Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: eOsFree Linux i686  (Przeczytany 4200 razy)

1heniu

• Gość
eOsFree Linux i686
« dnia: Luty 18, 2015, 21:58:20 pm »
Witam wszystkich i zapraszam do eOsFree Linux i686 - remix elementary os luna (ubuntu) - wolny  odblokowany pulpit ,
system szybki i wydajny, małe zapotrzebowanie sprzętowe.

Wersja live bez instalacji  jak i instalacyjna oraz więcej infirmacji : http://eosfree.blogspot.com/

« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2015, 07:17:48 am wysłana przez 1heniu »

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 25121
    • >>>Click me!<<<
  • Wersja systemu: Inny
Odp: eOsFree
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2015, 08:23:42 am »
Kolejne nic nie wnoszące ubuntu ze zmienioną tapetą.

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

Offline Szkodnix

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
  • Środowisko graficzne: Inne
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2015, 16:45:08 pm »
Łatwo krytykować :) Zresztą skoro licencja open source pozwala na remiksy, to czemu nie skorzystać z tego pozwolenia? A może akurat komuś się przyda. Eh ta typowo polska mentalność :D
Ja mimo wszystko gratuluję i życzę sukcesów :)
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2015, 16:48:38 pm wysłana przez Szkodnix »

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • Administrator
  • Spamerzy
    • >>>Click me!<<<
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2015, 19:47:03 pm »
Co może dystrybucji nie robiłem? Najłatwiej napisać durny nie poparty niczym komentarz. Jakie to polaczkowe.

1heniu

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2015, 20:24:03 pm »
Szkodnix - wielkie dzięki !!!

mati75 - chyba nie znasz szybkości , wydajności i dopracowania graficznego elementary os luna - system szeroko okrzyknięto jako najładniejszy linux - moja znajoma mówi że ładniejszy od oryginalnego Mac Os X . Używałem z 10 różnych dystrybucji linuxa , w tym ubuntu i mint oczywiście też , rok czasu używałem również Mac Os X i ten remix na pewno graficznie w niczym mu nie ustępuje.

Dlatego zrobiłem ten remix bo byłem zachwycony wydajnością i dopracowaniem graficznym elementary os luna , jednak mocno rozczarowany funkcjonalnością, dla mnie ważne jest bym mógł dodać sobie skrót internetowy czy skrót do folderu na pulpit albo szybko otworzyć z ppm folder z prawami roota.

Ten remix nie jest dla wszystkich, jest dla tych co są pod wrażeniem elementary os luna ale rozczarowani jego ograniczeniami związanymi z blokadą pulpitu a jest takich ludzi wielu , wystarczy poczytać na necie i to jest właśnie dla nich- i nie tylko.

hmm...... wiele wnoszący moim zdaniem bo system jest bardzo szybki i graficznie żyletka , o wiele szybszy i wydajniejszy od ubuntu a i nie wiem czy mint dał by mu radę - pod wzglendem wykorzystania zasobów komputera na pewno nie więc nadaje się na słabszy sprzęt gdzie mint już niestety nie daje rady a graficznie na pewno mu nie ustępuje - wszędzie tam gdzie dobrze funkcjonuje linux Lubuntu tam i ten remix będzie chodził z podobną wydajnością i o niebo lepszą grafiką - więc moim zdaniem coś to wnosi ale  oczywiście nie każdemu się musi  podobać ten remix.

co tu dużo gadać,jest wersja live w instalce więc....
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2015, 20:55:59 pm wysłana przez 1heniu »

Offline Szkodnix

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2015, 21:42:11 pm »
Co może dystrybucji nie robiłem? Najłatwiej napisać durny nie poparty niczym komentarz. Jakie to polaczkowe.
Oj no spokojnie ;) Wrzuć na luz trochę, serio :)
Nie wiem, czy robiłeś i mało mnie to obchodzi. Śmieję się tylko z Twojego nastawienia :)

Wracając do głównego tematu: może przetestuję z ciekawości.

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • Administrator
  • Spamerzy
    • >>>Click me!<<<
Odp: eOsFree Linux i686
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2015, 09:31:38 am »
mati75 - chyba nie znasz szybkości , wydajności i dopracowania graficznego elementary os luna - system szeroko okrzyknięto jako najładniejszy linux - moja znajoma mówi że ładniejszy od oryginalnego Mac Os X . Używałem z 10 różnych dystrybucji linuxa , w tym ubuntu i mint oczywiście też , rok czasu używałem również Mac Os X i ten remix na pewno graficznie w niczym mu nie ustępuje.
Co system wnosi czego nie ma w elementaryos?

Oj no spokojnie Wrzuć na luz trochę, serio
Nie wiem, czy robiłeś i mało mnie to obchodzi. Śmieję się tylko z Twojego nastawienia

Powiem Ci tak, gdyby nie ja to tutaj by ciebie nie było, bo miałem widzimisie tworzenia minta po polsku.

A co do dystrybucji: http://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=7281.0

Offline ilin

• Siewca Mięty
  • Dorodny miętowy krzew
  • Punkty: 250
  • Palacz
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2015, 10:12:55 am »
Obrzucacie się jak wrzeszczące baby na jarmarku :)

1heniu  Podał byś jakieś konkrety co tam pod maską.
Jakie jądro.
Jakie ewentualnie patche nałożyłeś.
Jakie tam jest środowisko graficzne i co w nim zmodyfikowałeś.
Wersje kluczowego oprogramowania. Z jakich repozytoriów to korzysta. itd.

« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2015, 10:18:06 am wysłana przez ilin »
Polski portal Debiana

I tak przed terminalem nie uciekniesz :)

1heniu

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2015, 20:24:23 pm »
Sorki ale mam mocno ograniczony czas , jest mnóstwo pytań z różnych stron a ja nie mam jak na razie niestety czasu tych pytań obsługiwać ,sam pracuję nad tym remixem i do tego dochodzą inne codzienne życiowe sprawy .

Na razie jest jedna wersja full na jądrze 3.2.1-030201-generic-pae architektura i686 , obsługa 4GB RAM ,w następnej kolejności będzie i386 oraz amd64, obecnie pracuję nad mini wersją na i686 która będzie zawierać podstawowe oprogramowanie a każdy będzie mógł sobie doinstalować to co potrzebuje.

Remix oparty jest na oryginalnym wolnym oprogramowaniu/systemie/jądrze jakim jest elementary os luna 0.2.1.

Zapotrzebowanie , zasobożerność eOsFree jest na poziomie windows xp czy Lubuntu, interfejs graficzny na poziomie Mac Os X , nie mam nic do minta, bardzo dobry system - ale moim zdaniem eOsFree jeżeli chodzi o interfejs graficzny jest po prostu lepszy-powtarzam jest to tylko moje zdanie.

Remix dlatego zrobiłem bo byłem pod dużym wrażeniem szybkości , wydajności i graficznego dopracowania elementary os luna ale dużą niedogodnością dla mnie był zablokowany pulpit i kilka innych spraw. Kto chce niech bierze , jest to wolne oprogramowanie.

Linia ewolucyjna jest taka: debian/ubuntu/elementary os luna/eOsFree.

Będę pisał w miarę moich możliwości , udostępniam darmowy system oparty na wolnym oprogramowaniu, rodzi się dużo pytań natury formalno-prawnej  , na przykład czy jest to remix czy już distro i odpowiedź na te pytanie nie jest taka prosta a dla mnie bez większego znaczenia.

Powtarzam jeszcze raz , remix czy też distro ( ??? ) oparty jest o wolny system elementary os luna 0.2.1 , o jego jądro i o jego kod źródłowy , w instalce jest wersja live i każdy zainteresowany może sobie sam sprawdzić wszystkie szczegóły.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2015, 20:41:16 pm wysłana przez 1heniu »

Offline ilin

• Siewca Mięty
  • Dorodny miętowy krzew
  • Palacz
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2015, 20:30:36 pm »
Już bardziej zabytkowego jądra nie mogłeś dać ?
Połowy sprzętu nie obsłuży.
Polski portal Debiana

1heniu

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2015, 20:44:06 pm »
Już bardziej zabytkowego jądra nie mogłeś dać ?
Połowy sprzętu nie obsłuży.

ilin dobra sugestia , zaproponuj coś, jakie Twoim zdaniem jądro było by optymalne ? Jestem otwarty na propozycje. Puki co robiłem system dla starszych maszyn ,właściwie to dla siebie pod  Asus B80A /c2d 2x2,5GHz 4GB RAM i na dysku SSD po prostu super-ale oczywiście warto by było pomyśleć o nowszym.

Robiłem dla siebie ale pod mocnym wrażeniem eOsFree postanowiłem się nim podzielić.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2015, 20:51:31 pm wysłana przez 1heniu »

Offline ilin

• Siewca Mięty
  • Dorodny miętowy krzew
  • Palacz
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2015, 20:46:10 pm »
Zdecydowanie nowsze.
Na obecną chwilę stabilne mamy 3.19.

Myślę ze poniżej 3.16 to nawet nie ma się co bawić.
Polski portal Debiana

1heniu

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2015, 20:57:58 pm »
Fajnie chodził na 3.17 ale tam nie ma i686 a chodziło mi o obsługę 4GB RAM, w 3.19 też nie widzę i686 a z wersją amd64 to jestem jeszcze jak na razie w lesie. Na teraz mogę zrobić na powiedzmy 3.17 i386 ale czy wogule warto się w to bawić ? chyba lepiej jak się skoncentruję na amd64.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2015, 21:01:59 pm wysłana przez 1heniu »

Offline ilin

• Siewca Mięty
  • Dorodny miętowy krzew
  • Palacz
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2015, 21:05:23 pm »
Skąd ty te jądra bierzesz ?
Polski portal Debiana

1heniu

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2015, 21:10:13 pm »
z tego : http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/

jakaś alternatywa ?