Autor Wątek: problem z dzwiekiem po aktualizacji systemu z 18.2 na 18.3  (Przeczytany 564 razy)

Offline pajomc

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
problem z dzwiekiem po aktualizacji systemu z 18.2 na 18.3
« dnia: Luty 14, 2018, 17:21:51 pm »
Witam wszystkich

Zrobilem dzisiaj aktualizacje Minta z wersji 18.2 na 18.3 po ktorej system mi sie zbuntowal i nie chce dzwieku odtwarzac przez zewnetrzna karte Creative X-Fi HD.
Ciekawe jest to ze system ja wykrywa i karta jest dostepna w ustawieniach dzwieku i alsamixer tez ja rozpoznaje i teoretycznie steruje, tylko karta jakby nie dziala i dzwieku nie ma :(
Karta zintegrowana dziala prawidlowo.. problem jest tylko z Creative na USB.

Tu jest link do wyniku dzialania skryptu:

//

Moze ktos sie zorientuje gdzie jest blad bo jak znam zycie to jakas pierdula a ja sie nie moge polapac :(

« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2018, 19:12:54 pm wysłana przez pajomc »

Offline pajomc

• Miętowe nasionko
  • *
Odp: problem z dzwiekiem po aktualizacji systemu z 18.2 na 18.3
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2018, 19:11:26 pm »
sam sobie poradzilem.... pasalem ze banal :P

Offline oktet

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Punkty: 14
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2018, 20:21:33 pm »
Nie pisałem, bo byłem pewien że sobie poradzisz. No i miałem rację.  :D
Niektórzy twierdzą że "Linuksy" są zawodne i źle zabezpieczone i dlatego serwery Microsoft pracują na... Debianie.   ??? ... :o

Offline pajomc

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2018, 01:45:59 am »
Co mialem sobie nie poradzic? Prawie 20 lat temu radzilem sobie ze Slackwarem to teraz mialem sobie nie poradzic z Mietowka?
Choc przyznam ze nigdy nie trawilem Debiana.. to Mietowa dziala i robi robote.. a ja juz troche doroslem i mi sie zwyczajnie ani nie chce ani nie mam czasu na grzebanie w systemie.
Chce zeby system po prostu zwyczajnie dzialal. Potrzebuje maszyny do pracy a nie Sokola Milenium przy ktorym bez przerwy bede cos unowoczesnial a i tak w najmniej odpowiednim momencie zawiedzie hipernaped ;)