Autor Wątek: Gry na Windows 95-98, XP  (Przeczytany 387 razy)

Offline Ender

• Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 2
Gry na Windows 95-98, XP
« dnia: Czerwiec 28, 2018, 08:08:45 am »
Cześć
Dostałem reklamówkę gier na XP, W98,W95 pod czym to lepiej instalować Wine, czy Play on Linux, a może za stare i jak w nowszych Windowsach nie da się? Ogólnie jak jest z wykorzystaniemem oprgramowania z Windowsa na Linuksie? Lepiej działa to starsze, bo lepiej rozpracowane stare Windowsy, czy jednak nowsze, bo olaliśmy już tak jak właściciel starsze wersje? Wiadomo, że kupować będę te, które są w sklepach na Linuxa, ale czasem wpadną takie starocie, żal wyrzucić. 

Offline rrico

• Punkty: 6
Odp: Gry na Windows 95-98, XP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2018, 11:39:15 am »
Jak u siebie miałem giery pod win to puszczałem je przez wine (a przeważnie mam tylko natywne), ale możesz spróbować POL też i zobaczyć na czym lepiej chodzi. Nie wiem czy mam dobry orient, ale POL chyba wykorzystuje instalacje wine do uruchamiania oprogramowania M$.
Starsze powinny IMO chodzić, bo z dostosowaniem gier pod linuxa jest/była mocna obsuwa. Zauważ, większość dostępnych na Steamie gier linuxowych wygląda jak Mario brothers, z minionej epoki, nowszych jest mało. Także te produkcje z płytki powinny chodzić (może nie wszystkie, ale spróbuj). Zależy jaką masz wersję wine, jakie to giery itd. Zwyczajnie potestuj, najwyżej wywalisz, nic nie tracisz.
----------------------
Linux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 | lap Toshiba satellite A350
Ubuntu Mate 16.04.2 x64 | klocek składak (offline)

Offline Ender

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2018, 12:47:38 pm »
No ja dawno, dawno temu też Wine (2009r.), ale zobaczymy co ruszy.

Offline Ender

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2018, 19:42:55 pm »
Właśnie gdzieś w komentarzach na temat środowisk graficznych w Mint, przeczytałem zaskakujący wniosek (w komentarzach), który postanowiłem tutaj zweryfikować. Czy wybrane środowisko może miec wpływ na jakośc, stabilnośc, prędkość Wine i uruchamianego w nim oprogramowania z PC (gier?). Komentujący twierdził, że Wine w KDE sprawił, że wszystko działa idealnie, a w Ciannamon tak nie było. No i przyznam zdziwiłem się, myślałem, że środowisko nie ma wpływu na takie rzeczy. Jak więc jest?