Autor Wątek: wieszający sie internet po kablu  (Przeczytany 615 razy)

Offline radek

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
wieszający sie internet po kablu
« dnia: Październik 20, 2017, 15:03:33 pm »
Witam mam następujący i dziwny problem,
internet po kablu z routera tp link, wszystko ładnie chodzi, aż tu nagle nie mogę się połączyć z internetem, ani firefox, ani thunderbird, ani nawet ping do internetu nie przechodzi. Jednocześnie wchodzę na router a, tam wszystko ładnie conected. na laptopie wszystko śmiga ładnie nie pomaga odłączenie i poðłączenie kabla, nie pomaga restart routera, pomaga restart komputera.
Linux mint 18.2 sonya, mate 1.18.0, zdarza się to w różnych momentach, na 17. coś tam który miałem wcześniej wszystko ładnie śmigało.
Jakieś pomysły.

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 153
Odp: wieszający sie internet po kablu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2017, 08:25:11 am »
Restartuj połączenie w aplecie NM (rozłącz/połącz) lub w konsoli

sudo systemctl restart network-manager
lub

sudo service network-manager restart
Chyba jest jakiś problem (NM/systemd), ale nie wiem z czego to wynika - trzeba sprawdzić:

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/network-manager/+bugs?orderby=-date_last_updated&start=0

Ewentualnie Network Managera można zastąpić muzealnym WICD

PS Jeżeli masz internet stacjonarny to na stronie dostawcy powinno być narzędzie do diagnostyki łącza. Dla przykładu przy xDSL czasami DLM (Dynamic Line Management) świruje - wymaga restartu, a potem NM nie bardzo sobie z tym radzi.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2017, 09:47:32 am wysłana przez ciastek1981 »

Offline hephalump

• Miętowy liść
  • *
  • Punkty: 0
    • Linux Mint i okolice
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2017, 09:47:01 am »
Tak. To problem z Network Managerem i to nie tylko w Linux Mint. Instalując Debiana 9 też na to trafiłem...

Wicd nie jest tak do wszystkiego jak NM ale do muzeum jeszcze bym go nie wysyłał.

Pozdr
M

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 153
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2017, 09:51:11 am »
Zależy, u mnie często problem jest z DLM i muszę zgłaszać do Orange. Router niby połączony, a rozłącza. Często diagnostyka linii online jest przydatna. Trzeba sprawdzać wszystkie możliwości.

PS Do ww konsolowych poleceń można dodać

sudo systemctl restart networking
lub

sudo systemctl restart networking.service
Jeżeli problem będzie dalej występował to prosimy o wyniki poleceń

ifconfiglshw -C networkcat /etc/network/interfaceslspci -nnklsmod
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2017, 15:29:17 pm wysłana przez ciastek1981 »