Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: GF 940m sterowniki crashuja cinamona  (Przeczytany 242 razy)

Offline geeebar

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
  • Środowisko graficzne: Cinnamon
  • Wersja systemu: 18
GF 940m sterowniki crashuja cinamona
« dnia: Marzec 11, 2017, 12:50:22 pm »
Witam jako świeżynka na forum ;)

Tak jak w temacie mam problem z kartą graficzną geforce 940m, a dokładniej ze sterownikami.
Na początek dodam że jestem raczej laikiem jeśli chodzi o systemy linuksa, choć conieco już mam za sobą. Moja konfiguracja to:

Laptop Asus r556lb
Intel Core i5 5200u
Nvidia GF 940m
8gb ram
SSD 240gb Kingston
Linux Mint 18.1

Za każdą próbą instalacji sterowników do karty występuję crash cinamona i Mint uruchamia się w trybie awaryjnym.
Nie ma różnicy czy instaluje je przez zarządzanie sterownikami, terminal czy dodanie repo i ponownie zarządzanie sterownikami.
Uzywałem różnych wersji driverów z różnych źródeł, od oficjalnej strony Nvidii po linki zamieszczone w tutorialach instalacji. Efekt zawsze ten sam - crash cinamona. Ostatni raz instalowałem przez terminal po poleceniu : sudo service mdm stop. Aktualna wersja to 375.39 pobrane bezpośrednio od nvidii.
Wciąż idzie zauważyć szarpanie obrazu podczas przeciągania okienek lub scrollowania stron, choć jak pisałem Mint uruchamia się w trybie awaryjnym.

Zaktualizowałem również jądro do najnowszej wersji (wiele osób na forach podawało to jako rozwiązanie problemu) niestety bez zmian, dalej występują crashe.
Ktoś pomoże ?  ;D
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2017, 12:52:23 pm wysłana przez geeebar »