Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Zawieszanie instalacji  (Przeczytany 115 razy)

Offline Izzy0122

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
  • Środowisko graficzne: Cinnamon
  • Wersja systemu: 18
Zawieszanie instalacji
« dnia: Luty 19, 2018, 21:54:24 pm »
Dzisiaj ściągnąłem Minta Cinnamon 18.3. Wypaliłem go na Pendrive dwa razy, używając innych programów (za pierwszym razem był to LinuxLive USB Creative, a za drugim UUI). W obu przypadkach gdy wybrałem opcję install to kilka razy przeleciały kropki i instalacja się zawieszała.

Offline oktet

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Punkty: 14
  • Środowisko graficzne: Cinnamon
  • Wersja systemu: LMDE 2
Odp: Zawieszanie instalacji
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2018, 03:01:29 am »
Jeżeli masz napęd CD/DVD, to zrób instalację z płytki. - Jest to zawsze 100% pewności że pójdzie. Z pendraka też można, ale... różnie bywa.

EDIT:  Jeżeli nie masz napędu CD, to spróbuj na innym pendraku, bo z pendrakami też bywa różnie.
Abyś nie pomyślał że gadam bzdury, to opowiem ci historyjkę. Instalowałem wielokrotnie "Linuksy" do testów na pendrakach. Oczywiście na szybkich, markowych, bo tylko takie kupuję, gdyż w szybkości kopiowania lub ładowania systemu do zwykłych pendraków (takich bez opisanych parametrów), to po prostu głęboka przepaść. Zatem kiedyś zainstalowałem system na takim jednym pendrive (z górnej półki marki SanDisk), no i... szczęka mi opadła. - "Mint" (bo takiego zainstalowałem) w ogóle nie chciał wystartować. Zgłaszał się tylko "Grub", a potem już tylko czarny ekran i cisza. Próbowałem wielokrotnie instalować, sprawdzałem sumy kontrolne i inne cyrki, aż w końcu odpuściłem uznając że ten pendrive do tego się nie nadaje. Oczywiście tego pendraka używam do dzisiaj, ale jedynie do przenoszenia danych lub filmów. Chodzi że aż miło. I co ty na to??
Napisz co wykombinowałeś.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2018, 21:03:21 pm wysłana przez oktet »
Jako że "Linuksy" są niestabilne, zawodne i źle zabezpieczone, to serwery Microsoft chodzą na Debianie...  ;D

Offline szymon1978

• Rodzina Linux Mint
  • Globator Moderalny
  • Dorodny miętowy krzew
  • Punkty: 2073
  • Środowisko graficzne: Inne
  • Wersja systemu: Inny
Odp: Zawieszanie instalacji
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2018, 14:22:42 pm »
wypróbuj jeszcze UNetbootin - ale Oktet ma rację,peny czasem są tak ujowe,że nie zainstalujesz nic( z moich trzech tylko na jednym dałem radę)