Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Linux początek  (Przeczytany 1281 razy)

Offline groverr

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
  • Środowisko graficzne: Cinnamon
  • Wersja systemu: Linux Mint 17
Linux początek
« dnia: Listopad 22, 2014, 20:56:42 pm »
Witam . Temat wiem że temat wałkowany milion razy , i tematów jest setki , a raczej miliony . Ale każdy malutki początkujący człowiek wdrążający się w  tajniki systemu linux ma tam jakieś problemy . Przeczytałem już setki artykułów , setki tematów , i kilkadziesiąt godzin na LIVE CD z Distro jakie się podobają ,a raczej jakie mnie zainteresowały .
1.Sabayon 14.11...KDE  nie odpalony , bo żadnego nie mogłem na lapku ruszyć( brak wiedzy jak i co , a komunikat wyskoczył i cisza . Gdzieś w innych tematach mam pisany problem  )
2. Linuxmint MATE 32 Bit /64 Bit , bardzo fajne i przyjemne
3. Linuxmint cinnamon  32 Bit /64 Bit również zjafajne
4. Linuxmint KDE 32 Bit /64 Bit , -------II---------
5.Mageia 4.1 KDE
6.OpenMadrivaLx
7.PearOs , dla mnie czegoś brak i nie przemawia do mnie

Więc niby wszystko ok, ktoś powie  że po tych doświadczeniach i przetestowania tylu Distro , powinienem wiedzieć już co jest najlepsze dla mnie .A tu poślady blade , nie wiem na co mam się załapać , uczyć .Wiem że to sam powinienem wiedzieć co chcę i do czego , ale jakoś sam nie mogę się zdecydować . Więc tak
Przemawia do mnie
LinuxMint , teraz tylko który ? bo podobają się dwa
Linuxmint MATE 17 podoba się menu itd ,
Linuxmint cinnamon 17 cała szata , tylko to menu mogło by być jak w MATE
OpenMandriva , Mageia tu znowu ikony ( mała pierdoła jak przy ikonie skacze ikona co się wybrało)

Więc moje pytanie jest (żeby nie truć ble . ble ble )
Potrzebuję Linuxa do ...
Muzyki, --Internet ,-- Filmów jak online tak z dysku ,--Czasem coś tam pogrzebać przy PhotoShop,--
Czasem coś tam zainstaluję więc spoko jak by było coś łatwego do instalowania (wiem że jest forum , czy wujek Google do szukania , jak coś się nie wie )
Myślę że dużo nie wymagam , ale jakoś te cztery Distro mi najbardziej się podobają ale jest problem który ..
Cinnamon? Mate? OpenMandriva ? czy Mageia
Dziękuję Pozdrawiam

Offline moarcode

• Siewca hejtu
  • Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 993
  • 1, 2,3 próba klawiatury.
  • Środowisko graficzne: Inne
  • Wersja systemu: Linux Mint 17.1
Odp: Linux początek
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2014, 17:53:48 pm »