Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Sterowniki Nvidia Gforce 7300  (Przeczytany 250 razy)

Offline Daniel_

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
  • Środowisko graficzne: Mate
  • Wersja systemu: 18
Sterowniki Nvidia Gforce 7300
« dnia: Luty 25, 2017, 19:09:12 pm »
Witam. Coś mnie podkusiło i postanowiłem pobawić się sterownikami do GForce 7300 (Lenovo 3000N200). Efekt jest taki,  że po ponownym uruchomieniu komputera wyskoczył komunikat, że "X serwer nie może zostać uruchomiony, prawdopodobnie przez złą konfigurację". Wisałem więc w terminalu "sudo aptitude purge ~nnvidia ~nlibcuda nvidia-prime-applet+ " i po zrestartowaniu środowisko graficzne ruszyło, ale teraz nie jestem go w stanie skonfigurować w żaden sposób. Nie da się zmienić rozdzielczości, a mój monitor nie jest wykrywany i jest opisany jako nieznany:default. Przez to mój Mint wygląda tragicznie i ledwo da się na nim pracować. Gdyby ktoś miał ochotę zagłębić się w temat, podaję link do loga: http://dpaste.com/0BCKT2A oraz parametry: https://gist.github.com/59ebffc855605cdb7b8361ce97b10efe. Będę wdzięczny za pomoc,

Offline Ulvhedin

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 1118
  • Środowisko graficzne: Xfce
  • Wersja systemu: Inny
Odp: Sterowniki Nvidia Gforce 7300
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2017, 23:12:23 pm »
Nie sadze aby istniały drivery do tej wersji karty. Powinienies uzywac  sterowników otwartoźródłowych, czyli: nouveau.
Driver nvidia powinien być usunięty, usunięta powinna być także konfiguracja xorg.conf - Xorg powinien sam dobrac sobie parametry.

Offline Daniel_

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
  • Środowisko graficzne: Mate
  • Wersja systemu: 18
Odp: Sterowniki Nvidia Gforce 7300
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2017, 11:27:32 am »
Teoretycznie istnieją takie drivery, znalazłem je na stronie nvidia, ale masz rację. Po usunięciu driverów nvidii oraz xorg.conf wszystko wróciło do normy. Dziękuję za pomoc.