Autor Wątek: Mint plus XP jakie są opcje?  (Przeczytany 5424 razy)

shrykull

• Gość
Mint plus XP jakie są opcje?
« dnia: Luty 21, 2011, 19:21:40 pm »
Doberek,

Jestem świeżak, więc mam 2 tendencyjne pytania:
1. czy można mieć na PC dwa systemy Minta i XP na oddzielnych partycjach, gdzie system defoultowo ładowany to Mint?
Jeśli tak to połowa sukcesu, bo 2. pytanie jest tego typu: czy bezpośrednio z Minta można odpalić Xp'eka? Jeśli nie to jakie są opcje, żeby odpalić Xp'eka?

Pozdro,
shrykull

szary30

• Gość
Odp: Mint plus XP jakie są opcje?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2011, 19:29:20 pm »
Mozna miec 2 systemy, tylko pierwszy zainstalowany musi byc XP, a pozniej Mint.

Potem przy uruchamianiu jest menu wyboru: czy uruchomic XP czy minta

Na drugie pytanie nie znam odp, ale uruchamianie systemu nastepuje chyba tylko i wylacznie po restarcie kompa.

thepawel23

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2011, 20:24:57 pm »
Nie wiem dobrze o co Ci chodzi, ale o tym, który chcesz mieć włączony system, decydujesz przy stacie komputera. Jeżeli nagle coś Cb ponagli, to musisz dać na Uruchom ponownie i wybrać ten drugi system (który chcesz, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby włączyć ten sam). I w ogóle możesz zainstalować na jednym kompie ile chcesz systemów, tyle, że Windows po instalacji swojej usuwa wszystkie inne systemy, a Linux wszystkie pozostawia, więc Windows zawsze musi być instalowany najpierw.

Offline Tracerneo

• Funtoo User
  • Siewca Mięty
  • Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 0
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2011, 22:35:11 pm »
@thepawel23: Co za głupoty gadasz? Win nie usuwa niczego, tylko nadpisuje mbr. Dane na dysku zostają.

Offline piotrekq

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Punkty: -1
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2011, 00:58:00 am »
Zawsze można postawic windowsa na vbox-ie.
I wtedy masz windę w mincie, tylko do grania to raczej się nie nada ;)

shrykull

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2011, 10:15:09 am »
Dzięki za posty. Myślę, że vbox to to czego szukałam :-)
Zależało mi , żeby komp ładował się na Mincie i z niego , żeby ad hoc móc odpalić różne inne windowsowskie programy.

A jak jest z vbox'em, czy wszystkie programy się zainstalują co na xp'eku czy nie koniecznie? Gry mnie średnio interesują, ważne żeby poszły np. photoshop, mistrz klawiatury, the bat i napiprojekt, utorrent...itp. Ma ktoś doświadczenia w vbox'ie z takimi programami?

Offline kosa1

• Prawie jak Admin
  • Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 55
  • Hexe
    • Linux, Gimp, grafika
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2011, 23:25:16 pm »
Wszystko zależy od mocy Twojego komputera, ilości RAM. Mam na virtualboksie Win7 i parę "ciężkich" programów, np. Corel, a mój wirtualny komputer ma przydzielone 1024MB RAM, działa dobrze.
Ogólnie - na systemie zainstalowanym w VB zainstalujesz każdy program tak samo, jak na rzeczywistym systemie.
Linux nie gryzie! : www.ubunciak.boo.pl
Asus GeForceGTS250, PhenomII, 4 GB RAM, Barracuda 7200.12 500 GB, Livebox (ethernet)
Problem rozwiązany? Wstaw to słowo do tytułu swojego pierwszego postu!