Autor Wątek: jak odzyskać dostęp do klawiatury podczas logowania do XP?  (Przeczytany 302 razy)

Offline LM

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Punkty: 0
  • LM18.3 Intel(R) Core(TM)2 CPU6300@1.86GHz
jak odzyskać dostęp do klawiatury podczas logowania do XP?
« dnia: Czerwiec 28, 2018, 08:49:58 am »
Jak w temacie.
Prawdopodobnie po wymianie baterii w kompie nie da się zalogować do XP z powodu braku klawiatury (wszystkie klawisze zimne).
Wcześniej w grubie i na starcie biosa wydaje się ze wszystko OK.
Co to za cholera?

A może da się zainstalować z poziomu konsoli XP coś  takiego jak klawiatura ekranowa w LM18,3 -a dostępna też w czasie logowania?
Jeszcze raz bardzo proszę bardziej kumatych o jakieś podpowiedzi
AKTUALIZACJA:
Nie wytrzymałem napięcia (brak dostępu do firmowych danych) i spróbowałem przeprowadzić instalacje XP ponownie(z opcją naprawy ale nie jako"R"). Ale jak doszedłem do wprowadzania klucza do XP a okazało się że dalej brak klawiatury to myślałem że mnie szlak trafi. Nie zostało mi nic innego jak reset z guzika na obudowie i tyle.
Teraz Program" test" z płyty Gparted pokazuje partycje z XP jako uszkodzoną a każda próba uruchomienia XP kończy się na podaniu klucza do instalki bez klawiatury.
Aktualnie próbuję zainstalować w LM18.03 maszynę virtualną z XP. Ale nie jest lekko. XP staruje jako golas z przed iluś tam lat i ze wszystkim mam pod górkę.
W związku z tym że już raz wyciągałem tą baterię i się nic nie zmieniło względem klawiatury, nie wiem czy to co napisałeś ma sens. Przecież klawiatura do momentu startu ładowania XP  działa bez zarzutu (w biosie i grubie i innych programach odpalanych z CD czy Linuksie)! W międzyczasie dokupiłem klawiaturę na USB i też nie działa (w Biosie włączyłem opcję wsparcia dla kalaw. z USB).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2018, 14:44:44 pm wysłana przez LM »

Offline yahoob3

• Grupa Trzymająca Władzę
  • Wielki miętus
  • Punkty: 191
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
Odp: jak odzyskać dostęp do klawiatury podczas logowania do XP?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2018, 19:29:51 pm »
Nie pamiętam... to chyba nie jest laptop?
Spróbuj tak:
- odłącz wszystko od komputera (wszystkie wtyczki z zasilaniem włącznie),
- jeśli masz włącznik z tyłu na zasilaczu - wyłącz go,
- wyjmij jeszcze raz baterię z gniazda na płycie,
- wciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania jakieś 15-20 sekund.

Ewentualnie można spróbować zresetować bios przy pomocy odpowiednich (instrukcja do płyty wskaże które) zworek na płycie głównej.
Ile lat ma ten komputer? Model płyty głównej też by pomógł. Podobnie jak wersja bios.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2018, 19:34:46 pm wysłana przez yahoob3 »
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742