Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Przywrócenie ustawień firefoxa  (Przeczytany 108 razy)

Offline TheRektor

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Punkty: 4
  • Środowisko graficzne: Xfce
  • Wersja systemu: Linux Mint 17
Przywrócenie ustawień firefoxa
« dnia: Listopad 19, 2017, 09:37:55 am »
Jak przywrócić ustawienia dla  FF. Nie mam możliwości otworzyć programu jako użytkownik, jako admin otwierał się jakiś czas po awarii teraz i admin nie otwiera programu. Kilka lat temu musiałem zrezygnować ze starej opery (powoli wszystko przestaje działać). Co zrobiłem "nie tak": ustawiłem w preferencjach wyświetlanie strony startowej chroma (jest taka opcja do wyboru) od tamtej pory program się nie uruchamia i myślę że jest to przyczyną. Obecnie testuję też vivaldi ale nie jestem do końca zadowolony, chociaż działa    o niebo szybciej od muła FF. Nie chcę całkiem usuwać programu i instalować na nowo bo może to być nieskuteczne poza tym stracę zakładki
aha... w systemie 17.1 rebeka mate (nie jak w profilu)
terminal wypluwa: "(firefox:16337): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion 'object->ref_count > 0' failed"
Może to nie problem z FF jednak ale z systemem.

Już mnie nic nie trzymało aby zachować tą wersję i tak się nie uruchamiała. Odinstalowałem, zainstalowałem od nowa, uruchamia się i wyrzuciło to co ustawiłem chorome://fvd.speeddial/content/fvd_about_blank.html - ustawienie tego spowodowało ten kaprys.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2017, 16:09:06 pm wysłana przez TheRektor »
no i masz babo plecak.

Offline kris777

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Punkty: 10
  • Środowisko graficzne: Mate
  • Wersja systemu: 18
Odp: Przywrócenie ustawień firefoxa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2017, 17:43:23 pm »
Pewnie usunąłeś tylko program FF ..ale ustawienia indywidualne zostały więc potem czasem masz taki problem . Nie wiem czy przy usuwaniu opcja purge nie załatwi sprawy ?

apt-get remove --purge firefox
A co do zakładek to przecież jest chyba opcja w menu żeby zrobić kopię zapasową w postaci pliku html lub specjalnym dla firefoxa ...ja tak robiłem żeby nie utracić zakładek.
Można jeszcze ręcznie przeszukać system z katalogami i plikami firefox i pousuwać
W terminalu przejdź do /  ..i wyszukaj np.
find -name firefox
Potem zainstaluj FF jeszcze raz od nowa i przywróć zakładki ... może pomoże ?

« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2017, 17:51:49 pm wysłana przez kris777 »

Offline TheRektor

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Punkty: 4
  • Środowisko graficzne: Xfce
  • Wersja systemu: Linux Mint 17
Odp: Przywrócenie ustawień firefoxa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2017, 20:09:29 pm »
Usunąłem snaptykiem, z jednej strony dobrze bo zakładki mam, ublocka mam - nic nie dodawałem. Program działa to tyle dobrego. Nie wróciło kilka rozszerzeń m.in. usunięcie paska tytułu (nie mogę znaleźć rozszerzenia), z drugiej strony podoba mi się vivaldi jednak ma klika niedociągnięć np: problem z niektórym materiałami video online.
@kris777 dziękuję z wypowiedź
no i masz babo plecak.