Autor Wątek: Dlaczego zaczalem z linuxem????  (Przeczytany 15572 razy)

jajecpl

• Gość
Dlaczego zaczalem z linuxem????
« dnia: Wrzesień 24, 2010, 00:29:32 am »
Dla mnie te systemy to taka przygoda, nie wiem czy tak samo to odczuwacie, ale grzebalstwo lezy w mojej naturze. Juz pomijam te rozebrane
radia i walkmany za mlodu.
Zaczelo sie z Auroksem z jakiejs gazety ok. 2000 r.
z 6 plyt -porazka, sparalizowalem komputer
(nie wiem dlaczego, ale nie moge wstawic polskich znakow??-to tak apropo konia)
odpuscilem
potem live cd Knoppix, bylem zachwycony -az do instalacji sterownikow.....
odpuscilem
A potem sie zapisalem na necie i przyslali mi  za darmo Ubuntu (z 5 plyt ,rok ok 2004-5)
poleglem po tygodniu
duza przerwa, i na jakims forum uslyszalem o mincie
ZADZIALALO!
ale nie bylo sterow do grafy(Ati) cos dzwiek nie taki( to byl chyba mint 6)
znowu break
I teraz po tylu latach na tym remixie 9 na moim starym laptopie della w koncu wszystko zaskoczylo
a bylem z Winda od 3.11
ale kobiety sie zmienia
teraz Isadora :)
A Wy jak zaczynaliscie???

A dodam jeszcze ze przez 10 lat bylem serwisantem sprzetu komputerowego...ech  ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2010, 00:35:10 am wysłana przez jajecpl »

Offline aras

• Miętowy Kumpel
  • Miętowy krzew
  • Punkty: 756
  • linux to linux
    • http://cojesturokiem.blogspot.com
Odp: Dlaczego zaczalem z linuxem????
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2010, 06:47:57 am »
ja chciałem być hakerem :D !?
z linuxem jak z kobietą, musisz zaakceptować wady i zalety, jak chcesz sobie poużywać ;)

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 25121
    • >>>Click me!<<<
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2010, 07:12:23 am »
Ja zaczynałem w 2004 od knoppixa, bo mnie windows xp wkurzał, tylko ja bym nie użył tego słowa.

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

Offline JesterRaiin

• Błysk Inspiracji
  • Miętowy Kumpel
  • Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 0
  • Aktualnie testowane : Chakra,Pardus,XBMC ;)
    • Reality Freak
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2010, 08:10:50 am »
Najsampierw z ciekawości różne distro brałem, ale w żadne się nie zagłębiałem. Instalacja, obejrzenie, prosta konfiguracja, no świetnie. Przypominam, że to były czasy bez mp3, Internet miał prędkość 14400 Kbps, a a Linuxa mówiło się Linux, a nie jak to teraz jest modnie "Linuks".

Supportu było zero, aplikacji mało i w dodatku kiepskie, z polskimi literami ciągły problem (walka mazovii z latinem i zaczytywane *.baty z kbpl), a że od "sieci" wymagano jedynie aby drukować można było zdalnie i przesyłać swoje pliki innym to zastosowań dla Linuxów nie znalazłem.

Temat powrócił jak bumerang kilka lat temu...
...bo w robocie były kłopoty z doliczeniem się licencji na Windy i Office, poza tym stało od cholery gratów z Win98, a trzeba było na nich operować dokumentami w nowych formatach, antywirusy powygasały i przestały być aktualizowane, burdel był i syf.
Z samego serca Piekieł godzę w ciebie !
W imię nienawiści, plwam na ciebie ostatnim mym tchnieniem, przeklęty wielorybie !

Offline stefan1948

• Rodzina Linux Mint
  • Grupa Trzymająca Władzę
  • Wielki miętus
  • Punkty: 1600
  • Uczestnik Pierwszego Zlotu Linux Mint
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2010, 08:28:48 am »
Podobny temat już przewinął się przez forum , jest to powtórka z rozrywki . ;)
Linux to wolność.

Offline piotrekq

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Punkty: -1
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2010, 09:32:11 am »
Podobny temat już przewinął się przez forum , jest to powtórka z rozrywki . ;)
Niektórzy lubią odgrzewane kotlety,a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje ...

Dead_user

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2010, 09:47:09 am »
Ja zacząłem chyba w '99, od Red Hat-a, trochę z ciekawości, a trochę bo mi się W 95 znudził...
Krótko to trwało, nie byłem zbyt dobry z konsoli.
Po niecałym roku znów RH, potem kupiłem sobie oryginał SuSe (chyba 6.2), i od tamtej pory linuks gościł regularnie na moim kompie.
A od bodaj '01, jak M$ Windows wywalił mi całą partycję z muzyką, w zasadzie na stałe, tylko zmieniały się dystrybucje (RH, Mandrake, Aurox, FreeBSD, Fedora, Ubuntu, OpenSUSE, Mint,...) :).
Jak kilka lat temu (około '05-go) postarałem się o łącze internetowe, bywał okresy "bezwindowsowe", a ostatni taki trwa już chyba z rok, albo i więcej.
Odzwyczaiłem się od Windowsa...

Offline 66FF00_Zielony

• Siewca Mięty
  • Miętowy liść
  • Happy Ctrl + Alt + F1
    • Zielone światło na komputery
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2010, 11:08:59 am »
Ja swoją pierwszą przygodę z Linuksem miałem w 2005/06 roku. Wtedy poznałem kumpla maniaka linuksów. Zachwycał mnie ten system, i to co można w nim robić. Niestety ale parę latek minęło nim dostałem swojego pierwszego PC. W międzyczasie się pożarłem z kolegą i dostałem komputer (niestety współdzielony z bratem więc nie ma mowy o Linuksie). W 2008 miałem krótką przygodę z Ubuntu, niestety ale rozwaliłem sobie gruba instalując win2000. Dałem sobie spokój na jakiś czas. W kwietniu tego roku pogodziłem się z kumplem linuksowcem i zainteresowanie na nowo wróciło. W wakacje postanowiłem przy jego pomocy spróbować Linuksa. I nie żałuję :D Zaczęło się od dwutygodniowej zabawy z openSUSE :D Potem on stwierdził że wpakuje mi arch linux. Wiadome nie znałem się i szybko go ugotowałem. No i właśnie... :) Wtedy wpakowałem sobie minta i jestem bardzo z niego zadowolony. Nieprędko go opuszczę... W międzyczasie bawiłem się Fedorą 13, ale stwierdziłem że to nie to samo.

A dlaczego zdecydowałem się na Linuksa? A wskutek frustracji windowsem. Bo podczas pewnej instalacji windowsa okazało się że nie działa oryginalny klucz O.o I nie działa do tej pory, pomimo że wcześniej działał. Jako że nie lubię komercji to decyzja mogła być tylko jedna :D
Following the Arch way with green color...
Samsung RC520 | Intel i5 (2 x 2.3GHz) | 4GB RAM | NVIDIA GeForce 520M/Intel HD 3000 | 500 GB

ofca

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2011, 10:10:58 am »
dlaczego? Ruby On Rails. Pod windowsem dłubanie czegoś w tym języku - porażka - pod linuchem - sama przyjemność :) Dzięki temu teraz linux stał się moim podstawowym systemem :)

Offline Ulvhedin

• Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 1199
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2011, 11:06:13 am »
Ja zaczalem z linuxem bo.. chcialem sie dobrac do majtek jednej dziewczyny. Listy, ciasteczka, kwiaty.. nic nie pomagalo.. dopiero kompilacja kernela zwrocila jej uwage.

Wiem.. wiem.. moze  oklepany powod ale.. gdyby nie kobiety to nawet pilki noznej by nie bylo..

Infinite

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2011, 23:38:55 pm »
Moja przygoda z linuxem zaczęła się od opowieści mojego taty, który jako świeży użytkownik ubuntu zachwalał ten system niesamowicie :D po długich godzinach rozmów z nim, zabawy ubuntu na jego kompie i kilku nieprzyjemnych sytuacjach związanych z windowsem postanowiłem, że zainstaluje sobie linuxa :D niestety "Karmelowy Koliberek" (bo tak wtedy nazywał się polski remix ubuntu) nie obsługiwał karty wifi na usb TP LINK i co za tym szło - nie było internetu co praktycznie całkowicie dyskwalifikowało ten system. W tym czasie ustabilizowałem swoje relacje z windowsem i było nawet miło ^^ ale pojawiały się nowe wersje, mój tata coraz głośniej mówił o innowacjach (między innymi o unity), kupiłem sobie laptopa i stwierdziłem, że znów zacznę zabawę z linuxem :D kolega namówił mnie na minta - jako na system najbardziej przyjazny użytkownikowi, oparty głównie o interfejs graficzny i w małym stopniu o konsolę. Zainstalowałem sobie Isadorę i byłem oczarowany :D w przeciwieństwie do ubuntu, wszystko śmigało ^^ grafika bez problemu (radeon HD5650), bezprzewodowa karta wifi atheros, touchpad... :D i tak zaczęła się moja przygoda z Mintem ^^ mniej więcej nauczyłem się architektury tego systemy, poleceń i największych podstaw użytkowania :D no i jestem ^^

Offline jacek8s

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2011, 02:50:41 am »
  U mnie powód był jeden, zasadniczy - wirusy, trojany, itd. Obecnie mam na dwóch komputerach pięć systemów operacyjnych:
komputer stacjonarny - Ubuntu Studio 10.4 Gnome, Linux Mint 10 Julia Gnome, Windows XP Home Edition, wszystkie trzy systemy w wydaniu 32 bity
notebook - Linux Mint 10 Julia Gnome, Windows 7 Profesional, Obydwa systemy w wydaniu 64 bity
  Po internecie śmigam tylko na Linuxach a Windowsy służą mi tylko do połączeń sieciowych, służbowych.
Tak więc w moim przypadku nie da się całkowicie uciec od "windozy". ;D

kurokial

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 08, 2011, 09:30:18 am »
Za sprawą mojego nielegalnego windowsa oraz zasadniczo całego oprogramowania jakie na nim było. Poza tym z powodów, stylistycznych ;)

Offline lawojku

• Miętowa sadzonka
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 08, 2011, 21:34:31 pm »
..miałem dość trojanów, czasem wirusów i sukcesywnego spowalniania xpeka, no i płatnego oprogramowania. Poza tym byłem ciekaw linuksa. Pięć lat temu wydzieliłem partycję, najpierw mandriva, ale nie zdała egzaminu (albo ja;), następnie ubuntu - ten zdał). Po roku wywaliłem xpeka i używam sobie - raczej "przyjaznych' dystrybucji, ubuntu, mint, lmde, pclinuxos, troszkę też gościł debian, sabayon i coś tam jeszcze. Zadowolony jestem, o ile nie skusi mnie nadmierne grzebanie w systemie i mieszanie repozytoriów. Wtedy zawsze nieuchronnie nagle, niespodziewanie wszystko pięknie siada - i tych moich przygód z linuksem mam trochę dość).
Teraz po tych pięciu latach mam mieszane uczucia, lubię linuksa, ale trochę ciekaw jestem windowsa 7, słyszę raczej pozytywne opinie. Ale chyba na ciekawości się skończy. Bo - bez linuksa już ani rusz, mniej więcej troszkę już wiem jak w nim grzebać. W windowsie, pomimo wcześniejszych lat używania nie mam pojęcia jak cokolwiek naprawić, gdy się posypie. Poza tym chcę używać tylko legalnego oprogramowania, a tu: Win 7 - jeden koszt, dobry antywirus - kolejny, wypadało by mieć wtedy też ichniejszy office, kolejny wysoki koszt. NIektóre programy warte grzechu - dobre - też płatne.

W tej chwili na stałe używam PClinuxOS, ale, że jego stabilność zaczyna mnie trochę nużyć;)), to chyba czas niedługo na debiana testinga lub lmde), wiem - też stabilne, ale chyba jednak o jeden procent mniej niż PCloS.

Offline lawojku

• Miętowa sadzonka
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 08, 2011, 21:59:29 pm »
a ja na kde 4.7, .. podejrzewam, że nie jest zbyt stabilne, albo ma jakieś inne mankamenty, skoro nie dają tej aktualizacji na razie.