Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Aktualizacja, czy instalacja?  (Przeczytany 1407 razy)

Offline kosa1

• Prawie jak Admin
  • Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 55
  • Hexe
    • Linux, Gimp, grafika
Aktualizacja, czy instalacja?
« dnia: Czerwiec 01, 2009, 23:20:18 pm »
Tak mi przyszło do głowy, żebyśmy napisali, jak komu wyszła aktualizacja. Czy lepsze efekty są po ostatniej, czy też świeże instalacje przeważają. Oczywiście - wiadomo, że kto chciał wejść na ext4 - musiał instalować na czysto.
Zacznę od siebie:
Uparcie aktualizuję swoje systemy.
Mint 5 aktualizowany do 6 - poszło szybko i bardzo przyspieszyło system w porównaniu do równoległego Ubuntu.
Teraz Mint 6 do 7 - aktualizacja trwała wyjątkowo długo! Tym razem narzędzie najpierw "przerabiało" Minta na Ubuntu, później aktualizowało do JJ, i na końcu doinstalowało pakiety specyficzne dla MInt7. Tym niemniej - aktualizacja w 100% udana. No, jedno ale: dla posiadaczy kart ATI starszych wiekiem - nowy xorg nie jest do nich przystosowany, a tym bardziej najnowsze sterowniki. Ja mam swój xorg i zachowuję go przy każdej aktualizacji, tak, że nie mam z tym problemu.
Ogólnie system jest deczko szybszy niż równoległe Ubuntu, natomiast FF działa (co dziwne) u mnie znacznie lepiej na Ubuntu, niż na Mincie.
Linux nie gryzie! : www.ubunciak.boo.pl
Asus GeForceGTS250, PhenomII, 4 GB RAM, Barracuda 7200.12 500 GB, Livebox (ethernet)
Problem rozwiązany? Wstaw to słowo do tytułu swojego pierwszego postu!

Offline Rafskix

• Miętowy liść
  • *
  • Punkty: 0
Odp: Aktualizacja, czy instalacja?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2009, 19:14:58 pm »
Ja na początku chciałem aktualizować,ale nie wyszło.Podczas aktualizacji miałem wybrać,czy chcę zastąpić jakiś pakiet nowym,zostawić stary,czy sprawdzić czym się różnią(coś związane z gnome i dźwiękiem).Wybrałem trzecią opcję no i nie mogłem już wrócić do aktualizacji.System sam się zrestartował i już nie wstał-pokazał się czarny ekran z nieruchomym wskaźnikiem myszy.No i musiałem instalować od nowa.Na szczęście przy Mincie nie ma wiele roboty.Dwie godzinki i system zainstalowany i skonfigurowany.Jedyny plus,że zmieniłem system plików na ext4.Jeśli chodzi o różnice, to nie ma ich zbyt wiele.Raczej kosmetyczne zmiany.Felicja działała u mnie szybko i bez zastrzeżeń i z Glorią jest tak samo.Podoba mi się domyślny motyw + tapeta-nic nie zmieniam:)
AMD Athlon 64 4400+ 2x 2700 Mhz. 3 GB DDR2 Kingston.ATI Radeon 4870.

Offline kosa1

• Prawie jak Admin
  • Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 55
  • Hexe
    • Linux, Gimp, grafika
Odp: Aktualizacja, czy instalacja?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2009, 20:30:32 pm »
Czy tylko mnie sie udało? Może ktoś jeszcze?
Linux nie gryzie! : www.ubunciak.boo.pl
Asus GeForceGTS250, PhenomII, 4 GB RAM, Barracuda 7200.12 500 GB, Livebox (ethernet)
Problem rozwiązany? Wstaw to słowo do tytułu swojego pierwszego postu!