Autor Wątek: Instalacja Minta  (Przeczytany 4661 razy)

DarkDemond

• Gość
Instalacja Minta
« dnia: Maj 26, 2011, 16:15:22 pm »
Witajcie!

Chciałbym sobie zainstalować Minta 11 na próbę - najlepiej dla mnie byłoby to zrobić instalując go z windowsa (mam windows 7) przy użyciu mint4win. Ale mam pewne wątpliwości i obawy czy nie spowoduje to jakiś problemów, ponieważ posiadam normalnie zainstalowanego Ubuntu 11.04, który sobie siedzi na swojej partycji ext4. Czy nie pomiesza mi to bootwania systemów, zmuszając mnie do ponownej instalacji ? Czy jest to w ogóle możliwe?

Wcześniej kiedy miałem zainstalowanego Ubuntu na próbę przez wubi pierwsze włączało się windows-owe okienko wyboru systemu a potem w przypaku wyboru ubuntu pokazywał się grub. Teraz gdy mam normalnie zainstalowane Ubuntu 11.04 włącza się tylko grub.

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 25121
    • >>>Click me!<<<
Odp: Instalacja Minta
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2011, 16:35:33 pm »
Będzie miał tak: Grub → windows i wybór między windowsem a mintem.

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

DarkDemond

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2011, 17:53:17 pm »
Niedawno zakończyło mi się pobieranie najnowszej wersji linux mint 11 gnome dvd ale tu nieprzyjemna niespodzianka nie ma w ogóle w obrazie iso programu mint4win.
Czy jest jakaś inna możliwość instalacji w windowsie minta 11 na próbę czy trzeba poczekać aż ukaże się mint4win z obsługą najnowszej wersji "miętowego linuksa"?

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 25121
    • >>>Click me!<<<
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2011, 17:54:21 pm »
W wersji cd jest.

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

DarkDemond

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2011, 13:52:08 pm »
Jestem po instalacji najnowszego Minta, nie widzę żadnych problemów z tego powodu że mam dwa linuksy - jeden w windowsie a drugi na osobnej partycji. Ale za to jaka jest sekwencja startowa
1 grub ubuntu/windows (wybieram windows)->
2 windowsowe okienko wyboru windows/mint (wybieram mint)->
3 grub mint/ubuntu/windows
:)