Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Działanie Linux Mint na laptopach  (Przeczytany 64878 razy)

cwd

• Gość
Odp: Działanie Linux Mint na laptopach
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 11, 2009, 14:37:09 pm »
Hp compaq nx7300
wszystko działa dobrze, wifi broadcom po zainstalowaniu sterowników własnościowych
jedyne co to grafika nie jest idealna, flesh tnie przy pełnym ekranie, i jak podłącze monitor dodatkowo tak żeby działały oba ekrany to strasznie muli i potem trzeba displaya resetować, ale jak się podłączy zewnętrzny monitor żeby działał samodzielnie albo powielał ekran to wszystko jest ok.
dźwięk bez zarzutów, klawisze funkcyjne, mikrofon. Wszystko ok

zadarmo3

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2009, 12:58:48 pm »
Acer Extensa 5220 wszystko działa ładnie, Broadcom STA driver mnie bardzo ucieszył przy moim wifi,  IrDy nie sprawdzałam, PCMCIA - nie korzystam, specjalne przyciski - też nie korzystam. Touchpad ładnie przewija, miodzio.

golabek

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 27, 2009, 12:21:44 pm »
Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5535
Wszystko działało oprócz grafiki (800x600) pomogła instalacja http://ncc-1701a.homelinux.net/~linux-sis/downloads/xorg-driver-sis671_0.9_i386.deb
WiFi działa, tak samo klawisze dodatkowe.

Offline aras

• Siewca Mięty
  • Miętowy krzew
  • Punkty: 756
  • linux to linux
    • http://cojesturokiem.blogspot.com
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 30, 2009, 01:07:58 am »
Ja właśnie któryś raz zainstalowałem Minta Gloria na netbooku HP MiniNote 2133 i zawsze miałem kilka problemów, ale dzisiaj już się z tym wszystkim uporałem prawie. Wifi działa, system znalazł sterownik własnościowy Bradcom STA Był taki problem, że gdy Wifi było włączone to komputer uruchamiał się z taką rozdzielczością że widać było 3/4 ekranu. W xorgu wystarczyło wpisać Option "PanelSize" "1024x600" i teraz już bez problemu. Czcionki i panel były malutkie ale to dało sie poustawiać, poprostu powiększyłem panel i ikony odrazu same się powiększyły, a wszystkie czcionki ustawięłm z 10 na 12. W firefoxie tez ustawiłęm zeby był większy tylko tekst. I tak teraz jest juz prawie wszystko w porządku. Nurtuje mnie tylko jak to zrobić żeby rozjaśniony ekran nie sciemniał się po kilku minutach... Reszta OK. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2009, 01:18:32 am wysłana przez arasek »
z linuxem jak z kobietą, musisz zaakceptować wady i zalety, jak chcesz sobie poużywać ;)

Offline szymon

• Urząd Porządkowy
  • Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 111
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 30, 2009, 09:27:50 am »
Nurtuje mnie tylko jak to zrobić żeby rozjaśniony ekran nie sciemniał się po kilku minutach...

Centrum sterowania / system / zarządzanie zasilaniem

W jego preferencjach znajdziesz opcje dla zasilania sieciowego i z akumulatora odnośne tego o co pytasz.
Pozdrawiam szymon

Offline aras

• Siewca Mięty
  • Miętowy krzew
  • linux to linux
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 30, 2009, 12:52:11 pm »
Pisałem że to się dzieje po kilku minutach. Wygaszenie gdy komputer jest nieaktywny: ustawione na 40 minut.  Dodałem Aplet jasności,używam Fn + F3 lub F4, ale to szybko gaśnie. W aplecie była taka informacja że to jest komputer nie może sprawdzić czy to dobre rozjaśnienie.
z linuxem jak z kobietą, musisz zaakceptować wady i zalety, jak chcesz sobie poużywać ;)

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 25121
    • >>>Click me!<<<
  • Wersja systemu: Inny
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 30, 2009, 13:31:44 pm »
Nie masz ustawione "wygaszaj ekran podczas bezczynności"?

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

Offline szymon

• Urząd Porządkowy
  • Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 111
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 30, 2009, 19:18:57 pm »
Załączam swoją opinię na temat działania Mint na laptopach.

1) Toshiba Satellite L300-11G procesor Intel Pentium Dual 1,73GHz

Linux Mint7 z systemem plików ext4 działa tutaj "z marszu" od momentu zainstalowania. Żadnych dodatkowych sterowników nie było potrzeby dokładania. Poza aktualizacjami programów i systemowymi właściwie nic więcej jemu nie potrzeba!
Jedyne co sprawiło niespodziankę to NetworkManager. Nie korzystam z wifi tylko z LAN więc o działaniu bezprzewodowego Internetu nie mam pojęcia.  ;D
Można się "dokopać" w moich postach co stało się z networkmanagerem więc nie będę się rozpisywał. Obecnie uzywam innego urządzenia sieciowego i jak narazie sprawuje się dobrze.
Testowałem wiele linuksów na tym laptopie i muszę powiedzieć z żadnym do tej pory nie odczułem takiego komfortu jak właśnie z Mint`em! Z Ubuntu były wieczne problemy, a Mint choć jest w zasadzie jego pochodną, przerósł mistrza!
Odbiegam trochę od prawdy, na codzień używam Debiana.  ;D Mint to mój drugi system wcale nie gorszy ale fascynuje mnie Debian i nic na to nie poradzę.

2) HP350 procesor Intel Celeron M530

Na nim moja opinia o Mint się potwierdza więc nie będę się powtarzał. Na tym laptopie NetworkManager działa do dzisiaj bez zastrzeżeń.
Jedyne co się przydaża co pewien czas to dziwne zachowanie systemu po "wyłącz komputer". Otóż co m.w. kilkanaście wyłączeń nie wyłącza systemu całkowicie. Świadczy o tym aktywna mysz, reszta jakby spała. To niewątpliwie jakaś usterka systemowa.
Pozdrawiam szymon

Offline aras

• Siewca Mięty
  • Miętowy krzew
  • linux to linux
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 31, 2009, 18:30:30 pm »
Do mati75: mam na 40 minut. Ale mi chodzi o to że on się przyciemnia po kilku minutach, a nie wygasza. Rozjaśniam i po kilku minutach się przyciemnia, tak że jest po prostu ciemny.

grzegoslaw

• Gość
Odp: Działanie Linux Mint na laptopach - GATEWAY MT 6919
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 01, 2009, 20:10:17 pm »
Dziala dobrze, dzwiek, wifi, grafika, klawisze funkcyjne bez zarzutu, male problemy z compiz (grafika intela), ale dalo sie rozwiazac:
http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,646.0.html

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 25121
    • >>>Click me!<<<
  • Wersja systemu: Inny
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 02, 2009, 16:41:18 pm »
Do mati75: mam na 40 minut. Ale mi chodzi o to że on się przyciemnia po kilku minutach, a nie wygasza. Rozjaśniam i po kilku minutach się przyciemnia, tak że jest po prostu ciemny.
Może to wina sterowników, proponuje dodać to repo: ###### 3rd Party Binary Repos

#### X Updates - https://launchpad.net/~ubuntu-x-swat/+archive/x-updates/
## Run this command: gpg --keyserver subkeys.pgp.net --recv AF1CDFA9 && gpg --export --armor AF1CDFA9  | sudo apt-key add -
deb http://ppa.launchpad.net/ubuntu-x-swat/x-updates/ubuntu jaunty main

####### 3rd Party Source Repos

#### X Updates (Source) - https://launchpad.net/~ubuntu-x-swat/+archive/x-updates/
## Run this command: gpg --keyserver subkeys.pgp.net --recv AF1CDFA9 && gpg --export --armor AF1CDFA9  | sudo apt-key add -
deb-src http://ppa.launchpad.net/ubuntu-x-swat/x-updates/ubuntu jaunty main
i zaktualizować system

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

Offline aras

• Siewca Mięty
  • Miętowy krzew
  • linux to linux
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 03, 2009, 08:27:20 am »
Ok dzięki zrobię to, na razie nie mam dostępu do komputerka. Ale zauwazyłem też dziwne działanie wifi, przy starcie czasem się łączy z internetem czasem nie, a jak stracie połączenie to potem wogóle już się nie łączy... Ogólnie ta sprawa jest dziwnie rozwiązana w network managerze jest sieć bezprzewodowa, ale w iwconfig jest eth1 zamiast wlan0, nie wiem w jaki to sposób działa, ale jest to dziwne. jak będe mieć komputer, to wtedy opiszę coś więcej.

pawel100pawel

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 04, 2009, 17:03:06 pm »
Na początek chcę się przywitać. Jestem nowym userem Linux Mint i jestem bardzo zadowolony z rozstania ze "słuszną firmą" . Na ASUS X53Sseries - instalka Mint 7 Gloria bez problemu . Działanie poinstalacyjne bez problemów .
Stery j.w , Całokształt - SUPER . :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 17:50:17 pm wysłana przez pawel100pawel »

szkic

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2009, 11:49:52 am »
Witam wszystkich to mój pierwszy post :)
a wracając do tematu
laptop HP Pavilion dv6000
nie działają:
- czytnik kart pamięci
- kamera internetowa

a tak poza tym wszystko ładnie śmiga :)

kant

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 06, 2009, 10:13:10 am »
DELL Studio 1555 T4200 / ATI4570 / 2GB / 250GB

Linux Mint 7, zainstalowany razem z Vista.
Internet nie dzialal po przelaczeniu bezposrednio z Visty- prawdopodobnie chodzi o pdtrzymywanie napiecia przez karte, po odpaleniu "zimnego" lapka, net chodzi bez problemow. Mozilla, kadu, dzialaja. Male problemy z aktualizacja, ale po pierwszych zgrzytach teraz dziala prawidlowo. Jedyny problem ktorego nie udalo mi sie rozwiązać to brak dzwieku.
pozdrawiam

edit:
po wielu wielu próbach wreszcie dźwięk zadziałał po wpisaniu w odpowiednim pliku (patrz wyżej):

options snd-hda-intel index=0 model=dell-m6

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2009, 18:19:45 pm wysłana przez kant »