Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: LinuxMint a Ubuntu.  (Przeczytany 5884 razy)

Offline fi9o

• Watch out now!
  • Miętowy Kumpel
  • Miętowy liść
  • Punkty: 1
  • fi9o@jabster.pl // jabber.
Odp: LinuxMint a Ubuntu.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 12, 2008, 09:44:43 am »
Popularnosc - chodzi glownie o reklame. O wyjsciu nowego ubutu pisza wszedzie - o wersjach alfa czy beta tak sao - ubuntu jest dobrze zapowiadane (: a o mincie nie wiele widzialem - zobaczylem u sasiada jak juz mial zainstalowanego - ale jakos sie ni polubilem z mintem i tak oto siedze na debianie (:
Obecnie W8.1 ale może jeszcze kiedyś jakiś Debian zagości u mnie.

drumal

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 03, 2008, 01:07:37 am »
WItam serdecznie cale forum ...
Jestem nowym uzytkownikiem MintLinuxa po przetestowaniu kilkunastu dystrybucji z czego ostatnia byla ubuntu 8.04 ...
Szukalem systemu ktory obsluguje karty wifi na usb i w tym moja w laptopie sis163u i druga mam zd1211 ktora dziala rowniez w mode monitor ...
Jest to pierwszy system pod krorym wszystko mi dziala i to lepiej niz pod Xp i dlatego pisze te pare slow dla pokrzepienia naszej Mint wersji i jesli bede mogl napewno pomoge ja promowac jako najlepszy system zastepczy dla Windows ...

pozdrawiam cale grono moderatorow

ps nie czesto bywalem na forach i jesli popelnie jekies gapy prosze o info ....

deathman

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 25, 2008, 14:16:55 pm »
hmmmm dziwne porownanie mi sie tam bardziej podoba mint ale tylko dlatego ze jest ladniejszy.

Musze jednak przyznac e Mint jest bardzo ale to bardzo nie dopracowany i czuje sie jakbym siedzial na systemie w wersji alfa lub pre alfa :/

np ustawiajac tlo paska na przezroczystosc niejest on caly przezroczysty  w ubuntu przeciwnie wyglada swietnie
update w mincie jakos kuleje, j sie nie lubie pierdzielic w konsolach wiec apt get update u mnie odpada (owszem zrobic zrobie ale po prostu nie lubie wole klikac guziki :D).

spolszczenie jest niekompletene (nawet po zainstalowaniu polskich paczek a mialem z tym troche problemow).

brakuje mi instalowania programow jak w ubuntu poprzez dodaj usun tutaj jest jakies male okienko z polem do wpisania ktore przenosi nas do wuszykiwarki jak dla mnie porazka.

licze na o ze w nastepnej wersji beda OGROMNE i OBSZERNE zmiany.

moglbym tak dlugo ale mi sie nie chce.

QraK

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 23, 2008, 15:30:39 pm »
update w mincie jakos kuleje, j sie nie lubie pierdzielic w konsolach wiec apt get update u mnie odpada (owszem zrobic zrobie ale po prostu nie lubie wole klikac guziki Chichot).

To taki problem wklepać w terminal jedno polecenie?

brakuje mi instalowania programow jak w ubuntu poprzez dodaj usun tutaj jest jakies male okienko z polem do wpisania ktore przenosi nas do wuszykiwarki jak dla mnie porazka.

Od tego jest Synaptic. W Ubuntu też mało kto korzysta z dodań/usuń które napisano chyba wyłącznie z myślą o userach przenoszących się bezpośrednio z windowsa.

Offline kosa1

• Prawie jak Admin
  • Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 55
  • Hexe
    • Linux, Gimp, grafika
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 23, 2008, 15:57:46 pm »
http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,143.0.html

Sposób na posiadanie dodaj/usuń w Mincie.
Linux nie gryzie! : www.ubunciak.boo.pl
Asus GeForceGTS250, PhenomII, 4 GB RAM, Barracuda 7200.12 500 GB, Livebox (ethernet)
Problem rozwiązany? Wstaw to słowo do tytułu swojego pierwszego postu!