Autor Wątek: Krusader  (Przeczytany 493 razy)

Online dedito

 • Urząd Porządkowy
 • Miętowy krzew
 • *******
 • Wiadomości: 435
 • Punkty: 181
Odp: Krusader
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2018, 05:56:50 am »
Co do problemu z minimalizacją w mate, sprawdź czy masz aplet lista okien https://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=7497.0
Co do bieżącego problemu podaj konfigurację zgodnie z zasadami forum: https://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,6937.msg65816.html#msg65816
Sprawdź też tego krusadera, uruchamiając cinnamona w trybie live.

Offline Rafneq

 • Miętowe nasionko
 • *
 • Wiadomości: 1
 • Punkty: 1
Odp: Krusader
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2018, 19:03:46 pm »
@Jurek-ka
Cześć, z tego co pisałeś to Twoje środowisko graficzne to Cinnamon. Krusader to aplikacja ze "stajni" KDE i (tak jak pisali wcześniej) instalując ją musisz zainstalować sporo dodatkowych zależności. Możliwe że coś się pogryzło się z innymi pakietami z Mate albo Cinnamonem. Generalnie pod Linuksem nie zaleca się instalowania kilku rozbudowanych środowisk graficznych (np. GNOME razem z KDE). Większość rzeczy będzie oczywiście działać ale mogą być jakieś dziwne przypadki konfliktów, no i oczywiście będziesz miał masę zdublowanych programów.

W twoim przypadku jest jakiś problem z biblioteką Qt:
QPainter::begin: Paint device returned engine == 0, type: 2
-----

Szczerze to jeśli potrzebujesz narzędzia tylko do podstawowego zarządzania plikami + archiwizacji które podobne jest do Total Commandera to możesz podobny efekt osiągnąć korzystając z domyślnej przeglądarki plików z Cinnamona czyli Nemo - w menu dostępnej jako "Pliki".

Musisz tylko odpowiednio zmienić widok - wciskasz F3 (dodatkowy panel) oraz później Ctrl+2 (widok listy). Wszystkie te opcje masz w menu "Widok".

Jeśli chcesz ustawić to na stałe to wchodzisz dodatkowo w Edycja -> Preferencje -> Zachowanie -> zaznaczasz pozycje "Zawsze uruchamiaj widok z podwójnym panelem" oraz "Ignoruj ustawienia widoku dotyczące pojedynczego katalogu" + w "Widoki" ustawiasz widok nowych katalogów na "Widok listy".

Dla każdego z paneli możesz też otwierać niezależnie nowe karty. Opcje odnośnie archiwizacji powinieneś są pod prawym klawiszem myszy (oczywiście po zaznaczeniu archiwum, lub po zaznaczeniu plików/katalogów do spakowania). Wszystko w zasadzie da się łatwo wyklikać. Wpisywanie ścieżki "z placa" (np adresu ftp) ustawiasz przez LCtrl+L.

Efekt będzie jak na obrazku: https://imgur.com/a/BGcEHMs

-----

Jeśli koniecznie chcesz podobnej aplikacji do Total Commandera to w Twoim przypadku spróbowałbym GNOME Commandera: https://gcmd.github.io/
- aplikacja jest oparta o GTK, będzie miała mniej zależności jeśli używasz Mate i Cinamona i lepiej dopasowana do tych środowisk.

Instalacja (powinno być w głównym repozytorium):
sudo apt install gnome-commander
Po instalacji aplikacja powinna być dostępna w menu.

-----

Dodatkowo - jeśli masz sentyment to Norton Commandera to pod Linuksem masz narzędzie Midnight Commander które jest do niego bardzo podobne:

Instalacja:
sudo apt install mc
Uruchamianie - w terminalu wpisujesz po prostu mc
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2018, 19:10:38 pm wysłana przez Rafneq »

Offline christo

 • Dorodny miętowy krzew
 • *****
 • Wiadomości: 638
 • Punkty: 30
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krusader
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 31, 2018, 11:13:05 am »
Jeśli chodzi o menadżery plików to sorry ale nie ma lepszego jak double commander który jest zarówno w wersji gtk jak i qt ale tez dla windy.Praktycznie niczym się nie różni od totala a nawet ma dużo więcej rozbudowanych funkcji daję się go też bezproblemowo ustawić w trybie roota.
https://sourceforge.net/p/doublecmd/wiki/Download/
Only Jesus saves.