowych użytkowników (co innego napisałem, ale skasowałem :) ) nieco ogłady przydać i wiedzy, agentka towarzyska przekazać. Enter.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: puro w Grudzień 20, 2016, 12:58:44 pm
Witam.

Nie likwidujcje forum. Bardzo mi pomaga, znalazlem tutaj rozwiazanie juz kilku malych problemow. Linuxa na wlasny uzytek uzywam od moze tygodnia i to forum jest dla mnie kopalnia wiedzy :).

Moze by zrobic cos w stylu archiwum rozwiazanych problemow? moze wtedy wiekszosc tematow by sie nie powtarzalo?

Ciesze sie ze jestescie. Pozdrawiam :)
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: yahoob3 w Grudzień 20, 2016, 13:30:18 pm
Spokojnie, zamykać się forum (chyba  :P ) nie będzie, a to powyżej to takie trochę zżymanie się na zaistniałą sytuację.
Co do archiwum rozwiązań, to ono przecież istnieje  :) , nazywa się "forumowa szukajka" i można w niej sporo znaleźć, ale...
No, właśnie ale... rzadko zdarza się, żeby po udzieleniu pomocy proszący o nią przekazał informację zwrotną, czy rada była pomocna i czy problem został rozwiązany.
Nikt chyba nie oczekuje jakichś specjalnych podziękowań, ale gdyby tak edytować pierwszy post w wątku i dopisać na początku tytułu [SOLVED] lub po prostu [ROZWIĄZANY], to szukającym odpowiedzi na podobny problem byłoby dużo łatwiej, bo po samym tytule widać, czy udało się pomóc, czy nie i jest informacja zwrotna dla pomagającego, że jego strzępienie klawiatury nie poszło się paść  :D .
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: ciastek1981 w Grudzień 20, 2016, 13:48:19 pm
Najszybciej to będzie "+" w [nawiasie] jak u Debianowców ;)

PS. Może przydałby się interaktywny help -> klikasz np. problemy z grafiką > AMD > zamknięte sterowniki > Mint 18 > ... i dostajesz informację np. taką jak tu (https://tjaalton.wordpress.com/2016/03/11/no-catalystfglrx-video-driver-in-ubuntu-16-04/)
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: hodny w Grudzień 28, 2016, 08:21:35 am
Te forum to wartościowa dawka wiedzy. Dlaczego chcecie je zamknąć :(
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: Ulvhedin w Grudzień 28, 2016, 11:47:06 am
Nikt nie chce. Temat wątku taki troszke przewrotny, chodzi o wylewaniu żalów. ;) Bez obaw.
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: ciastek1981 w Grudzień 28, 2016, 18:46:04 pm
Ja bym chciał napisać kilka przekleństw, ale nie mam gdzie ...  ::)

#&!!@#$%^^&*#####!!!!!!

Mint to nie Windows, który po instalacji aktualizuje się trzy dni. Nie bójcie się eksperymentować i psuć systemu.

Jak coś popsujecie tak, że już nie wstanie, to można sobie system postawić w czasie śniadania czy obiadu ;)

Mi się już cierpliwość skończyła. Niektórych powinni karnie posadzić na nieociosany kij od szczotki
  >:(
Tytuł: Odp: Pora zamykać forum
Wiadomość wysłana przez: amrek w Styczeń 31, 2017, 13:28:16 pm
Ałaaaaa!

Dzień Dobry Miętowi Ludkowie!

Ledwie wszedłem, już mi zaaplikowano nieociosany kij, nazwano leniem nie umiejącym szukać i chcącym mieć wszystko podane na tacy...

Otóż ja zrobiłem inaczej - zanim tu wszedłem przewertowałem wszystkie wątki na tym forum i na innych, otworzyłem wszystkie linki gdzie mnie kierowano... Zastosowałem wszystkie porady - łącznie z komendą "purge". Dźwięk traciłem i odzyskiwałem, znów traciłem i znów odzyskiwałem. System stawiałem na nowo już chyba osiem razy w trakcie śniadania, obiadu, kolacji, w środku nocy... Męczę się od Nowego Roku.
Miałem nawet prosić Was o pomoc, uruchomiłem skrypt i posiadam odpowiedni link. Pomyślałem jednak, że nie warto Wam głowy zawracać.

Nie widzicie, że Linux rozwija się tylko pod względem środowisk graficznych, a dźwięk jak leżał, tak leży od dziesięcioleci? Te problemy z dźwiękiem w Linuxie, jakie mam dzisiaj, występowały 10 lat temu u mnie i u innych, i nigdy do końca nie zostały rozwiązane. 

Pulse Audio to koń trojański, który pilnuje żeby żaden Linux nie wystawił łba i nie zagroził systemom korporacyjnym.
To jest globalny problem Linuxa, który powinien być globalnie rozwiązany, a nie koleś kolesiowi na forum.

Żeby w XXI wieku, na światłowodowych łączach internetowych, nie można było używać multimedialnego komunikatora, bo systemowe sterowniki dźwięku nie potrafią obsłużyć mikrofonu?
Ponieważ - jak pisze ciastek1981 - "Mi się już cierpliwość skończyła", rozwiązałem swój problem następująco:
$ sudo apt-get purge skype
$ sudo apt-get purge audacity
$ sudo apt-get purge vlc

Powyższe sprawia, że nie mogę powiedzieć Windws By-By, bo bym się cofnął do ubiegłego stulecia, kiedy królowało Gadu-Gadu i Kadu...

Pozdrawiam serdecznie.