Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Bash, Uni  (Przeczytany 269 razy)

Offline volkenborn

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 3
  • Środowisko graficzne: Xfce
  • Wersja systemu: Inny
Bash, Uni
« dnia: Maj 13, 2017, 20:40:33 pm »
Hej, społeczności Minta!
Jakiś czas temu rozpocząłem swoją przygodę z Ubuntu, krótko po tym przesiadłem się na Minta, Debiana i ostatecznie Archa. Wyklikiwanie wszystkiego w powłoce graficznej nie do końca sprawiało mi satysfakcję i postanowiłem nauczyć się linii poleceń. W sieci można znaleźć kilka poradników, niestety większość z nich obejmuje tylko podstawy zabaw z terminalem. Najciekawszy był http://bruxy.regnet.cz/web/linux/EN/bash-cheat-sheet/ i to właśnie on zachęcił mnie do stworzenia czegoś podobnego. Nie mam dużego doświadczenia, dlatego liczę na cenne wskazówki i konstruktywną krytykę od tych, którzy spędzili więcej czasu z pingwinem.

Pod adresem https://github.com/remigiusz-suwalski/programming-cheatsheets/blob/master/bash/bash.pdf można zobaczyć, co udało mi się napisać. Wiele jeszcze przede mną, obiecuję naprawiać wszystkie usterki na bieżąco. Chciałem napisać ten wątek w innym dziale, ale nie mam do tego uprawnień, natomiast próba wysłania PW do moderatora zwraca błąd bazy danych, piszę więc tutaj...

Mam nadzieję, że post ten nie zostanie potraktowany jako spam, miłego dnia ;)

Offline Ulvhedin

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 1118
Odp: Bash, Uni
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2017, 10:17:23 am »
Dobra ściągawka. Przydatna.

Offline volkenborn

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 3
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2017, 08:56:46 am »
Dziękuję za ciepłe słowa! W najbliższej przyszłości planowana jest wersja polska, by także początkujący, niekoniecznie obeznani z angielskim, mogli korzystać.

Offline Ulvhedin

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 1118
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2017, 11:56:46 am »
Bardzo dobry pomysł. W postaci pdf i epub/mobi by sie przydało.