Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Całkowite usuwanie pozostałości po aplikacji  (Przeczytany 410 razy)

Offline elektryfikacja_1

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 5
  • Wersja systemu: Linux Mint 13
Całkowite usuwanie pozostałości po aplikacji
« dnia: Marzec 19, 2017, 17:07:00 pm »
Witam,
jest to być może banalne pytanie ale proszę mi powiedzieć jak całkowicie usunąć pozostałości po jakiejś aplikacji?
Przykładowo - korzystałem z Opery żeby coś tam obejrzeć. Poprzestawiałem różne rzeczy, więc żeby się nie bawić w jakieś naprawy odinstalowałem Operę i zainstalowałem jeszcze raz. Używałem komend unninstal, purge, clean oraz autoclean i kiedy znów instalowalem aplikację, cały czas pamięta moje ustawienia i moją historę z poprzedniego używania.
Jak całkowicie usunąć program wraz z jego ustawieniami tak, żeby nowa instalacja miała wszystko domyślne?
LM17

Offline akos41

• Miętowy krzew
  • Punkty: 14
  • Środowisko graficzne: Cinnamon
  • Wersja systemu: 18
Odp: Całkowite usuwanie pozostałości po aplikacji
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2017, 20:11:59 pm »
Witam,
jest to być może banalne pytanie ale proszę mi powiedzieć jak całkowicie usunąć pozostałości po jakiejś aplikacji?
Przykładowo - korzystałem z Opery żeby coś tam obejrzeć. Poprzestawiałem różne rzeczy, więc żeby się nie bawić w jakieś naprawy odinstalowałem Operę i zainstalowałem jeszcze raz. Używałem komend unninstal, purge, clean oraz autoclean i kiedy znów instalowalem aplikację, cały czas pamięta moje ustawienia i moją historę z poprzedniego używania.
Jak całkowicie usunąć program wraz z jego ustawieniami tak, żeby nowa instalacja miała wszystko domyślne?

Sprawdź,czy nie pozostało coś w folderze /opt, i może jeszcze w Katalogu Domowym
(PPM - wyświetlanie ukrytych plików),czy tam czegoś nie ma.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2017, 20:25:55 pm wysłana przez akos41 »
Człowiek uczy się przez całe życie, z wyjątkiem lat szkolnych.

Offline Ulvhedin

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 1118
  • Środowisko graficzne: Xfce
  • Wersja systemu: Inny
Odp: Całkowite usuwanie pozostałości po aplikacji
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2017, 14:56:10 pm »
Odinstalowanie robisz jak robiłes, czy to z opcją purge czy z poziomu UI.
Jednak program deinstalacyjny nie ingeruje w ustawienia usera, dlatego zadbaj o usuniecie profilu aplikacji sam.
Ma to swoje zalety w sumie, zawsze mozesz wrocic do swoich ustawien. Profil uzytkownika oczywiscie jest w Twoim katalogu domowym.