Autor Wątek: [SOLVED] MATE zmiany wyglądu pod mój gust  (Przeczytany 1833 razy)

Offline Ender

• Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 2
Odp: MATE zmiany wyglądu pod mój gust
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 03, 2018, 08:08:00 am »
Zamierzam. :)

Offline Ender

« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 05, 2018, 12:38:09 pm »
Dobra sprzęt przyjechał. Przemyślałem sprawę, zostaję przy XFCE. Stabilność ponad wszystko, a wygląd nie jest zły. Dołożę Cairo, może zlikwiduję pasek w ogóle. Najważniejsze, czy jest jakaś opcja, żeby system skopiowac 1:1 na nowy dysk? Gdybym zainstalował ten stary dysk SATA w nowym komputerze, który mam i z niego przegrał (ale jak) na nowy dysk SSD? Nie robiłem nigdy w życiu czegoś takiego, więc pytam.

Offline kris777

• Miętowy krzew
  • Punkty: 55
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 05, 2018, 13:25:23 pm »
Clonezilla powinna dać radę ...

Offline Ender

« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 05, 2018, 14:08:37 pm »
Dzięki za wskazówkę, obczajam temat. :)

Offline kris777

• Miętowy krzew
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 05, 2018, 16:32:47 pm »
zerknij też tutaj może Ci się przyda : https://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=9804.0

Offline Ender

« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 05, 2018, 19:26:50 pm »
Tak w necie szukałem i twierdzą, że niby jak na SSD to lepiej pierwszy raz stawiać system na nowo? W sumie jak miałbym na nowo, to mogę najpierw na starym zrobić sobie partycję i sprawdzić 19. Kurka wodna trzeba to przemyśleć, już się natestowałem różnych wersji w tym roku.

Online ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 153
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 05, 2018, 22:15:22 pm »
Z tego co widziałem to z niektórymi dyskami SSD może być problem przy obecnym kernelrze 4.15.0-24. Jakby co, to sprawdzaj bugi Ubuntu.

Offline Ender

« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 06, 2018, 07:35:39 am »
Zadam nieco naiwne pytanie (ale skoro musiałbym stawiać system od zera i ewentualnie wybrać coś innego niż XFCE): czy którekolwiek z naszych środowisk (3) ma jakieś problemy jeśli chodzi o współpacę z QT? Działa lepiej/gorzej z QT? 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2018, 07:37:25 am wysłana przez Ender »

Offline Ender

« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 06, 2018, 14:29:39 pm »
Kilka godzin "molestowałem" Mate i Ciannamon, tego ostatniego pierwszy raz. Naprawdę fajnie wygląda. Kombinowałem z podmianą ikon na takie co chciałem, ale nie poszło jak chciałem, więc odpuszczam jest z czego wybrać. Tak więc będzie Cairo (intelignetnie ukryte) i nic więcej (pasek/aplet sio, bo w docku będzie ikonka minta do menu/zakładek, wiecie o co chodzi). Zastanawiam się, czy podmiana pliku menu "wyłączenia kompa" z XFCE z tym z Ciannamona pogryzie się, gdybym chciał podmienić i pewnie nie zadziała?

Offline Ender

« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 21, 2018, 09:55:30 am »
No dobra, żeby nie robić bałaganu wrzucę tutaj ciąg dalszy. Ostatecznie padło na XFCE w wersji 19. Nowe ikonki ładnie wyglądają, ale nadal mam pewien pomysł. Tak jak pisałem chcę Cairo Dock. Na tym pasku chciałbym mieć ikonki w stylu Sphere (kuleczki) te najważniejsze. Problem polega na tym, że wielu ikonek nie ma i po załadowaniu mam cześć "kuleczek", a cześć zwykłych ikon. Wydawało mi się, że jest dużo ikon w tym pakiecie, ale trudno. Rozważam dwie opcje: pierwsza - kuleczki tylko w docku, a po kliknięciu na nie i wejściu w menu normalne ikonki; druga wybranie ikonek z grupy Black Diamond (choc jakoś mi się nie zainstalowały, późno się bawiłem będzie drugie podejście). Czy da się mieć w systemie dwa rodzaje ikon inne w docku, inne w reszcie zakładek, menu?

No dobra Theme (GTK2) Black Diamond sobie zainstalowałem, problem jest z ikonkami, inne instalowały się i były widziane. Pobieram Black Diamond tar.tz, który kopiuję do katalogu (otwartego jako admin) usr/share/icons. Następnie rozpakowuję, pojawia się komunikat o poprawnym rozpakowaniu, widzę katalog, więc powinno być ok. Niestety nie widzę ikon, gdy wchodzę w ustawienia wyglądu/ikony. Otwieram/rozpakowuję za pomocą menadżera archiwów. Co skopałem?

W przypadku sphere posłużyłem się tym poradnikiem, przy ikonkach był wykrzyknik o braku cache. No niestety brak niektórych ikonek.

Edyta:

No to tak styl Mint -Y Dark, jak nie da się zainstalować ikonek Black Diamond to ikony też Mint -Y. Te "diamentowe" ikonki ładnie by odbijały. Muszę wypróbować na 19, bo na 18.3 nie chcą się zainstalować.

Głupie pytanie po rozpakowaniu widze ikony w katalogach, ale nie widzę ich po wejściu w ustawienia/wygląd/ikony. Hmm czy skoro pakiet ikon był z rozszerzeniem tar.tz to muszę je jakoś skompilować? Myślałem, że skoro po rozpakowaniu mogę je oglądać to wystarczy umieścić w katalogu icons.

Nie nabijaj sobie postów.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2018, 00:18:56 am wysłana przez ciastek1981 »

Online ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 22, 2018, 00:28:16 am »
Z tymi ikonami, może być jeden poziom-folder za dużo i nie czyta. Trzeba sobie wtedy "wyciągnąć" poziom do góry. Ikony wrzucaj sobie do .icons , .themes itd.

Poza tym lepiej chyba instalować coś co ma własne repo bo można wtedy liczyć na to, że co jakiś czas coś się zaktualizuje i instalujesz to sobie synapticiem czy konsolą.

Offline kris777

• Miętowy krzew
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 22, 2018, 09:51:56 am »
Ja również korzystam z docka ...ale Cairo to prawdziwy kombajn mnie wystarczy lekki plank + opcja transparent i jest super.
https://launchpad.net/~ricotz/+archive/ubuntu/docky
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2018, 09:58:22 am wysłana przez kris777 »

Offline Ender

« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 22, 2018, 13:44:59 pm »
Zostanę przy MINT -Y. Temat do zamknięcia, żeby nie nabijał postów.  :o  :-X Można wyłączyć jakoś licznik postów, nie jest mi do niczego potrzebny, uprzejmie proszę o wyłącznie. Dzięki za podpowiedzi, skorzystam, temat do zamknięcia.

Po prostu masz nie pisać posta pod postem. Wyjątek jest wtedy kiedy sprawa leży długo odłogiem, capisci?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2018, 22:12:31 pm wysłana przez ciastek1981 »

Online ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 25, 2018, 00:49:59 am »
Masz tu najlepsze zestawy ikon https://www.devpy.me/10-of-the-best-linux-icon-themes-compared/ No może poza Faenza.

Offline Ender

« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 25, 2018, 14:27:47 pm »
Dzięki za wrzutkę. Poszedłem za Twoją radą (w myśl zasady lepsze wrogiem dobrego) i zostanę przy tym co ma do zaoferowania system, czyli MINT -Y.