Autor Wątek: [HOWTO] Uruchamianie Clonezilli-live / ISO z grub2  (Przeczytany 1431 razy)

Offline kris777

• Miętowy krzew
  • Punkty: 58
Odp: [HOW TO] Uruchamianie Clonezilli-live / ISO z grub2
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2018, 22:10:52 pm »
Może akurat coś pomoże.... tym bardziej iż można poczytać o grub2 i w/w błędzie :
google-grub2
polecano usunięcie grub-customizera albo :
https://forum.manjaro.org/t/update-grub-error/16992

Offline dedito

• Urząd Porządkowy
  • Miętowy krzew
  • Punkty: 175
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 25, 2018, 22:12:50 pm »
Dzięki kolego za uwagę :-) ...no cóż mogę powiedzieć tak jak tworzyłem to howto to pewnie sprawdziłem. Teraz  powiem szczerze nie pamiętałem :-) ..ale  sprawdziłem przy uruchamianiu systemu grub i pisze iż jest tam grub2 :-) ...a czy on się zmienia przy zmianie w moich trzech systemach np. podczas instalacji nowego kernela w każdym z nich... to już nie wiem.
Przy takim poziomie wiedzy nie powinno się pisać howto, bo wprowadza to tylko zamęt w "młodych" czy też niedoświadczonych umysłach.
A jeśli już piszesz to przynajmniej powołaj się na źródło wg którego przepisałeś "swoje howto".

Offline kris777

• Miętowy krzew
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 25, 2018, 22:16:14 pm »
OK ...już nie będę pisał na tym forum żadnego howto ...
Ps. czysty surrealizm jedni pod howto piszą  jakieś dziwne pochwały z zamieszczanymi oklaskami ...inni ganią za brak wiedzy i odsądzają od czci i wiary itd .... co z tobą jest @dedito ? .... rozumiem iż jesteś moderatem ...czyżby niespełnionym albo czujesz się zagrożony dziwne to wszystko ?
No tak ...znam @dedito moderator z forum debiana :-) .... to pracujesz na dwie zmiany ? ok chwali Ci się ale raczej nie przyniesiesz pożytku dla tego ani innego forum takimi i innymi wypowiedziami  np.
"ogarnij się i zacznij pisać po polsku"  ... tak niby dbasz o "młodych" czy też niedoświadczonych umysłach i członkach forum ? ....WOW !
pozdro!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2018, 22:36:12 pm wysłana przez kris777 »

Offline dedito

• Urząd Porządkowy
  • Miętowy krzew
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 25, 2018, 22:18:40 pm »
Nie ma się o co obrażać, niczego Ci nie zakazywałem.
Pozdro ;)

Offline kris777

• Miętowy krzew
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 25, 2018, 22:31:17 pm »
Przy takim poziomie wiedzy nie powinno się pisać howto
weź się ty gościu nie kompromituj....

Offline dedito

• Urząd Porządkowy
  • Miętowy krzew
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 25, 2018, 22:38:28 pm »
I kto tu się kompromituje ? :D
EOT.

Offline kris777

• Miętowy krzew
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 25, 2018, 22:46:30 pm »
Napisz więc howto sam  :-) ...masz więcej wiedzy
pozdro!

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 153
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 26, 2018, 09:50:37 am »
Proszę naprawić temat - pierwszy post i dodać literaturę (linki do dokumentacji, poradników) i etc.

Poza tym proszę oznaczyć posty, które mam usunąć. Mają być argumenty, a nie personalne wycieczki.

Skończcie strzelać fochy jak różowe paski.

PS Ustalcie jedną wersję https://clonezilla.org/livehd.php i zweryfikujcie z praktyką (jak to zrobił kris777).

Dokumentacja swoje, a praktyka swoje 8)

Jak się Panowie namyślą i chcą naprawić wątek to proszę o PW - przywrócę. Jak nie to --> definitywnie /dev/null .

@kris777

Mint ma GRUB 2.XX - przecież to widać na planszy - version (GRUB 2 >= version 1.98, wcześniejsze 0.97 to Legacy).

Reszta wyjaśniona jest tutaj

https://wiki.ubuntu.com.cn/UbuntuHelp:Grub2#.2Fetc.2Fgrub.d.2F_.28directory.29

@dedito

Cholernie cenię twoją wiedzę i umiejętności, ale u nas waleriana, szyszka chmielu + nervosol.
Nasze forum jest totalnym żłobkiem. Nie można mieć takich wymagań od ludzi jak od "debianowców" - tutaj musimy starać się nie zrażać ludzi żeby wrócili i się zarazili pasją.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 17:37:33 pm wysłana przez ciastek1981 »

Offline Ulvhedin

• Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 1199
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 28, 2018, 18:21:45 pm »
@dedito, masz racje. Jesli ktos podejmuje swiadoma decyzje o pisanie HOWTO to musi wziąć na klate krytyke w dowolnej postaci.

@kriss777, pisz jak najwięcej poradników, ale licz się z krytyką. Tak to po prostu działa, dzięki temu text zyskuje na sile przekazu i TY zyskujesz też dzięki temu. W necie duzo jest opisów roznej masci, ale najczesciej autorzy nie wnikaja gleboko i wywalaja sie na prostych odstepstwach od normy. Unikaj tego. I jesli ktoś coś wytyka Ci w tekscie, po prostu zrob aktualizacje i doprecyzuj temat. Wypuszczenie jakiegos HOWTO nie musi oznaczac ze praca nad nim została zakończona.

Wątek przywracam, jesli @kris777 nie zaktualizuje o HOWTO o brakujace informacje to idzie /dev/null jak to ciastek napisał ;)
ps. w sumie warto by wprowadzic moderacje na howto, tak aby doswiadczone grono wczesniej moglo zasygnalizowac jakies niescislosci itp. co Wy na to?

Pozdrawiam

-----------------------------------------------------------------------------------

Ulvhedin, odpowiedzi na...

ps. w sumie warto by wprowadzic moderacje na howto, tak aby doswiadczone grono wczesniej moglo zasygnalizowac jakies niescislosci itp. co Wy na to?

...przeniosłem do nowego wątku:

https://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=9941.0
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 23:24:08 pm wysłana przez ciastek1981 »