Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Nie mogę zaktualizować thunderbird  (Przeczytany 315 razy)

Offline rifraf

• Miętowy liść
  • *
  • Punkty: 0
  • Środowisko graficzne: Cinnamon
  • Wersja systemu: Linux Mint 17.3
Nie mogę zaktualizować thunderbird
« dnia: Kwiecień 07, 2017, 10:28:13 am »
Witam,
pobrałem najnowszą wersjœ Thunderbird z http://ftp.mozilla.org/pub/thunderbird/releases/52.0/
w zakładce o programie nie mam przycisku o aktualizacji, nie pobiera automatycznie
Thunderbird jest dodany do repozytorium
mam wersję 45.8.0, zainstalowaną z systemem 17.3
nie mam zakładki Aktualizacja w zaawansowanych

mam pytanie jak to zaktualizować program
porady z https://support.mozilla.org/t5/Basics/Updating-Thunderbird/ta-p/14328 nie działają

dzięki za pomoc
:D

Offline rifraf

• Miętowy liść
  • *
  • Punkty: 0
  • Wersja systemu: Linux Mint 17.3
Odp: Nie mogę zaktualizować thunderbird
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2017, 12:05:38 pm »
znalazłem coś takiego:
Note: Thunderbird update options may be absent if updates are controlled by your Linux package manager.

i jak włączyć aktualizację w repozytorium?
:D

Offline Mintek

• Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 6
  • Wersja systemu: 18
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2017, 18:40:05 pm »
Szczerze mówiąc trudno jest zrozumieć o co ci chodzi. Raz, że używasz języka jedynie podobnego do polskiego. Dwa, że zadajesz pytania pozbawione sensu. Repozytorium to jest nic innego, jak magazyn, w którym znajdują się pakiety. Thunderbird znajduje się w repozytorium chyba większości dystrybucji Linuksa, więc w Mincie też. Jeżeli pakiet thunderbirda w nowszej wersji zostanie dodany do repozytorium, to zostanie on zaktualizowany poleceniem
sudo apt update i sudo apt upgradeNie musisz niczego robić, wystarczy poczekać aż nowy pakiet trafi do repo. I to nie ty dodasz go do repozytorium.
W pierwszym poście podałeś link i informację, że spod tego adresu pobrałeś nowy pakiet rzeczonego programu. Ja z ciekawości (nie używam thunderbirda) pobrałem ten pakiet. Jest to skompresowane archiwum, nie pakiet deb. Rozpakowałem go i w katalogu o nazwie thunderbird jest plik uruchamiający program (taki jakby portable). Nie znam tego programu, nie wiem jak to działa. Jedno jest pewne - tym pakietem thunderbirda nie zaktualizujesz. Nie jest zalecane instalowanie oprogramowania spoza repozytorium. Gonienie za wyższymi numerkami wersji też nie ma sensu.
Używam Mint 18.1 Cinnamon z kernelem 4.10.5

Offline kris777

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Punkty: 10
  • Środowisko graficzne: Mate
  • Wersja systemu: 18
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2017, 14:43:56 pm »
Nie testowałem ale może tak :

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-security/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install thunderbird

https://launchpad.net/~ubuntu-mozilla-security/+archive/ubuntu/ppa

swoją drogą to co aktualizuje sam Mint jest raczej OK ....ale jeśli ktoś chce mieć super nowości