Autor Wątek: link aktywacyjny konta  (Przeczytany 2452 razy)

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 153
Odp: link aktywacyjny konta
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2018, 14:29:32 pm »
Przycisk [ # ] w Edge obecnie działa (dzisiaj sprawdzałem), nie wiem czy to ficzer był związany z samą przeglądarką czy skryptem forum. Po prostu kiedyś miałem zapał do pomagania (SPAMowania  8)) na forum i  wiele rzeczy testowałem na sobie przy pomocy VMware Player'a i takie rzeczy wyłapywałem.

Zima się skończy, wróci stagnacja. Poza tym cierpliwość się kończy.

Napiszę o sobie (przykład jeden z wielu), mam na biurku kilka kart wifi z układami z którymi był często jakiś "problem" 8188EUS, 8188CUS, 8192? ... i tak dalej. Nie są to markowe karty tylko chińskie dongle za 2-7$ (z dostawą) z ali czy ebay'a.
Kilka razy sprawdzałem je na czystym systemie bez pobierania aktualizacji przy instalacji i bez samych aktualizacji po włączeniu. Generalnie najczęściej wymagały zadołowania odpowiedniego modułu (polecenie w konsoli lub restart kompa) i NM je widział (różnie raz z podanym układem, raz bez żadnego opisu, INXI poprawnie rozpoznaje układy) i działały. Jedyne co nie działało to dioda się nie paliła jak Windzie.

No, a potem siedzisz, tracisz czas i się produkujesz na forum bez jakiekolwiek skutku.

PS Czasami coś podlinkujemy, najczęściej z zagranicznych stron, forów i takich tam bo np. nie korzystamy z danej funkcjonalności i użytkownik zadający pytanie wyzywa cię od debili i takich tam.
Ja już miałem kilka takich sytuacji poczynając od wysokiej klasy eksperta (sarkazm), który posklejał i skracał logi i oczekiwał, że człowiek się  domyśli co on tam nacudował po zwykłe chamskie odzywki bo odpowiedź nie była satysfakcjonująca.

Wiele razy mi się zdarzyło czegoś nie doczytać (źle przeczytać, zwłaszcza przy przewijaniu długich tematów, postów), ale generalnie wszystko przez pośpiech i małe doświadczenie z Linuksem, ale żeby zaraz wyskakiwać z pretensjami? To jest lekko żałosne. Ważne, że ktokolwiek chce ci pomóc  ???

No, a od weryfikacji poziomu naszej pomocy jest jak wiadomo szymon1978 , który stawia odpowiednie punkciki  8)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2018, 16:00:53 pm wysłana przez ciastek1981 »

Offline rrico

• Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 6
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2018, 08:27:49 am »
Nie przejmuj się takimi jazdami, to tylko świadczy o rozmówcy a jak wiemy, ludzie są różni, poprzeczni i podłużni. Niektórzy np. dostali bana gdzie indziej i wylewają gdzie mogą albo inne rzeczy. Ale są też tacy co pomogą. Zagadałem właśnie do takiego gościa na innym forum i mój kłopot z linkiem do forum się jakoś tam rozwiązał, do tej pory nie wiem jak. Sam jak o czymś wiem to pomogę, problem w tym że mój poziom w linuksie jest dość nie za wysoki, na poziomie powiedzmy "hobby" bo to totalnie nie moja branża.
----------------------
Linux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 | lap Toshiba satellite A350
Ubuntu Mate 16.04.2 x64 | klocek składak (offline)

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2018, 10:48:27 am »
Ja się nie przejmuję, ale normalnie na forum moderacja i administracja forum goni za netykietę i regulamin forum.
Przejrzyj posty sprzed 3-4 lat. Wystarczyło użyć w poście koloru zielonego lub czerwonego i zaraz był komentarz  8)

Nie wiem czy to wynika z większej tolerancji czy z "mam już to gdzieś".

Poza tym jeszcze jedna rzecz wkurza, ludzie wpadają na forum zakładają temat, potem idą na inne fora i zakładają temat. Jak dostaną tam odpowiedź to nie napiszą, że sobie poradzili. Potem wisi temat nierozwiązany jakiś czas bo pytanie dla zaawansowanych użytkowników, a ty w ramach chęci pomocy linkujesz komuś kto umie to rozwiązać.
Efekt jest taki, że niepotrzebnie człowiek się produkuje jak już dawno po herbacie.

Niby głupie, ale Google nie zawsze od razu zindeksuje czy wypozycjonuje dany rekord. Ja czasami jak mam wątpliwości, to zamiast tematu/treści zapytania wrzucam czyjś nick do wyszukiwania. No, ale za każdym razem sprawdzać wszystko to już przegięcie.

Na koniec zobacz jaki jest odzew nawet w tym temacie ;)

Edyta: Jeszcze dopiszę dlaczego jest różnica między użytkownikami PRO, a HOBBY i wszyscy przez to tracą. Dzisiaj rozwinął się wątek http://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=9554.0 Ja wczoraj szukając informacji żeby pomóc przy bootowalnym pendrive'ie z Windowsem XP przeglądałem https://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Instalacja_systemu_operacyjnego_na_platformach_z_UEFI . Pojawił się tam temat efibootmgr niby nic takiego, ale mi się najpierw lampka włączyła żeby skorzystać z starego Boot Info Script (który powstał w czasach przed Windows 8 ) bez skojarzenia z efibootmgr. W czym różnica, a no taka, że starozakonni pomagają najprostszymi środkami, a ja (jak i wielu z nas) tworzy na około, często generując bełkot i posiłkując się linkami.

Poza tym na naszym forum jest trochę inna metoda pomocy niż na https://forums.linuxmint.com/ . Zwyczajowo tam podaje się wyniki skryptu jednego z wielu (np. https://github.com/UbuntuForums/wireless-info) czy przedstawia sprzęt inxi.

Dlatego bez podpowiedzi/ukierunkowania przez użytkowników PRO to forum zawsze będzie w stagnacji.

Ulv wspominał o rangach, może to jest na to jakiś sposób, żeby kilku użytkowników z większą rangą (ale poniżej moderatora) miało opcję żeby wcisnąć magiczny przycisk, który poprosiłby o koło ratunkowe. Żeby w nietypowych przypadkach pomóc czy ukierunkować kogoś kto pomaga. Administratorzy i Moderatorzy mogliby mieć dodatkowy panel gdzie by się takie zgłoszenia wyświetlały i zbierali to jak im wygodnie czy jak mają czas.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2018, 20:46:44 pm wysłana przez ciastek1981 »

Offline rrico

« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2018, 08:34:55 am »
Z tym dublowaniem topiców na różnych forach to fakt, sam tak robiłem bo w ten sposób zwiększasz szanse odpowiedzi albo liczbę rozwiązań do sprawdzenia. Ale rzeczywiście, powinno się oznaczyć taki temat jako solved żeby inni nie tracili czasu.
Co do moderacji zgoda. Burackie zachowania powinny być ścigane, na każdym forum zresztą, nie tylko tu. Od czasu do czasu można przecież odświeżyć listę modów czy admina komuś dać jak spełni kryteria, np. czasowe dodatkowo do pozostałych.
Także Ciastek werbuj, werbuj!!! kogo sie da jak znasz (z DUGa pościągaj ludzi, ewidentnie nudzą się tam zamiast się przydać jak wypadło, skilla pewnie niektórzy mają). Ja mam pecha, niewielu takich znam.
----------------------

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:22:09 pm »
Z DUG'a to werbować powinien admin mati75, a nie ja ;) Żadna tajemnica, że admini z tamtego forum zaglądają tutaj np. ilin . Niektórzy nawet korzystają z Minta na co dzień. Ja mogę "werbować" czyli zapytać się czy komuś się nudzi, ale pewnie jak poprzednio zostanę olany  8) Więc nie będę próbował.

Offline Ulvhedin

• Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 1199
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 23, 2018, 13:06:52 pm »
Nie trzeba werbowac - z Wami spokojnie chlopaki sobie poradzimy. :)

Offline christo

• Dorodny miętowy krzew
  • Punkty: 30
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 24, 2018, 10:10:33 am »
Wie na temat ale zapytam ciastek1981 Ty taki oblatany jesteś znasz może jakies dobre forum ubu ? Tak z ciekawości wrzuciłem kubu 17.01 i powiem Ci że zdziwko rewelacja.Trza by dopracować i chodzi spoko podobnie jak 17.3 KDE .
Only Jesus saves.

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 24, 2018, 11:53:27 am »
Christo, a ty oblatany nie jesteś? Po nick'ach i awatarach ludzi nie poznajesz  8)

Wiesz dobrze, że https://askubuntu.com/ to podstawa ;)  Polskie forum też żyje https://ubuntu.pl/forum/

Poza tym ekspertem od Kubuntu jest ten od kerneli za 50 zł  ;D

Offline christo

• Dorodny miętowy krzew
  • Punkty: 30
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 24, 2018, 12:59:57 pm »
Niom tak ten za 5 dych jest thebest. ;D
ps.oczywista że poznaję. ;)
Only Jesus saves.

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 24, 2018, 22:06:22 pm »
Powinna być opcja w uBlock żeby blokować "A w moich kernelach ..."

Jak ktoś chce to używa domyślnych, albo Liquorix, albo bawi się Waniliowe i etc.. On dalej swoje ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2018, 01:19:32 am wysłana przez ciastek1981 »

Offline rrico

« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 25, 2018, 08:32:03 am »
znasz może jakies dobre forum ubu ?
Spokojnie uderzaj na polskie oficjalne. Szybkość/jakość odpowiedzi jest porównywalna z tymi tutaj (bo przecież nie powiem że lepsza ;)). Ogarniętych ludzi można znaleźć.
----------------------