Autor Wątek: Konwersja flac do cda  (Przeczytany 5263 razy)

Offline hubik

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
Konwersja flac do cda
« dnia: Październik 20, 2015, 18:20:06 pm »
Witam serdecznie. Mam nastepujacy problem. Probuje w jakis sposob zgrac audio w formacie cda i niestety programy do wypalania nie radza sobie. Wypalaja mi w formacie wav, czego moj techniks nie czyta. Prosze o podanie mi nazwy jakiegos konwertera, ktory konwertuje pliki flac na cda. Szukam, instaluje, testuje i niestety nic nie dziala.

Offline christo

• Dorodny miętowy krzew
  • Punkty: 30
Odp: Konwersja flac do cda
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2015, 20:50:04 pm »
Dodajesz do brasero pliki wav lub flack i tworzysz płytę audio albo obraz płyty audio.Nie konwertuje się do cda tylko wypala na cd jako cd audio.(program tworzy compact disk audio czyli cda )
A jako konwertera wszelkiego rodzaju używam clementine, konwertuje w te i we wte.
Only Jesus saves.

Offline hubik

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2015, 21:08:29 pm »
Dziekuje. Brasero wypala mi wlasnie w formacie wav. Sprobuje clementine.

Niestety nie ma w formatach wyjsciowych cda...
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2015, 21:14:39 pm wysłana przez hubik »

Offline christo

• Dorodny miętowy krzew
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2015, 22:46:53 pm »
Niemożliwe rozumiem że wybierasz przy tworzeniu płyty CD format zapisu CDA ? Kiedyś kultową aplikacją do nagrywania wszelkiego rodzaju nośników był K3B cyt. za Menadżerem oprogramowania.
K3b zapewnia komfortowy interfejs użytkownika do wykonywania większości zadań związanych z nagrywaniem płyt CD/DVD. O ile doświadczony użytkownik może wpływać na wszystkie etapy procesu nagrywania, o tyle początkujący może pozostać przy ustawieniach automatycznych oraz rozsądnych domyślnych wartościach pozwalających na szybki start.
Niektórzy uważają że ściąga za dużo bibliotek KDE ale zawsze działał zaczepiście.Spróbuj.

ps.Dawno nic nie wypalałem nie będę się upierał, u mnie przy wyborze płyta audio wypala normalną audio odtwarzaną w normalny czytniku cd.
Trudno nie pomogę.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2015, 23:20:17 pm wysłana przez christo »
Only Jesus saves.

Offline hubik

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2015, 22:57:12 pm »
Problem w tym, ze nie mam mozliwosci wyboru cda... brak jakiejs biblioteki? K3B i Brasero. Nie mam takiej opcji. automatycznie przy wyborze plyty audio wypala mi w formacie wav...

Dodam, ze mialem kiedys taki konwerter, nie moge go znalesc. Przetestowalem juz chyba wszystko co znalazlem.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2015, 22:59:19 pm wysłana przez hubik »

Offline luke01

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 1
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2015, 17:05:19 pm »
Rozumiem, że chcesz nagrać płytę w formacie Audio CD - aby np. stacjonarny odtwarzacz mógł to odtworzyć - (stacjonarny, ale który nie czyta MP3 czy WAVów, bo są takie, które odtworzą Ci praktycznie wszystko - nawet formaty WAV, FLAC itp, nagrane luzem na płycie).

Napiszę Ci krok po kroku jak nagrać w K3B, bo o nim wspomniałeś:
1. Wkładasz płytkę do napędu
2. Uruchamiasz K3B
3. Wybierasz "New Audio CD Project"
4. W oknie, które standardowo jest u góry odszukujesz swoje pliki FLAC (te, które chcesz nagrać)
5. Przenosisz i upuszczasz pliki do zakładki u dołu
6. Klikasz "Burn" -> pierwsza od lewej ikona z płonącą płytą
7. W zakładce Advanced (4 od lewej) możesz sobie zaznaczyć - Normalize volume levels - aby poziom głośności był taki sam we wszystkich utworach
8. Writing Mode najlepiej -> "Auto"
9. Klikasz na dole "Burn" i gotowe.

Offline |11|

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2015, 17:53:48 pm »
luke01 opisał to dobitnie, już prościej się nie da. Tytuł tematu jest zagadkowy - bo sugeruje, że .cda to jeden z wielu formatów pliku audio (PLIKI, które archiwizujemy na kompach) - tymczasem .cda to niewielki plik informacyjny (np tworzony przez Windows, po włożeniu płyty CD do odtwarzacza CD-R) o STRUKTURZE ŚCIEŻEK na płycie CD.

Offline christo

• Dorodny miętowy krzew
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2015, 11:14:27 am »
Dokładnie trafiłeś w sedno |11| jakoś mnie zabrakło zrozumienia. ;D
Only Jesus saves.

Offline |11|

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2015, 19:53:35 pm »
Ale numer! Włożyłem oryginalną (fabrycznie nagraną) płytę CD, na pulpicie pojawiła się ikona napędu o nazwie "Płyta - CD Audio". Otwieram dwuklikiem w przeglądarce plików - a tu niespodzianka: wszystkie ścieżki mają rozszerzenie .wav i jest informacja w oknie : "te pliki znajdują się na dźwiękowej płycie CD" :D
Tak więc hubik pewnie nagrywał płytki prawidłowo, ale gdy widział na wypalonej płytce rozszerzenie .wav to się ... zdziwił ;)

Offline christo

• Dorodny miętowy krzew
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2015, 22:16:51 pm »
Jednak skrzywienia po windzie zostają zrobiłem dokładnie tak jak Ty i:
/run/user/1000/gvfs/cdda:host=sr0/Track 1.wav
, mało tego nie trzeba nic kombinować kopiju /wklej działa prosto z płyty pod Nemo.Czyli dokładnie cda to tylko indeksy.
Pewnie dlatego że ostatni raz nagrywałem płytę audio już nie pamietam kiedy i było to pod Nero prosto z flaków.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2015, 22:21:30 pm wysłana przez christo »
Only Jesus saves.

Offline luke01

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 23, 2015, 10:13:04 am »
|11| masz rację :) jeżeli hubik próbował później odtworzyć taką płytę w Mincie, to po dwukrotnym kliknięciu zobaczy pliki WAV. Ja w tej chwili nie jestem w domu żeby sprawdzić, ale z tego co teraz pamiętam to jeśli uruchomi np. Audacious to w menu jest opcja coś w stylu "odtwórz Audio CD" - po jej kliknięciu cała zawartość płytki zostaje automatycznie umieszczonana na playliście. Z drugiej strony hubik w pierwszym poście pisze, "czego mój technics nie czyta". Dziwne, musi czytać. Pytanie czy zamknął sesję, ale program nagrywający sam wie że sesja musi być zamknięta dla Audio CD.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2015, 14:56:12 pm wysłana przez luke01 »

Offline hubik

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 24, 2015, 15:03:38 pm »
Witam po kilku dniach przerwy.
Wypocilem ogromnego posta ale po ponownym przeczytaniu waszych odpowiedzi nadawal sie do kasacji... Tak wiec skoro wav i cda to tylko index i moja zmieniarka powinna czytac to i to, dlaczego nie czyta? Przy kopiowaniu z innej plyty (takze nagranej, ale wczesniej) sprzet czyta bez problemow. Przy zgrywaniu z FLAC - nie (zarowno przy zgrywaniu bezposrednim jak i przy wczesniejszym przekonwertowaniu na wav). Jakies pomysly?

luke01, rzeczywiscie prosciej i dobitniej sie nie da wytlumaczyc jak nagrywac :) szacun

Dzieki wszystkim za zainteresowanie
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2015, 15:14:23 pm wysłana przez hubik »

Offline |11|

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2015, 01:58:19 am »
Tak wiec skoro wav i cda to tylko index i moja zmieniarka powinna czytac to i to, dlaczego nie czyta?
Chwila, moment - https://en.wikipedia.org/wiki/.cda_file

Czemu w Linuxie jest rozszerzenie .wav przy ścieżkach płyty? Zapewne ma to związek z kodowaniem linearnym PCM - Pulse Code Modulation, choć płyty CD są nagrywane i sprzedawane od 1982/83 a format WAVE (.wav) powstał w 1991, to wave może mieć różne spektrum próbkowania i głębię bitów na próbkę niż standard CD : 44,1 kHz 16-bit, ale standard CD zawiera się w wave ;)

Kolejna kwestia : często piszesz zagadkami, np "moja ZMIENIARKA".
moja zmieniarka powinna czytac to i to, dlaczego nie czyta?
Gdybym wiedział co to za zmieniarka, to może bym wiedział, czemu nie czyta indeksów...
Powiem tak, jeśli wypalasz płytę audio prawidłowo, tak jak to opisał luke01, a twój sprzęt (Technics) nie czyta - to albo masz coś nie tak ze sprzętem albo pliki flac mają jakieś zabezpieczenie. Raczej nie powinny. Nie chcę cię posądzać, że konwertujesz flac do wav a potem wypalasz płytkę z danymi...  ale mam dla Ciebie identyczny problem opisany na PEB.pl z 2008 https://pebx.pl/t/problem-z-nagraniem-audio-cd-w-nero-audacity.458202/
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2015, 03:51:56 am wysłana przez |11| »

Offline hubik

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 27, 2015, 10:57:57 am »
Moj sprzet to Technics SL PD 687.
Switcha juz testowalem. Nie konwertuje. Wyskakuje:
Burn Local Audio files to CDs, DVDs & Blu-ray

Offline |11|

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 27, 2015, 20:51:57 pm »
Wypalaja mi w formacie wav, czego moj techniks nie czyta

1. Może dobrze wypalałeś płyty - a twój sprzęt wymaga czyszczenia.
2. Poprawnie wypalona płyta CD (audio CD) na linuxie będzie miała ścieżki w "formacie" wav . Na windowsie (ta sama płyta CD) będzie miała ścieżki w "formacie" cda . Zostało to wyjaśnione.

Testowałeś wypalane płyty na innych odtwarzaczach?
Testowałeś swój napęd płyt CD-DVD w kompie?
Testowałeś inne czyste nośniki?
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 20:56:34 pm wysłana przez |11| »