Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Pokazujący się GRUB LINUX na samym zainstalowanym linuxie  (Przeczytany 193 razy)

Offline krzfer

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
  • Środowisko graficzne: Mate
  • Wersja systemu: Linux Mint 17.2
Pokazujący się GRUB LINUX na samym zainstalowanym linuxie
« dnia: Grudzień 22, 2017, 10:04:02 am »
Witam nie jestem znawcą linuxów dopiero poznaje ten system mój problem polega na tym że wcześniej na dysku miałem zainstalowane dwa systemy Windows 10 i Linux Mint więc przy uruchamianiu wyskakiwał Grub który system mam wybrać. Później stwierdziłem że w sumie Windows nie jest mi potrzebny i zainstaluje samego Linuxa na innym laptopie przełożyłem ten sam dysk do wcześniej były zainstalowane dwa systemy i zacząłem wgrywać w opcjach ustawiłem że ma wyczyścić cały dysk i wgrać samego Linuxa nie że ma wgrać obok Windowsa no i od tej pory cały czas wyskakuje mi po uruchomieniu laptopa okienko Grub z wyborem systemu chociaż jak dałem żeby uruchomił Windowsa to określił błąd i wybór Windowsa znikł ale dalej pokazuje okienko Grub nie wiem dlaczego skoro na dysku jest wgrany tylko Linux? Robiłem już różne rzeczy formatowałem dysk pod Windowsem wgrywałem na nowo i po prostu okienko wyboru Grub nie znika ?
Nie wiem jak zainstalować Linuxa w ostatniej opcji wybierając i dzieląc sobie sam partycję wiem gdzie jest boot wiem gdzie jest root / i wiem gdzie jest home ale nie wiem gdzie jest swap ?