Autor Wątek: Pomoc w uruchomieniu i konfiguracji PlayOnLinux  (Przeczytany 138 razy)

Offline Hati

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
Pomoc w uruchomieniu i konfiguracji PlayOnLinux
« dnia: Listopad 18, 2018, 20:02:31 pm »
Witam
Proszę o pomoc w uruchomieniu i konfiguracji aplikacji PlayOnLinux którą zainstalowałem sobie, o co tam chodzi? Na dobry początek postanowiłem zainstalować sobie paint i od razu błąd:

Error in POL_Wine
Wygląda na to że Wine się zawiesiło
Jeśli program dalej działa zignoruj tą wiadomość

Próbowałem też instalować z konsoli, ale instalacja się nie powiodła bo jakiegoś klucza publicznego nie było nic z tego nie kumam.

Offline kris777

• Miętowy krzew
  • Punkty: 58
Odp: Pomoc w uruchomieniu i konfiguracji PlayOnLinux
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2018, 21:40:25 pm »
To pewnie problemy z Wine ... i  jego niepoprawnym działaniem polecam takie howto:
http://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=145&t=183718&p=1028023&hilit=wine#p1028009

Offline Hati

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
Odp: Pomoc w uruchomieniu i konfiguracji PlayOnLinux
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2018, 10:34:33 am »
Witam
Dzięki za link - skorzystałem nagrałem PlayOnLinux jeszcze raz ale podczas uruchomienia wymagał on konieczne dogranie gecko - i tu zaczął się kolejny problem bo z konsoli wywalił kolejne błędy i już nie dałem rady. Wystarczy tego. Nie wiem czy ma to dalej sens uruchamiać.
Dla porównania nagrałem inna dystrybucje linuxa i wine tam chodzi od pierwszej instalacji...ale zaś nie chodzą inne rzeczy
system się podwiesza raz uruchamia się szybko raz łaczy się z kosmosem chyba, albo się nie uruchomi wcale. 
Tak się zniechęciłem do linuxa bo w zasadzie każdy program który ja używam trzeba uruchamiać ręcznie szukać po forach odpowiedzi, rozwiązań bez przesady.
Mam takie pytanie czy komukolwiek działa wine pod Linuxem Mintem? i jak to wygląda w praktyce np w suse ten program po instalacji działa w tle wiec klikając jakąkolwiek aplikacje z Windowsa to uruchomi sie sama.
Ja docelowo chcę uruchomić Mapsource pod Mintem i nie wiem czy dalej w to iść bo może się okazać że jak mi się już uda uruchomić wine to zaś będę miesiąc uruchamiał Mapsource. W dodatku Mapsource ten program musi widzieć nawigację Garmina wpiętą pod usb także to może się okazać nie lada wyzwanie.

« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2018, 10:43:00 am wysłana przez Hati »