Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Instalacja/wgrywanie kernela  (Przeczytany 77 razy)

Offline wasyll25

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
  • Środowisko graficzne: Mate
  • Wersja systemu: 18
Instalacja/wgrywanie kernela
« dnia: Grudzień 01, 2017, 01:35:52 am »
Witam, jestem świeżym użytkownikiem linuxa (mint 18.3 mate), w dwie aktualizacje: pierwsza to jądro linuxa wersja 4.10.0-40.44~16.04.1 drugi to: linux-libc-dev 4.4.0-101.124(Linux kernel headerss for development). Z androida już wiem że kernel i jądro to samo, wiem też że często prowadzi to unieruchomienia systemu. O ile w androidzie zmiana kernela jest łatwa to tutaj w razie wpadki nie wiem jak się do tego zabrać. Wracając do aktualizacji, pierwsza to zupełnie nowe jądro, a druga to łatka dla tego co mam?

Offline rrico

• Miętowy liść
  • *
  • Środowisko graficzne: Mate
  • Wersja systemu: Inny
Odp: Instalacja/wgrywanie kernela
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:37:17 am »
Nie jestem pewien, ale puszczałem wszystko u siebie i w zasadzie śmiga, nowe jądro i wszystkie paczki. Tylko mam jeden kłopot, nie działają mi górne przyciski w różnych aplikacjach, muszę kombinować obejściami, np. wybieranie kliknięciem w GUI katalogu do kopiowania i takie rzeczy.
----------------------
Linux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 | lap Toshiba satellite A350
Ubuntu Mate 16.04.2 x64 | klocek składak (offline)

Offline mariusz_sz

• Miętowy liść
  • *
  • Środowisko graficzne: Xfce
  • Wersja systemu: 18
Odp: Instalacja/wgrywanie kernela
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:53:10 am »
Przywrócenie kernela/jądra w Mincie jest jeszcze prostsze:

Jeżeli zainstalujesz nowe jądro systemu i będą kłopoty, bądź w ogóle nie odpali Ci system to podczas rozruchu systemu naciskasz klawisz SHIFT i odpali Ci Grub menu. Wybierasz RECOVERY MODE i wybierasz ostatni kernel na którym wszystko Ci działało. Wchodzisz do systemu i wywalasz kernel który Ci bruździł.

Tak: są jądra systemu i poprawki do niego ;)
Mariusz :)