Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Mój "niezbędnik"  (Przeczytany 8952 razy)

Offline kosa1

• Prawie jak Admin
  • Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 55
  • Hexe
    • Linux, Gimp, grafika
Mój "niezbędnik"
« dnia: Styczeń 11, 2009, 16:51:47 pm »
Każdy ma swój zestaw programów, ja też, może Wam się przydać:
Internet:
1/ SeaMonkey załatwia mi przeglądanie stron, odbieranie poczty, prostą edycję html, nie korzystam, ale również czytnik wiadomości i chat,
2/ FileZilla - czyli ftp, moim zdaniem najwygodniejszy program do tego celu i bardzo prosty w obsłudze,
3/ Liferea - której używam, bo mam bardzo długą listę miejsc, w których śledzę zmiany,
4/ Jabbim - czyli gadulec  - jest lekki, niezawodny, dodatkowo oferuje sporo miejsca na serwerze na wymianę plików (n. zdjęcia), oczywiście jest to klient Jabbera,
5/ Transmission, czyli klient torrentowy.
Biuro:
Tu nie do pobicia jest Open Office, dodatkowo mam Adobe Reader 8 - czytanie pdf-ów.
Rozrywka:
Nie wykraczam poza to, co jest, no może trochę, mam dodatkowo VLC (player filmów i innych), no i moja ulubiona nagrywarka CD/DVD, czyli K3b.
O innych programach nie piszę, bo na nie ma sensu wyliczać moich programów do grafiki, chyba mam większość dostępnych pod Linuksa.

Nie wiem, co jeszcze chcielibyście wiedzieć. Trudno jest pisać o początkach, bo nie ukrywam, że już nie pamiętam, co mi sprawiało najwięcej kłopotu. Sądzę, że mniej więcej udało mi się podać najważniejsze sprawy. Jeśli jednak coś przeoczyłam, piszcie, zakładajcie tematy, lub zgłaszajcie swoje potrzeby nawet na PW. W końcu nasze Forum jest po to, aby pomagać! :D
Linux nie gryzie! : www.ubunciak.boo.pl
Asus GeForceGTS250, PhenomII, 4 GB RAM, Barracuda 7200.12 500 GB, Livebox (ethernet)
Problem rozwiązany? Wstaw to słowo do tytułu swojego pierwszego postu!