Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: LinuxMint a Ubuntu.  (Przeczytany 5883 razy)

jacek

• Gość
LinuxMint a Ubuntu.
« dnia: Kwiecień 16, 2008, 23:57:33 pm »
Ostatnio zastanawiam sie co bedzie z Mintem. Ubuntu (ja uzywam Kubuntu  i LinuxMint 4.0KDE)  jest wlasciwie takie samo jak Mint. Czy to tylko chodzi o kodeki, flasha i kila dodatow? Wyraznie to bylo widac roznice w wesji 2 Minta gdze "wszystko dzialalo wprost z pudelka", ale teraz i Ubuntu roboi sie tez bardziej przyjazne.  Ciekaw jestem co inni mysla o tym? Mam nadzieje ze Mint przetrwa!!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2008, 04:38:55 am wysłana przez jacek »

Offline lukasz

• Administrator
  • Miętowe nasionko
  • Punkty: 100
  • Wersja systemu: Linux Mint 13
Odp: LinuxMint a Ubuntu.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2008, 14:54:54 pm »
Przetrwa ;]
W ubuntu przynajmniej narazie i tak trzeba więcej czasu poświęcić konfiguracji.

Poza tym powstaje wersja oparta na debianie, obecnie jest to Linux Mint 4.0 Debian Alpha i sądzę, że deweloperzy zadbają o to aby Mint to było coś więcej niż Ubuntu.

Offline fi9o

• Watch out now!
  • Miętowy Kumpel
  • Miętowy liść
  • Punkty: 1
  • fi9o@jabster.pl // jabber.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2008, 17:41:31 pm »
Czy ja wiem czy mint to cos wiecej niz ubuntu ? to co sie moze tyczyc kodekow bo sa posintalowane ;]
Obecnie W8.1 ale może jeszcze kiedyś jakiś Debian zagości u mnie.

rastalukee

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2008, 19:14:36 pm »
Mi mint chodzi dużo stabilniej, niż Ubu ze wszystkimi kodekami... Nie wiem czym to się ma do końca, ale fakt jest faktem, że performance jest lepszy :)
I mint dodatkowo wygląda dużo ładniej niż ubuntu. I ma pare ciekawych bajerów jak [sic!] komercyjny Software Portal, mintUpload itp, co czyni Minta innym systemem od ubuntu.
Dodatkowo Mint nie jest jedynie modem Ubu, bo ma też pewne ficzery bezpośrednio z Debiana :)

Przetrwa.... ;)

jacek

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2008, 23:54:29 pm »
Co do software portal to sie zgadzam. Jest to dobry pomysl. Jest to ciekawsze niz uzywanie synaptic. Niestety nie wszystke programy chcialy sie dobrze instalowac. Wydaje mi sie tez ze Mint wyglada bardziej profesjonalnie. Ciekawe ze ma tez swoje pakiety (nazwa.mint), ktore sa inne niz ubuntu.  Pozdrawiam

Offline fi9o

• Watch out now!
  • Miętowy Kumpel
  • Miętowy liść
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2008, 09:34:11 am »
niech beda inne. Widzicie polskie Distro ktore bardzo polecam KateOS na poczatku bazowali na slackware...ale potem mae z kolegami - ktorych serdecznie pozdrawiam przebudowali system od podstaw.

Chudy (oczywiscie pozdrawiam) napisal dla nich wlasny manager pakietow updateos i sa samodzielnym projektem.
Jesli Mint pojdzie w ta strone aby sie oddzielic, nie bazujac na niczym to bedzie dobrze, bo dosc juz koppi innych systemow.

jacek

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2008, 05:43:20 am »
KateOS zainstalowalem, ale jakos nie wydal mi sie rewelacja. Zycze jak najlepiej, ale to marginesowa dystybucja. Oby nie podzielila losu Auroxa. Mimo wszystko ja popieram. "Dobre bo polskie" 8)
Co do Linux Mint 4.0 Debian Alpha to  byla tylko wersja eksperymentalna i nie bedzie rozwijana. Moze codzilo o pokazanie przewagi Ubuntu nad Debianem?
Mysle ze dobrze, ze Mint bazuje na Debianie i Ubuntu. Dizeki temu ma dostep do ogromnej ilosci oprogramowania co czesto sie przydaje. :D
Pozdrawiam wszystkich sympatykow frontu wyzwolenia pingwinow ;D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2008, 06:08:53 am wysłana przez jacek »

Offline fi9o

• Watch out now!
  • Miętowy Kumpel
  • Miętowy liść
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2008, 09:49:28 am »
Przewagi Ubuntu na Debianem ? :| uwazaj na slowa bo jako mod moge edytowac Twoje posty ... ale tak nie zrobie :D

to Debian ma za soba ubuntu ... ma lepszych, i znacznie wiecej deweloperow na calym swiecie :] Debian to jest marka ;] a ubuntu to Xp inaczej ;]

Wiesz co oznacza w staroafrykanskim jezyku ubuntu ? - Nie umiem skonfigurowac Debiana :D

jacek

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2008, 05:42:40 am »
OOOOO!!!!!!!!!!    >:( Ladnie, to co to za forum bez wolnosci slowa. Jesli Kolega chce wychwalac Debiana to prosze bardzo, mnie to nie przeszkadza, a i z checia przeczytam polemike. A tu co widze - stare komunistyczne metody - co nie jest po naszej mysli to propaganda zaplutych karlow reakcji. To prawda ze jeden woli zone a inny tesciowa, ale to wybor przed jakim staje kazdy mezczyzna.  ;D Co do znaczenia slowa "Ubuntu" to chyba  Kolega czegos nie doczytal. Znaczy ono po prostu w jezyku afrykanskim mniej wiecej "byc czlowiekiem" (mam nadzieje ze na tym forum "wolnym" i nie z zakneblawana geba). Debiana wiele razy uzywalem, ale nie mam ostatno czasy na "zabawy". Nie ulega watpliwosci ze Debian jest duzo bardziej stabilny, ale i nie tak postepowy. To Ubuntu stanowi awangarde Debiana. ;D

Offline fi9o

• Watch out now!
  • Miętowy Kumpel
  • Miętowy liść
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 23, 2008, 08:15:41 am »
Dla poprawy prosze bez wyzwisk :] wolnosc slowa na forum ? czy ja jej nie stosuje ? wyrazilem moja opinie ... Ty wyraziles swoja gdyby jej nie bylo usunal bym Twojego posta i po problemie :]

To co pisalem o znbaczeniu slowa ubuntu to tylko zart ... :] wiec troszke luzu :)

POozdrawiam, fi9o

jacek

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2008, 17:50:04 pm »
Ciesze sie ze mozemy troche pozartowac. jesli Cie urazilem to przepraszam. Musze tez przyznac, ze trudniejsza droga instalacj systemu, krok po kroku jest lepsza. Bronie Minta bo to jest jego forum, i dla wiekszosci zjadaczy chleba jest najlatwiejsza alternatywa do Windowsa. Obiecuje ze jak bede na forum Debiana, to postaram sie argumentowac  za nim.Pozdrawiam ;D

Offline fi9o

• Watch out now!
  • Miętowy Kumpel
  • Miętowy liść
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2008, 18:49:02 pm »
nie udzielam sie na forum debiana. lubie debiana ... bo jak zaczynalem przygode z linuxem to marzylem ze bede siedzial na debianie :) a teraz pfff prosty system z niego w sumie ale zmienie go dzis na KateOS :] ten system jest od debiana szybszy i dlatego a miedzy innymi :] tutaj moge rozmawiac z tworcami i podpowiadac co ja bym chetnie zmienil :] i takie tam :)
Nie uraziles mnie :] nawet ja myslalem ze Cie nie potrzebnie zdenerwowalem :)

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 25121
    • >>>Click me!<<<
  • Wersja systemu: Inny
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 24, 2008, 12:31:18 pm »
Po roku używanie ubuntu, a kontakt z dystybucją miałem od wersji 6.06. Wczoraj  przerzuciłem się na minta. Pierwsze wrażenie - ile może aktualizawać się system.

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

Offline fi9o

• Watch out now!
  • Miętowy Kumpel
  • Miętowy liść
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 24, 2008, 19:08:35 pm »
jesli uzywasz mintupdate to lepieje zrob to przez aptitude upgrade czy tezprzez apt bo mintupdate nie ma dobych opinii

Borejko

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2008, 09:10:22 am »
Mnie osobiście zastanawia mała popularność dystrybucji mietowych w porównaniu z Kubuntu/Ubuntu... Ciekawe czemu się tak dzieje- przecież dla laika Mint jest znacznie prostszy niż np. Ubuntu. Patrząc na komentarze np. na dobreprogramy, wielu ludzi nie używa Minta, wręcz nie wiele o nim wie. Zaiste dziwna sprawa. Ale zapewne chodzi o to że Ubuntu jest lepiej propagowane wśród użytkowaników.
I offtopicowo: rastalukee wspomniał o mint upload- Ja od czasu zainstalowania Daryny nie widzę tej opcji w Menu(pomimo że w Celenie miałem) Czy może gdzieś jest ukryta głebiej ta opcja? I nadal upload jest 10MB?