Forum Linux Mint Polska

Autor Wątek: Książka skarg i wniosków forum Linux Mint PL  (Przeczytany 2822 razy)

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 25121
    • >>>Click me!<<<
  • Wersja systemu: Inny
Odp: Książka skarg i wniosków forum Linux Mint PL
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2018, 00:33:16 am »

A w temacie forum napisze tak. Większość problemów jakie kiedyś miałem jest tu już dawno opisana i rozwiązana.
Więc pewnie ludzie szukają gotowych rozwiązań, znajdują i nawet się nie rejestrują bo po co.

Takie podejście mi się podoba. Tylko większość osób nie myśli w ten sposób, ba oczekują nawet myślenia za nich. 99% problemów jest opisanych w sieci, wystarczy użyć odpowiednio google. Zwykle problem nie jest w systemie tylko pomiędzy krzesłem na klawiaturą.

Banuje wszystkich seoców, linkbuildów i całą resztę gówna.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2018, 00:51:10 am wysłana przez mati75 »

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Wielki miętus
  • Punkty: 114
  • Środowisko graficzne: Xfce
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2018, 06:49:57 am »
Sam miałem kiedyś takie podejście . Od tego czasu mocno je zmodyfikowałem. Czasami problemy są proste do rozwiązania i trzeba poszukać, ale z tym szukaniem też nie zawsze łatwo jest. mati75, sam wiesz jak to jest nawet z DUG'a.

Najgorsze są te tematy typu rozpisane trochę, tu trochę tam i latasz po dystrybucjach i próbujesz coś skleić. Tak jak ostatnio było z tą stacją dokującą i Plasmą. Napisać komuś pośledź sobie co się dzieje z użyciem poleceń (jak niżej) to nie jest rozwiązanie tematu. Problem jest również w tym, że na forach innych distro ludzie z takimi przypadkami zostawali sami ze sobą.

kscreen-console monitor > kscreen-changes.logkscreen-console bug
Uważam, że takim podejściem odstraszamy od forum i pchamy ludzi w stronę gwiazdy śmierci - Windows 10.

Poza tym sam system ewoluuje, pojawiają się ""nowe"" rzeczy typu systemd, w strukturze plików np. lokalizacje ustawień się zmieniają itd.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2018, 07:00:47 am wysłana przez ciastek1981 »
Napraw Minta Sobie Sam

Nie moderuję dopóki admin nie naprawi forum!

Offline yahoob3

• Miętowy krzew
  • Punkty: 100
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
  • Środowisko graficzne: Cinnamon
  • Wersja systemu: 18
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2018, 10:33:12 am »
yahoob3 szacun to będzie, jak zamiast udzielać się na dobrych trojanach  8) częściej pomagać będziesz tutaj  ;)

Toś mi pojechał ;)
Zwróć uwagę na "poziom merytoryczny" moich tamtejszych wypowiedzi  :P , poza tym tylko wieczorem mam pod ręką pingwiny, bo w dzień tylko okna, i ciężko coś z pamięci napisać.
Ale oczywiście racja jest Twoja. Po 15 marca będę miał więcej czasu i w miarę możliwości postaram się aktywnie wspomóc forum. Howgh.

PS Gratulacje i wyrazy... współczucia z racji awansu ;)
The eyes | In the face on the wall | Follow me round the room | Follow me everywhere | A heart without an echo | A man without a child | Alone with all my sorrow | Dancing with strangers | Fighting with friends

Offline oktet

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Punkty: 14
  • Wersja systemu: LMDE 2
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2018, 19:13:36 pm »
Toś mi pojechał ;)

I bardzo dobrze że ci pojechał. Sam zresztą przyznałeś rację.   :D
Ja na samym początku tego wątku zbluzgałem cały panteon i teraz olimp ma mnie zapewne na muszce.   ;D
Ale co tam, ważny jest cel a ten chyba właśnie trochę osiągnęliśmy.
Niektórzy twierdzą że "Linuksy" są zawodne i źle zabezpieczone i dlatego serwery Microsoft pracują na... Debianie.   ??? ... :o

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Wielki miętus
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 27, 2018, 21:23:08 pm »
Nikomu nie pojechałem, ani pocisnąłem  8) yahoob3 bardzo wiele rzeczy potrafi, wiele rzeczy zdziałał z Mintem i warto robić rozkręcenie forum w oparciu o zgryźliwych tetryków.

Mam ludziom mendzić jak adminowi mati75 żeby naprawił forum  8) Nie tędy droga.
Napraw Minta Sobie Sam

Offline oktet

• Miętowa sadzonka
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 27, 2018, 21:45:53 pm »
yahoob3 szacun to będzie, jak zamiast udzielać się na dobrych trojanach  8) częściej pomagać będziesz tutaj  ;)

Jak zwał, tak zwał.   :)
Ja uważam że takie uwagi utrzymane w przyjaznym tonie, nie powinny nikogo razić i chyba nie rażą; a są przecież w interesie tego forum. Tak trzymaj.   8)
Niektórzy twierdzą że "Linuksy" są zawodne i źle zabezpieczone i dlatego serwery Microsoft pracują na... Debianie.   ??? ... :o

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Wielki miętus
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 27, 2018, 22:06:19 pm »
Zobaczymy. Napisałem, że postaram się animować to postaram się i tyle. Chociaż już mi się powoli nie chce. Rano wstajesz 80 osób przegląda forum, a 2-3 posty przez cały dzień.
Napraw Minta Sobie Sam

Offline oktet

• Miętowa sadzonka
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 27, 2018, 23:14:43 pm »
...Chociaż już mi się powoli nie chce. Rano wstajesz 80 osób przegląda forum, a 2-3 posty przez cały dzień.

Ale to jest przecież norma, a szczególnie na forum o zagadnieniach dość ścisłych i wymagających wiedzy. Uważam że ponad 80% szperających, to początkujący szukający odpowiedzi na nurtujące ich proste pytania. Często są to pytania banalne, na które na tym forum odpowiedzi są już gotowe. Dlatego nie ma potrzeby nawet się logować i pytać. Zresztą zbeształbyś takiego.   :)
Nie martw się, nie jest źle a jeszcze się rozkręci. Nie wstawaj rano, to nie będziesz widział tych 80 osób i nie będziesz zawiedziony.   ;D

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Wielki miętus
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 27, 2018, 23:29:43 pm »
Rano trzeba sprawdzić chociażby czy w nocy jakiś świr na przepustce nie grasował jak te kilka dni temu. Jeżeli nikt nie wciśnie przycisku Zgłoś do moderatora to rano można się zdziwić  8)

Kwestia co Ulvhedin chce zmienić i na co mati75 jest w stanie pozwolić/zaakceptować żeby nie zrobił się śmietnik.
Napraw Minta Sobie Sam

Offline yahoob3

• Miętowy krzew
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 27, 2018, 23:39:35 pm »
Nikomu nie pojechałem [...]

Może trochę, ale intencje szczere i dobre - wybaczam :D
Normalnie staje mi     przed oczami scenka z Pulp Fiction.
Chłopaki, koniec bicia   piany - do roboty ;P
The eyes | In the face on the wall | Follow me round the room | Follow me everywhere | A heart without an echo | A man without a child | Alone with all my sorrow | Dancing with strangers | Fighting with friends

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 25121
    • >>>Click me!<<<
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 28, 2018, 01:04:50 am »
Za tydzień forum skończy 10 lat tak swoją drogą. Dużo się przez ten czas zmieniło.

Sam miałem kiedyś takie podejście . Od tego czasu mocno je zmodyfikowałem. Czasami problemy są proste do rozwiązania i trzeba poszukać, ale z tym szukaniem też nie zawsze łatwo jest. mati75, sam wiesz jak to jest nawet z DUG'a.

Chciałbym mieć takie problemy na co dzień z systemem. Zarządzając paroma tysiącami serwerów naprawdę ciekawe kwiatki wychodzą i to głównie w ubuntu. Pisałem swojego czasu jak to ubuntu 16.04 potrafi parę razy dziennie wywalić kernel panic bo ktoś coś spieprzył w systemie, a debian na tym samym sprzęcie działa bez żadnego problemu.

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

Offline yahoob3

• Miętowy krzew
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 28, 2018, 10:57:30 am »
W sumie, to mam wniosek racjonalizatorski do tytułowej książki.
Przeniesienie na górę strony głównej Forum "Ostatnich wiadomości" byłoby super.

Offline szymon1978

• Rodzina Linux Mint
  • Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 2073
  • Nieobecny
  • Środowisko graficzne: Inne
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 28, 2018, 13:55:26 pm »
Brakuje mi opcji "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty" ,teraz widać tylko parę najnowszych.

Offline Ulvhedin

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 1120
  • Środowisko graficzne: Mate
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 28, 2018, 18:03:49 pm »
Ten temat zgłaszalem ze 2 lata temu i to nie raz.

Ja juz zgłaszałem ze chetnie przejme administrowanie, temat był zlany raz, drugi trzeci - prosić sie nie bede.

Powinno byc tak:
1) Admin i druga osoba z uprawnieniami na poziomie serwera
2)  3 moderatorów globalnych (wymiana co rok jesli nie ebdzie chetnych to pozostaje dalej)
3) kazdy dział swojego moderatora (rotacyjnie co pół roku nawet zmieniać)
4) Po 2-3 osoby delegowane do obslugi kanałów spolecznosciowych (FB itd)
5) Dowolna ilość  - reporterów - do prowadzenia bloga - wielu ma chęc wyrazic siebie w postaci textu pisanego :)

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Wielki miętus
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 28, 2018, 20:33:09 pm »
mati75 , ale dla ciebie większość rzeczy jeżeli chodzi o desktop to 2 - 3 minuty zalogowanie się popełnienie posta.
Wiem masz tego do  wy...:-X ...nia.
Z drugiej jednak strony jesteś jak szeregowy na linii frontu, dziesiątki problemów z którym się zmagałeś, wiele sprzętu którego musiałeś dotykać i konfigurować.
Więc jesteś chodzącą praktyczną encyklopedią. Czasami mógłbyś coś tylko podpowiedzieć/zasugerować ;)

Ulvhedin , gdzie ty znajdziesz tylu użytkowników ::)

Ja sobie tak myślę myślę, czy nie lepiej jakby forum docelowo ewoluowało w kierunku https://askubuntu.com/  . Z tym, że w oparciu o http://www.question2answer.org/qa/ . Przykład z Polski https://forum.pasja-informatyki.pl/

---------------------------------

Społeczności pisać bo przecież dla was jest ten wątek! Chcecie zmian i jak najlepszej pomocy to tu wylewajcie swoje żale.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2018, 20:45:16 pm wysłana przez ciastek1981 »
Napraw Minta Sobie Sam