Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: MPlayer błąd 127  (Przeczytany 3932 razy)

Offline Ryoko

• Miętowy liść
  • *
  • Punkty: 0
MPlayer błąd 127
« dnia: Styczeń 16, 2011, 13:57:00 pm »
Wczoraj zrobiłem upgrade (na liście było jądro) przez konsolę i pojawił się problem. SMPlayer przestał się uruchamiać i pokazuje tylko  komunikat "Mplayer nieoczekiwanie zakończył pracę. Kod wyjścia: 127", a MPlayer w ogóle się nie uruchamia. Patrzałem na forum Ubuntu. radzą tam zainstalować paczkę libxvmc1. Zrobiłem reinstalkę paczki i nic nie pomogło, usunięcie SMPlayera oaz MPlayera i zainstalowanie go spowrotem też nic nie pomogło.   

Log:
/usr/bin/mplayer -noquiet -nofs -nomouseinput -sub-fuzziness 1 -identify -slave -vo xv, -nokeepaspect -framedrop -nodr -double -input conf=/usr/share/smplayer/input.conf -stop-xscreensaver -wid 73400664 -monitorpixelaspect 1 -ass -embeddedfonts -ass-line-spacing 0 -ass-font-scale 1 -ass-styles /home/mario/.config/smplayer/styles.ass -fontconfig -font Arial -subfont-autoscale 0 -subfont-osd-scale 20 -subfont-text-scale 20 -subcp ISO-8859-1 -subpos 100 -nocache -osdlevel 0 -vf-add screenshot -slices -channels 2 -af equalizer=0:0:0:0:0:0:0:0:0:0 -softvol -softvol-max 110 /home/mario/Wideo/[ACR] California Crisis OVA (AEC08875).avi

/usr/bin/mplayer: error while loading shared libraries: libvdpau.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory

Offline ilin

• Siewca Mięty
  • Dorodny miętowy krzew
  • Punkty: 246
  • Palacz
  • Środowisko graficzne: Inne
  • Wersja systemu: Inny
Odp: MPlayer błąd 127
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2011, 14:16:19 pm »
Przecież pisze dlaczego się nie uruchamia.

/usr/bin/mplayer: error while loading shared libraries: libvdpau.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory
Zrób

aptitude reinstall libvdpau1
Polski portal Debiana

I tak przed terminalem nie uciekniesz :)

Offline Ryoko

• Miętowy liść
  • *
  • Punkty: 0
Odp: MPlayer błąd 127
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2011, 14:20:40 pm »
A jednak libvdpau1 i znowu kłania się konsola :P .

Dzięki już działa.