Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Pora zamykać forum  (Przeczytany 5520 razy)

Offline piotrekq

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Punkty: -1
Pora zamykać forum
« dnia: Kwiecień 16, 2016, 14:56:52 pm »
Coraz mniej użyszkodników zwraca się o pomoc, Mati zwijaj żagle. Mint jest za prosty.  :D :D :D

Offline nowy-w-gsm

• Miętowy liść
  • *
  • Punkty: 0
  • Środowisko graficzne: Mate
  • Wersja systemu: Linux Mint 17.3
Odp: Pora zamykać forum
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2016, 18:07:55 pm »
Zwracają się o pomoc .Ale nie zawsze otrzymują te pomoc-odpowiedz.:).

Offline loctor

• Miętowe nasionko
  • *
  • Wersja systemu: Linux Mint 17.2
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2016, 20:08:48 pm »
A skoro nie otrzymują to już nie wracają.
Forum oferujące wsparcie stoi zaawansowanymi użytkownikami, którzy tegoż wsparcia aktywnie udzielają. Jeśli z jakichś powodów nie mogą lub nie chcą albo jest ich zbyt mało żeby ogarnąć wszystkie tematy to forum umiera, to dość oczywiste.
A co Minta to wcale nie jest taki prosty o czym się niemal każdego dnia przekonuje na własnej skórze.

Offline dnskpe

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Środowisko graficzne: Cinnamon
  • Wersja systemu: 18
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2016, 23:01:40 pm »
Fakt, jest trudny. Często mam z nim problemy, czasem pytam tu o pomoc, rzadko ją uzyskiwałem. Czasem sam sobie radziłem, choć do teraz mam problemy których nie mogę rozwiązać. Jest jakiś prostszy system?

Offline ciastek1981

• Animator Porządkowy
  • Globator Moderalny
  • Wielki miętus
  • Punkty: 114
  • Klony Xubuntu
  • Środowisko graficzne: Xfce
  • Wersja systemu: Inny
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2016, 23:19:40 pm »
Znakomita większość problemów jest opisana. Wystarczy poszukać czy na forum Minta czy Ubuntu.

Admini ogarniają nie tylko to forum. Siedzą też np. na dug.net.pl i debian.pl, do tego programują i tak dalej i tak dalej ...

Offline loctor

• Miętowe nasionko
  • *
  • Wersja systemu: Linux Mint 17.2
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2016, 08:22:09 am »
Nie chce wyjść na malkontenta czy inną jęczyduszę ale jaki jest sens istnienia np tego forum jeśli po odpowiedzi czy rozwiązania użytkownik jest odsyłany na inne fora? Napisałem 'np tego forum', ponieważ od około miesiąca bawiąc się linuxem i szukając rozwiązań problemów o jakie się potykam, bywałem na różnych forach i czesto spotykałem się z próbami odbicia mnie jak piłeczki w inne miejsce.
To forum wydaje się nie posiadać grawitacji, ktora przyciągnełaby nowych użytkowników z czasem zwiększając potencjał wiedzy do czego zazwyczaj podobne fora dążą. Nie wiem czy zawsze tak było, za krótko tu jestem ale tak to wygląda. Do tego dochodzi pewna niechęć znacznej części środowiska linuxowego do nowych w tym świecie użytkowników, która powoduje, że dla nich 'prosty' linux staje się o niebo trudniejszy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2016, 08:23:58 am wysłana przez loctor »

Offline melis

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Środowisko graficzne: KDE
  • Wersja systemu: Linux Mint 17.3
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2016, 08:44:10 am »
Ogólnie w tym środowisku bardziej doświadczeni, zmuszają tych mniej zaznajomionych z tematem, do nieco własnego wysiłku i aspiracji. Prawda jest taka, że kto będzie rzeczywiście chciał poznać system, to go pozna choćby miał przeczesać 100 for i milion fraz w google plus przeczytać kilkaset co najmniej, stron dokumentów. Czy to jest nie w porządku? Nie sądzę. Ten system tego wymaga. Pomijając już kwestię, że sporo kłopotów jest naprawdę błahych, o czym sam się już kilkakrotnie przekonałem. Czy Mint jest trudny? Może mam farta, ale od momentu instalacji, pomijając zmianę środowiska na LXDE, nie miałem z nim żadnych kłopotów. Dla mnie MS odpada w przedbiegach. A pisać na forum o kłopotach warto, bez względu na to, czy ktoś pomaga czy nie. Prędzej czy później, mniej zaawansowani będą wstanie pomagać tym, jeszcze mniej zaawansowanym i tak powstanie kolejny zastęp ludzi, już coś niecoś wiedzących ;) A odsyłanie w inne miejsca, jest ok. Zmusza właśnie do nabywania wiedzy, samodzielnie, tym bardziej że Mint jest oparty w dużej mierze o Ubuntu, więc wiele materiałów na temat Ubuntu dotyczy Minta.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2016, 08:45:47 am wysłana przez melis »

Offline dnskpe

• Miętowa sadzonka
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 17, 2016, 08:59:31 am »
Ogólnie w tym środowisku bardziej doświadczeni, zmuszają tych mniej zaznajomionych z tematem, do nieco własnego wysiłku i aspiracji. Prawda jest taka, że kto będzie rzeczywiście chciał poznać system, to go pozna choćby miał przeczesać 100 for i milion fraz w google plus przeczytać kilkaset co najmniej, stron dokumentów. Czy to jest nie w porządku? Nie sądzę. Ten system tego wymaga.
W zupełności się zgadzam, jest to bardzo dobra opcja, żeby kogoś nauczyć, a nie podawać na tacy. Tylko nie każdy sobie poradzi ze znalezieniem rozwiązania problemu, a to dlatego, że jak zauważyłem, większość rozwiązań jest na angielskich forach, a nie każdy potrafi ang.

Offline Ulvhedin

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 1120
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 17, 2016, 11:49:22 am »
[...] bywałem na różnych forach i czesto spotykałem się z próbami odbicia mnie jak piłeczki w inne miejsce.
To forum wydaje się nie posiadać grawitacji,
[...]

I to kwintesencja pewnych tendencji na forum, nawet tym forum.
Ludzi obcykanych technicznie na forum jest garstka. Na palcach jednej reki mozna policzyc.
Gownie to sa ludzie ktorzy pracuja w jakichs firmach IT i poswiecaja wolny czas na wsparcie tu. Nie zawsze sie da. Ba, nawet coraz rzadziej to robia.
Jesli temat przewija sie sie kolejny raz i nikt nie odpowiada, uzywajcie szukajki. I tak najczesciej jest, ze brak odpowiedzi wynika z  "o rany, znowu to samo, niech sobie gość przekopie forum". Tematy ambitniejsze sa podejmowane najczesciej.
Prawde mowiac, kiedy temat X przewijał sie wiele razy, to te osoby zdobyły juz wiedze na ten temat. Dlaczego zatem nie pomagaja innym? ;)
Nie bójcie sie pisac, nawet jak ktoś napisze bzdure to zostanie skorygowany bez wysmiewania - tego tu pilnujemy.

Przypominam tez, ze mamy kanał IRC. Tam sporo osob wchodzi kiedy chca porade w miare szybko dostac.

Pozdrawiam

Offline ciastek1981

• Animator Porządkowy
  • Globator Moderalny
  • Wielki miętus
  • Klony Xubuntu
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2016, 12:10:17 pm »
Na kłopoty z językami jest:

https://translate.google.pl/?hl=pl&tab=TT

i słownik np.

http://pl.bab.la/

Jeżeli znasz nazwę urządzenia z którym masz problem czasami wystarczy ją wpisać w google "nazwa urządzenia" i dodać "ubuntu", "debian" czy "linux".

Poza tym nie każdy ogrania wszystkie środowiska graficzne Minta, czasami nie pamięta, albo musi pobrać Minta.

Ja np. wiele rozwiązań znajduje na

http://askubuntu.com/

W innym wypadku zostaje Windows 10 i BSoD, który pojawia się po każdej większej aktualizacji :D

Offline akos41

• Miętowy krzew
  • Punkty: 14
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 17, 2016, 13:52:23 pm »
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2016, 19:15:47 pm wysłana przez akos41 »
Człowiek uczy się przez całe życie, z wyjątkiem lat szkolnych.

Offline ciastek1981

• Animator Porządkowy
  • Globator Moderalny
  • Wielki miętus
  • Klony Xubuntu
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 17, 2016, 17:01:28 pm »
dnskpe poniósł temat języka angielskiego to napisałem to co ja na ten temat myślę.

Mint bazuje na Debianie i Ubuntu. W dodatku jest to otwarty system więc profitów z helpdesku nie ma.

Ja na większość pytań zadawanych przez innych użytkowników odpowiadam bazując na tym co jest na forach Ubuntu  8)

Teoretyk-bajkopisarz  8)

Dlatego uważam, że wiele pytań użytkownik powinien najpierw zadać google, a potem pytać na forum.

Mi forum na początku pomogło zrozumieć sposób działania i oswoić się z Linuxem (choć wcześniej na PS3 miałem YDL). Dzięki Mintowi przesiałem się na Debiana bez większych problemów.

Wiele pytań jest na takim poziomie, że zastanawiam jak ktoś nie ma problemów z Windowsem.

Offline moarcode

• Siewca hejtu
  • Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 993
  • 1, 2,3 próba klawiatury.
  • Środowisko graficzne: Inne
  • Wersja systemu: Linux Mint 17.1
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 17, 2016, 21:55:15 pm »
Ulv poruszył bardzo istotną kwestię. Tematy na forum niejednokrotnie są wpowielane, dlaczego zatem Ci, ktorzy uzyskali odpowiedź na podobny problem, nie pomagają?
To prawda, że jest nas garstka, ludzi ktorzy siedzą w IT i wiedzą mniej lub bardziej co robią, ale to nie znaczy, że tylko my jesteśmy od pomagania. Paru użytkowników aktywnie się udziela i widać, że chcą udzielać wsparcia, a co z resztą? Mam wrażenie, że niedzielny user wchodzi na forum i żąda odpowiedzi nie ofrując nic w zamian: ani własnego zaangazowania, zeby rozeznać temat wcześniej, ani wspracia dla innych userów, jezeli zna odpowiedzi na ich problemy. Tacy też najczęściej mają postawę roszczeniową.
Reasumując: społeczność to my wszyscy, a nie te pare osób po ktorych się najczęsciej jedzie, bo "nie udzielają odpowiedzi i odsylaja do google".
Look closer, fall deeper.

Offline szymon1978

• Rodzina Linux Mint
  • Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 2073
  • Nieobecny
  • Środowisko graficzne: Inne
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 18, 2016, 20:33:02 pm »
A każdy user ma w dupie to,że my też mamy pracę,rodzinę i wiele innych zajęć poza "pomaganiem cierpiętnikom"którzy są zbyt leniwi aby zapytać Wujka Google lub przeszukać bazę forum.Postawa roszczeniowa nie pomaga nikomu,ale co tam,przecież płacą nam ogromną kasę za wsparcie,więc User Nasz Pan!!!

Panie Mati-zamykaj Pan ten Burdel ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2016, 21:29:37 pm wysłana przez szymon1978 »

Offline stefan1948

• Rodzina Linux Mint
  • Grupa Trzymająca Władzę
  • Wielki miętus
  • Punkty: 1600
  • Uczestnik Pierwszego Zlotu Linux Mint
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 18, 2016, 21:24:43 pm »
Totalne lenistwo nowego narybku , nie bójcie się wujka Google wpisane tam zapytanie bardzo często wraca na nasze forum lub też inne , co za różnica najważniejsze by uzyskać odpowiedź . Wasza postawa zniechęca każdego , a wystarczyłoby pokazać że ma się zamiar chociaż trochę popracować . Kompletny brak szacunku dla tych co tworzą dla Was . 
Linux to wolność.