Autor Wątek: Whatsapp Desktop zablokowany przez producenta [SOLVED]  (Przeczytany 324 razy)

Offline piotratorix

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
Whatsapp Desktop zablokowany przez producenta [SOLVED]
« dnia: Grudzień 13, 2018, 20:00:40 pm »
Witam!
W sumie od niedawna korzystam z Minta (jakieś 4 miesiące - przedtem miałem mageie), stąd pewnie moje lekkie zagubienie. Wczoraj, po aktualizacji systemu przestał działać mi Whatsapp Desktop - tzn. uruchamia się, ale mam info, że powinienem ściągnąć sobie Google Chrome. Wygląda ma to, że komunikator został zablokowany. Czy wie ktoś może jak to obejść i czy w ogóle można, bo bardzo przypadła mi do gustu ta aplikacja.
Będę wdzięczny za wskazówki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2019, 22:09:28 pm wysłana przez piotratorix »

Offline yahoob3

• Grupa Trzymająca Władzę
  • Wielki miętus
  • Punkty: 191
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
Odp: Whatsapp Desktop zablokowany przez producenta
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2018, 23:53:14 pm »
Próbowałeś takiego rozwiązania?
Tłumacz Google
Nie musisz niczego dotykać w Chrome, ale w samej aplikacji komputerowej WhatsApp. Gdy uruchomimy aplikację, przeniesiemy nas do komunikatu o błędzie przeglądarki Chrome. W tym samym oknie widzimy opcję VIEW, a następnie TOGGLE DEVELOPER TOOLS. Podzielamy ekran i pokazujemy nam opcje dla programistów i tam musimy dać przycisk, w którym pozostawiają 3 punkty (jeden pod drugim). Wśród opcji dajemy WIĘCEJ NARZĘDZI, a następnie POŁĄCZENIA SIECIOWE. Poniżej, jeśli spojrzymy, pole wyboru nie zostanie aktywowane automatycznie. Destylowana i wśród opcji przeglądarki, która pozwala nam wybrać Chrome dla Windows. Następnie wracamy do górnego menu, a my wciskamy VIEW i RELOAD i powinno działać lub przynajmniej zadziałało poprawnie. Kilkakrotnie zrestartowałem komputer i problem został rozwiązany.
Za: https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=283022
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

Offline piotratorix

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2019, 17:59:28 pm »
Człowieku, jesteś wielki. Działa. Na razie nie zamykajcie tematu proszę, postaram się w bardziej obrazkowy sposób wyjaśnić o co chodzi, bo tłumaczenie nieco zagmatwane :D

Offline yahoob3

• Wielki miętus
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2019, 20:47:22 pm »
:) Bez przesady 176 cm :D
Edytuj pierwszy post w wątku i dopisz w tytule [SOLVED] i będzie git.
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

Offline piotratorix

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2019, 20:51:35 pm »
Ok, później obecny post wykasuję. Niestety nie mogę sprawić, aby whatsapp zapamiętał te ustawienia, pomimo wykonywania w/w czynności. Po każdym nowym odpaleniu programu należy procedurę przejść od nowa, co jest nieco męczące :( 

Offline yahoob3

• Wielki miętus
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2019, 21:22:02 pm »
Z tego, co widzę w guglu, to powinieneś się cieszyć, że w ogóle "toto" działa :)
Apka porzucona od ponad roku :-/
Ponoć działa na Chromie...

Można jeszcze spróbować z Pidginem (https://linuxinsider.pl/instalacja-whatsapp-w-ubuntu/) - od punktu 2.

PS Postu nie wykasujesz :)
LU#586742

Offline piotratorix

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2019, 22:08:24 pm »
Cieszę się i tak z tego :) Dzięki wielkie. Dobra, w takim razie nie chce mi się już kombinować, temat do zamknięcia.