Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: shashlik - używał ktoś? alternatywy?  (Przeczytany 178 razy)

Offline rrico

• Miętowy liść
  • *
  • Punkty: 0
  • Środowisko graficzne: Mate
  • Wersja systemu: Inny
shashlik - używał ktoś? alternatywy?
« dnia: Październik 04, 2017, 16:44:09 pm »
Szukam czegoś do odpalania appek na androida w linuxie i znalazłem .deb do shashlik. W tym momencie jeszcze nie instalowałem. Ktoś tego używał na 18.2 mate? jak się sprawdza, appki chodzą czy jest problem? Może warto szukać czegoś innego zamiast?

edit
Zainstalowałem przez gdebi i nie mogę znaleźć w systemie ani odpalić z terminala.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2017, 16:55:39 pm wysłana przez rrico »
----------------------
Linux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 | lap Toshiba satellite A350
Ubuntu Mate 16.04.2 x64 | klocek składak (offline)

Offline szymon1978

• Rodzina Linux Mint
  • Globator Moderalny
  • Dorodny miętowy krzew
  • Punkty: 2072
  • Środowisko graficzne: Inne
Odp: shashlik - używał ktoś? alternatywy?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2017, 13:22:57 pm »
Cytując za oficjalną stroną : The current version has been tested to work within a KDE Plasma 5 environment. In other environments, it *could* work, but is not tested by the developers.
https://www.howtoforge.com/tutorial/how-to-install-and-run-android-apk-on-linux-with-shashlik/ tutaj masz tutorial jak zainstalować i używać.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2017, 13:28:14 pm wysłana przez szymon1978 »

Offline rrico

• Miętowy liść
  • *
  • Punkty: 0
  • Środowisko graficzne: Mate
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2017, 18:50:59 pm »
Korzystałem z tego źródła ale nie znalazło mi pakietu, poszukałem go inaczej i jest (nie pamiętam dokładnie jak to znalazłem, chyba w downloadach). Informację że "could" też widziałem, ale czytałem też opinie i ludziom chodziło na 18.1, spodziewam się że na 18.2 też pójdzie (może błąd, mate używam :-\)
Dzisiaj jeszcze raz przegoliłem system synaptikiem i faktycznie, paczka się zainstalowała, tyle że nie widać tego shashlika w programach użytkowych, tak po kategoriach. Z terminala też nie rusza i to mnie dziwi najbardziej. Synaptic widzi paczkę jako możliwą do aktualizacji, ale nic nie znajduje wyższego, numery ma dokładnie te same co ta wersja z linka. Jeszcze obadam na pobranej appce, tyle że mam problem z nazwą pliku przy instalacji, jest traktowana jako błędna bo ma nawiasy, próbowałem wczoraj to obchodzić przez zmianę nazwy ale ewidentnie coś skopałem.
----------------------
Linux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 | lap Toshiba satellite A350
Ubuntu Mate 16.04.2 x64 | klocek składak (offline)

Offline szymon1978

• Rodzina Linux Mint
  • Globator Moderalny
  • Dorodny miętowy krzew
  • Punkty: 2072
  • Środowisko graficzne: Inne
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2017, 20:41:46 pm »
Ricco-czytałeś tutorial,do którego dałem Ci link?Ten program działa bardziej jak skrypt,który umożliwia Ci instalację apek z Androida w Linux.Poza tym był on testowany na środowisku KDE i na Mate może nie banglać(jak zresztą napisali developerzy)