Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Laptop i opcja suspend = blackscreen ?  (Przeczytany 253 razy)

Offline kris777

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Punkty: 10
  • Środowisko graficzne: Mate
  • Wersja systemu: 18
Laptop i opcja suspend = blackscreen ?
« dnia: Wrzesień 10, 2017, 16:13:35 pm »
Mam problem z systemem Mint xfce ( co dziwne na wersji Cinamon było OK )  ...dokładnie po zmianie na drivery nvidi 340 .102 tzw. zalecane z noveau.
Opcja suspend zawieszenia zgłupiała ( opcja klapki w laptopie ! )  :-) tzn ciągle mam czarny ekran i brak możliwości dostania się do systemu ? ... nawet powrócilem do poprzednich sterowników ale nic to nie dało opcja suspend = black screen i lipa ? ...może ktoś już spotkał się z takim problemem .
Mam drugi system Lubuntu i tam wszystko jest OK ..... Zmieniłem Cinamona na Xfce bo troszkę szybciej boot-uje ale chyba będę musiał przejść na coś innego ...a może jeszcze znajdę rozwiązanie ...

dmesg
https://pastebin.com/pc3gMTPr

Ps. odinstalowałem drivery nvidii 340.120 .... sprawdzilem opcję suspend przypisaną do przycisu zasilania ...działa OK ( wybudzenie / hasło / dostęp do pulpitu )
opcja suspend po zamknięciu klapli laptopa = blackscreen i lipa :-)  ....szkoda mi komputera żeby ciągle restartować bo można uszkodzić dysk .... może przejdę na inny lekki system np. LinuxLite
OK ... znowu jestem na Linux Mint cinnamon  ... chyba jestem na niego skazany :-)  ...tu wszystko śmiga prawidłowo z moim leciwym lapkiem
pozdro! ..... o ile pamiętam chyba parę lat wstecz też miałem te problemy z Mate/ Xfce pewnie coś z laptopem samsunga
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2017, 19:35:14 pm wysłana przez kris777 »

Offline yahoob3

• Miętowy krzew
  • Punkty: 3
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
  • Środowisko graficzne: Cinnamon
Odp: Laptop i opcja suspend = blackscreen ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2017, 09:08:49 am »
U mnie na Mate po podniesieniu klapy trzeba wcisnąć, np. spację.
Próbowałeś?
Mint 18.2 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; Intel+GeForce 720M;
Ubuntu 14.04.1 Unity/GnFallb.; kern. 3.19; 32-bit na: GA-VM900M z CPU Pent. 2.66 GHz*2; 2.5 GB RAM; GeForce 7300LE. LU#586742

Offline rrico

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
  • Wersja systemu: Inny
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2017, 09:19:12 am »
Ja mam to samo, na początku idą jakieś magiczne uskoki ciemno-jasne, dopiero po kliknięciu czegoś wskakuje panel logowania. Mint mate.
----------------------
Linux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 | lap Toshiba satellite A350
Ubuntu Mate 16.04.2 x64 | klocek składak (offline)

Offline kris777

• Miętowa sadzonka
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2017, 17:24:48 pm »
Dzięki za info .....( ze złości chyba kilikałem na co popadnie ...ale ostatecznie nie pamiętam czy spacja tam była ?... he he ) ale jak wspomniałem już jestem na Cinnamon-ie  ...i jestem zadowolony tu wszystko dopracowane i jest super ...a że troszkę dłużej bootuje  ...taka uroda wypasionej odmiany Minta :-)............ mam drugiego linuxa Lubuntu ten śmiga / boot-uje o wiele szybciej . Jak mnie Mint wnerwi to przełącze :-)
pozdro!

Offline rrico

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
  • Wersja systemu: Inny
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2017, 08:12:46 am »
Też mam cinnamona jako pierwsze środowisko, ale ponieważ mi się sprzęt grzał jak radioaktywny to zmieniłem na mate i jest git. Cinnamon jak się okazuje jest dość ciężkim środowiskiem, chociaż zdążyłem go polubić. Ale to przy macie mi się gęba jarzy jak patrzę na wykończenie graficzne :)
----------------------
Linux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 | lap Toshiba satellite A350
Ubuntu Mate 16.04.2 x64 | klocek składak (offline)

Offline kris777

• Miętowa sadzonka
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2017, 20:44:19 pm »
Tu małe sprostowanie ...w/w trudności mam na moim laptopie Samsung R780 ... i wersji Minta Xfce ! . Zainstalowałem jeszcze raz Mate i jest OK   :-* .....bo jednak Cinnamon jest zbyt zasobożerny  ...  wszystko chodzi jak trzeba prawie jak na Lubuntu  :P
pozdro!