Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Dodanie sprawdzania pisowni po polsku w systemie w wersji angielskiej  (Przeczytany 236 razy)

Offline partyzant

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
  • Środowisko graficzne: Cinnamon
  • Wersja systemu: 18
Witam, czy jest możliwość dodania sprawdzania pisowni w języku polskim, gdy system jest po angielsku? Posiadam Minta 18 Cinnamon. Próbowałem już różnych opcji: dodawanie polskiego layoutu klawiatury, instalacja myspell-pl, ale bez sukcesu  :-[

Offline Iron_Man

• Miętowe nasionko
  • *
  • Środowisko graficzne: Xfce
  • Wersja systemu: Linux Mint 17
Odp: Dodanie sprawdzania pisowni po polsku w systemie w wersji angielskiej
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2017, 07:56:37 am »
Witam, czy jest możliwość dodania sprawdzania pisowni w języku polskim, gdy system jest po angielsku? Posiadam Minta 18 Cinnamon. Próbowałem już różnych opcji: dodawanie polskiego layoutu klawiatury, instalacja myspell-pl, ale bez sukcesu  :-[

Ustawiłeś w opcjach językowych język polski? Jeśli masz system EN to pewnie ma domyślnie ustawiony język angielski. Nie wiem jak w Cinnamon ale w MATE dodatkowo po ściągnięciu pełnego pakietu językowego (z poziomu systemu) menu nagle zrobiło się po polsku. Mimo instalacji PL domyślnie miałem angielskie. Hunspell-pl pewnie usunęło Ci automatycznie przy instalacji myspell-pl?

Offline euklides

• Siewca Mięty
  • Miętowy krzew
  • Punkty: 70
  • Środowisko graficzne: Mate
  • Wersja systemu: Inny
Chromium OS  54.0.2840.92 (Build) (64-bitowa) https://www.neverware.com/#introtext-3

Linux MInt 17.3 Cinnamon Edition Rose  3.19.0-32-generic

Point Linux http://pointlinux.org/ Debian 3.16.43-2+deb8u2 i686 GNU/Linux

Offline Iron_Man

• Miętowe nasionko
  • *
  • Środowisko graficzne: Xfce
  • Wersja systemu: Linux Mint 17

Offline partyzant

• Miętowe nasionko
  • *
  • Środowisko graficzne: Cinnamon
  • Wersja systemu: 18
Odp: Dodanie sprawdzania pisowni po polsku w systemie w wersji angielskiej
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2017, 18:20:33 pm »

Ustawiłeś w opcjach językowych język polski? Jeśli masz system EN to pewnie ma domyślnie ustawiony język angielski. Nie wiem jak w Cinnamon ale w MATE dodatkowo po ściągnięciu pełnego pakietu językowego (z poziomu systemu) menu nagle zrobiło się po polsku. Mimo instalacji PL domyślnie miałem angielskie. Hunspell-pl pewnie usunęło Ci automatycznie przy instalacji myspell-pl?

mam jakiegoś hunspell ale w wersji en-us
aspell/xenial,now 0.60.7~20110707-3build1 amd64 [installed]
aspell-en/xenial,xenial,now 7.1-0-1.1 all [installed]
aspell-pl/xenial,xenial,now 20150428-3 all [installed]
hunspell-en-us/xenial,xenial,now 20070829-6ubuntu3 all [installed]
libaspell15/xenial,now 0.60.7~20110707-3build1 amd64 [installed]
libgtkspell0/xenial,now 2.0.16-1.1ubuntu1 amd64 [installed]
libhunspell-1.3-0/xenial,now 1.3.3-4ubuntu1 amd64 [installed]
myspell-pl/xenial,xenial,now 20160208-1 all [installed]

Poza tym chodzi mi o to żeby sam system pozostał w wersji angielskiej, tylko żeby sprawdzanie pisowni było po polsku.