Autor Wątek: Mint 18.3 XFCE menadżer oprogramowania nie mieści się na 10" ekranie netbooka  (Przeczytany 524 razy)

Online Ender

• Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 2
Witam
Bawię się różnymi wersjami Linuxa w celach poznawczych, ale chciałbym na powrót zainstalować sobie Minta. w 18-18.2 nie było problemów z menadżerem oprogramowania. W 18.3 jest wypasiony i boski, ale na netbooku 10" nie ma możliwości poruszania się po nim, żadnego paska z boku, czy z dołu ekranu. Jest jakaś rada na to, czy może ja gapcia cos źle ustawilem. Zakladam, że te 10" to główny winowajca, więc czy da się jakoś to obejść, ewentualnie wrócić do sposobu wyświetlania z wersji 18.2 (ja wolę 18.3) :'(

Offline yahoob3

• Grupa Trzymająca Władzę
  • Wielki miętus
  • Punkty: 190
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
Odp: Mint 18.3 XFCE menadżer oprogramowania nie mieści się na 10" ekranie netbooka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2018, 07:47:36 am »
Z 10" i niską rozdzielczością są niestety problemy z wyglądem, a raczej rozmiarem okien.
Wciśnij lewy Alt, kliknij gdziekolwiek w oknie i przeciągnij okno - będziesz mógł je w ten sposób przesunąć, bez konieczności "łapania" za pasek tytułu okna.
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

Online Ender

Odp: Mint 18.3 XFCE menadżer oprogramowania nie mieści się na 10" ekranie netbooka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2018, 20:22:41 pm »
Dzięki wypróbuję.

No i po kilku dniach zabawy, wypróbowałem, niestety nie sprawdza się. Działać działa takie łapanie okna, ale i tak widzę maksymalnie wybór redakcji (2 wersy), natomiast widok kończy mi się na napisie kategorie. 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2018, 20:37:41 pm wysłana przez Ender »

Online Ender

« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2018, 08:18:22 am »
Hmm, mam od wczoraj z ciekawości obok minta Arcolinuxa i spodobał mi się i3, ten pasek z boku. Zastanawiam się, czy da się bezpiecznie zmienić wygląd XFCE tylko na i3, tzn. pod spodem XFCE lub MATE a na wierzchu i3 z tym ciekawym paseczkiem z boku? Z tego co wyczytałem to i3 nie jest pelnoprawnym środowiskiem, a jedynie menadżerem okien.