Autor Wątek: Konwersja flac do cda  (Przeczytany 5334 razy)

Offline hubik

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
Odp: Konwersja flac do cda
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 27, 2015, 21:30:50 pm »
Witam ponownie
Idziesz w dobrym kierunku, podobnie jak ja :)
Sprawa sie rozwiazala, prawdopodobnie... Ale najpierw odpowiem. Sprzet czyscilem na samym poczatku, testowalem na innych sprzetach i tez nie chodzily plyty, testowalem kilka roznych plyt. Otoz dzis wpadlem na pomysl, by wypalic ta plytke na laptopie. I co? I ruszyla bez oporow... Myslalem, ze jesli jest jakis problem z wypaleniem ukazuje sie jakis adekwatny monit, a nie OPERACJA ZAKONCZONA POMYSLNIE czy cos w tym stylu... Jutro podmienie nagrywarke i bedzie wszystko jasne.

Zastanawim sie jednak dlaczego przy kopiowaniu z plyty na plyte jest ok, a przy zgrywaniu z FLACow cos nie wypala jak trzeba. Dodam, ze testowalem na roznych predkosciach.

W zasadzie temat mozna uznac za zamkniety, ale moze ktos ma pomysl dlaczego tak jest. Chetnie tez wyslucham opinii na temat predkosci wypalania, bo czytalem, ze zbyt wolne wypalanie takze moze skonczyc sie fiaskiem

Jeszcze raz dzieki za zainteresowanie.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 21:34:54 pm wysłana przez hubik »

Offline |11|

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 1
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 27, 2015, 21:53:48 pm »
Nie ma sprawy - o ile można coś pomóc, to czemu nie?
Ja wypalałem płyty CD audio z 10 lat temu, zarówno z mp3 czy plików wave  i jeśli w ogóle miałem jakieś problemy to : albo ze sprzętem albo z nośnikami. Nigdy z oprogramowaniem.
flac to dla mnie "odkryta nowość"  - zgrywam swoje CD do plików flac, nie próbowałem na odwrót ;)

Zerknij tu o prędkościach nagrywania http://www.audiostereo.pl/nagrywanie-audio-cd-z-plikow-flac-ape_88687.html
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 22:07:27 pm wysłana przez |11| »

Offline luke01

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 28, 2015, 11:29:51 am »
Ja podobnie jak |11| - jeśli wypalałem płyty CD Audio i były jakieś problemy, to albo nośnik albo wina napędu, na którym odtwarzałem (lasera), ale to było dawno temu, teraz wszystko praktycznie czyta pliki nagrane na płytę luzem. Rozwiązanie jest takie żeby nagrywać na markowe płyty, a nie tzw. "noname". Różnica w cenie około 30 gr, a żywotność plyty dużo lepsza i powinna działać bezproblemowo nawet na starszym laserze.
Odnośnie FLACów, to do odtwarzacza w samochodzie nagrywam od czasu do czasu w sposób, który opisałem wcześniej. Wszystko pięknie działa :) tak że konwersja FLAC do CD audio musi działać prawidłowo, bo u mnie działa na 100%. Spróbuj ewentualnie jeszcze.

Offline hubik

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 29, 2015, 13:41:25 pm »
Wiec sytuacja sie nie wyjasnila. Po wymienie nagrywarki dalej nagrane plytki nie chodza. A te nagrane na laptopie tak. Te same pliki, taka sama plyta. Bylem pewien ze to wina napedu. Teraz nie wiem juz nic.

Do audio uzywam tylko plyt dedykowanych.

Wymiana tasmy rowniez nic nie dala. Czyli jednak wina oprogramowania. Jakies sugestie?
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2015, 15:00:52 pm wysłana przez hubik »

Offline luke01

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 29, 2015, 22:33:17 pm »
Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy, to to, że nie masz zainstalowanej wtyczki do dekodowania plików FLAC. U mnie wgrało się to z automatu i nawet nie zwracałem na to uwagi. Pytanie czy Ty masz tą wtyczkę czy nie. Poniżej zamieszczam mój zrzut ekranu:

Wtyczka ta to - pierwsza od góry K3b FLAC Decoder.

Napisz czy masz ją zainstalowaną.

Offline hubik

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 29, 2015, 22:45:34 pm »
Mam. Dodam ze zainstalowalem nero na windzie i wszystko gra :(

Offline |11|

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 29, 2015, 23:29:49 pm »
Więc pozostaje jeszcze być może różnica prędkości zapisu (offset zapisu i odczytu). Może na lapku wypala ci płytę w "dobrej" prędkości i twój technics radzi sobie z odczytem?
http://forum.cdrlab.pl/cd-dvd-audio/2235-szybko-ae-nagrywania-jako-ae.html
użytkownik anabolo : " zbyt wysokie prędkości nagrywania nie tyle wpływają na jakość nagrania (choć oczywiscie też), ale wpływają negatywnie na odczyt płyt przez sprzęt audio - im wyższa prędkość nagrywania, tym większe problemy z odczytem płyty (konkretnie sam start płyty oraz przerzucanie kawałków). Płyta nagrana większą prędkością nieposiada tak precyzyjnie wypalonych ścieżek - pamiętajmy, że sprzęt audio nieposiada tak precyzyjnego odczytu jak napędy optyczne do komputera.
Dlatego z doświadczenia polecam nagrywanie prędkością 16 (nawet na specjalnych płytach do muzyki CD-R Audio). Prędkość 16x poza zmniejszeniem problemów przy nagrywaniu (niski poziom wibracji - większa precyzja pitów i landów) jest zalecana też z tego względu, gdyż dzisiejsze nagrywarki mogą nagrać całą płytę z prędkością stałą 16x - powyżej tej prędkości płyta nagrywana jest z zmienną prędkością - co negatywnie odbija się na jakości oraz późniejszym odczycie (jakość się pogarsza z wzrostem prędkości).Problem ten dotyczy zwłaszcza sprzętu audio starszego."

Offline hubik

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 31, 2015, 15:04:36 pm »
Wspomnialem gdzies wczesniej, ze testowalem na roznych predkosciach. Poza tym na tym samym kompie pod winda, nero nagral plyte jak trzeba. A Linux niestety nie...

Offline christo

• Dorodny miętowy krzew
  • Punkty: 30
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 31, 2015, 21:34:15 pm »
Tak żeby oddzielić do końca soft ( jakaś biblioteka albo stery do nagrywarki )  spróbowałbym odpalić system z usb np.jakiegoś lubuntu lub minta xfce i pod nim wypaliś audio.Podobnie jak koledzy ostatni raz płytę audio paliłem może z 5-7 lat temu .Nie mam chyba żadnego cdeka w domu wszystkie moje sprzęty korzystają z usb i czytają flaki .Tylko tyle się mnie jeszcze przemyślało.
Podziwiam wytrwałości.
Only Jesus saves.

Offline |11|

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 02, 2015, 21:58:03 pm »
Wspomnialem gdzies wczesniej, ze testowalem na roznych predkosciach. Poza tym na tym samym kompie pod winda, nero nagral plyte jak trzeba. A Linux niestety nie...
W tym "gdzieś wcześniej" poście piszesz:
Chetnie tez wyslucham opinii na temat predkosci wypalania, bo czytalem, ze zbyt wolne wypalanie takze moze skonczyc sie fiaskiem
.
Jeśli strzelasz fochy "za złe działanie Linuksa" - to proponuję trzymać się Nero i Windowsa, skoro działają...

« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2015, 22:01:41 pm wysłana przez |11| »

Offline hubik

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 09, 2015, 09:26:58 am »
Skad ci przyszlo do glowy fochy? Nie mierz innych swoja miara. Korzystam z roznego rodzaju Linuxow od 15 lat i pierwszy raz zglaszam problem bo mnie ta sprawa ciekawi. Rady tego typu zachowaj dla siebie. Draze temat bo mnie ciekawi jakie jest rozwiazanie sprawy. Nie masz nic do dodania na temat - MILCZ.

Fakt pozostaje faktem - Nero dal rade wiec nie jest to wina sprzetu. Jesli ktos ma jakies pomysly co jeszcze moge zrobic, chetnie poczytam.

O predkosciach tez chetnie poczytam ale raczej z pierwszej reki. Moze ktos sie bawil, testowal i ma jakies ciekawe spostrzezenia...

christo - zaintrygowal mnie ten temat. To juz nie kwestia wypalenia plytki, ale rozwiazania zagadki :) Jak bede mial wiecej czasu rusze system z usb. Pytanie co zrobic, jak sie wtedy uda wypalic...

Przepraszam jesli zbyt ostro pojechalem, ale podejrzewanie o focha 40-letniego faceta, ktorego ostatni windows to NT to juz obraza... Pomimo to dzieki za zaangazowanie w temat.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2015, 09:36:38 am wysłana przez hubik »

Offline Lasso

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 14, 2016, 23:44:16 pm »
O ile dobrze zrozumiałem - hubik ma sprzęt: Technics SL-PD687 CD Changer - pewnie z tego powodu nazwał go "zmieniarka".
Na "elektrodzie" jest parę krótkich opinii o tym odtwarzaczu:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic100122.html
Nie zamierzam dokuczać - ale może po prostu laser już się zużył i wymaga wymiany? W takich marketowych radioodtwarzaczach konieczność wymiany lasera następuje po paru latach. Ten Technics jest (być może) jeszcze z tamtego stulecia, co by dawało minimum 16 lat pięknej, bezawaryjnej pracy. Niestety - żaden sprzęt nie działa wiecznie...

Offline hubik

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 23, 2018, 12:56:49 pm »
Witam ponownie, po dwoch latach :)
Przez caly ten czas z przerwami probuje rozwiazac ten problem. Bezskutecznie. Rozne sprzety, rozne nagrywarki, aktualizacje, nic nie pomaga. Mint nie nagrywa mi plyt audio w formacie CDA. Jesli ktos ma chec do dalszej pomocy, ktos ma jakis nowy pomysl, chetnie poczytam.

Offline kris777

• Miętowy krzew
  • Punkty: 58
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 23, 2018, 16:33:01 pm »
Tylko Mint nie nagrywa poprawnie ...czy inne distra linux-a również ? :-)

Pisałeś że Nero na Windzie wypala poprawnie ...a o ile mnie pamięć nie myli to Nero 4 jest też pod Linux-a chyba wersja płatna :-( ... może coś wniesie do sprawy jeśli wypali poprawnie płytę audio pod Linux-em ...nie mylić z Nero uruchamianym z pod Wine  ( jeśli się w ogóle uruchomi bo to zawsze jest niewiadoma z programami na Windę :-) ...
Ps. Nero for Linux już chyba jest nierozwijany .... ale chyba wersja trial pozwoli sprawdzić nagranie płyty audio.
Nero for Linux download v4.0.0.0b
Czy to czasem nie ten format :CDDA lub CD-DA
warto poczytać :
https://www.linuxquestions.org/questions/linux-general-1/converting-to-cda-format-685627/
https://stackoverflow.com/questions/4854513/can-ffmpeg-convert-audio-to-raw-pcm-if-so-how
https://trac.ffmpeg.org/wiki/audio%20types
https://www.stefaanlippens.net/audio_conversion_cheat_sheet/
Nie będąc fachowcem wynika iż standard CD AUDIO to: plik WAV musi być 16-bitowym dźwiękiem stereo 44100  ....  i cytat :
Ale jeśli plik źródłowy ma format mono lub stereo, a częstotliwość to 22050. Konwertowany plik wav będzie albo 16-bitowym stereo 22050, albo 16-bitowym mono 22050 który nie jest zgodny z CD.
  ...może więc wina tkwi w plikach WAW ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2018, 18:14:24 pm wysłana przez kris777 »

Online dedito

• Urząd Porządkowy
  • Miętowy krzew
  • Punkty: 175
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 23, 2018, 17:00:49 pm »
Wypal ten "problem" do obrazu i wrzuć gdzieś do analizy.
Dla porównania tą samą zawartość wypal do obrazu tam gdzie nie miałeś problemów i wrzuć razem z wcześniejszym do porównania.
Oczywiście niech tam będą same wolne materiały, żeby Cię kto do odpowiedzialności nie pociągnął za naruszanie praw autorskich.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2018, 17:05:39 pm wysłana przez dedito »