Ankieta

Z jakich gazet oraz serwisów internetowych czerpiesz wiedzę o newsach, dystrybucjach, zagadnieniach czy rozwiązaniach problemów?

Prasa polska (np. Linux Magazine, Komputer Świat, Niezbędnik KŚ, itd.).
2 (10.5%)
Prasa zagraniczna (np. Linux Format,  Linux Pro Magazine, Linux Journal, Ubuntu User, Linux User and Developer, itd.).
0 (0%)
Gazety są za drogie - nie kupuję.
1 (5.3%)
Nie kupuję gazet droższych niż 10 zł.
0 (0%)
Gazety nie dostarczają ciekawych treści./Gazety nie dostarczają treści na odpowiednio wysokim poziomie.
0 (0%)
Serwisy polskie (np. 404.g-net.pl, linuxiarze.pl, dobreprogramy.pl, dug.net.pl, itd.).
5 (26.3%)
Serwisy zagraniczne (np. linux.com, phoronix.com, mintguide.org, itsfoss.com, omgubuntu.co.uk, webupd8.org, distrowatch.com, tecmint.com, itd.).
1 (5.3%)
Płacę za treści premium w serwisach internetowych/Wykupuję płatną subskrypcję (np. LWN.net, itd.).
0 (0%)
Wiedzę czerpię z forów internetowych oraz blogów (np. forum.linuxmint.pl, ubuntu.pl/forum, forum.dug.net.pl, debian.pl, cyberciti.biz, morfikov.github.io, askubuntu.com i pokrewne, phoronix.com/forums, forum.linux.pl, itd.).
6 (31.6%)
Czytam dokumentację (np. wiki.ubuntu.com, wiki.archlinux.org, sites.google.com/site/easylinuxtipsproject, freedesktop.org/wiki, x.org/wiki, wireless.wiki.kernel.org, wiki.xfce.org,  itd.).
4 (21.1%)

Głosów w sumie: 8

Głosowanie się kończy: Grudzień 31, 2019, 10:06:33 am

Autor Wątek: Prasa i serwisy "Linuksowe" godne polecenia?  (Przeczytany 1619 razy)

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 153
Prasa i serwisy "Linuksowe" godne polecenia?
« dnia: Sierpień 05, 2018, 11:15:07 am »
Z racji tego, że jest zapotrzebowanie na taki temat, a lubicie pisać na każdy temat  8) Wątek do waszej dyspozycji. Użytkownik może zaznaczyć 4 opcje/oddać 4 głosy.

Proszę o nie spamowanie reklamą. To, że w danej gazetce jest płytka nic nie daje w dobie powszechnego dostępu do internetu, a sama się nie wytłoczy, spakuje itd. i etc.

PS Jeżeli piszecie o jakimś tytule to dawajcie jak najwięcej konkretów i szczegółów - co, jak i dlaczego, itd.
Fajnie jakbyście dawali zajawki, linki, zdjęcia, skany i etc. ( wrzucić np. na https://imgur.com/ , http://pl.tinypic.com/ , https://postimages.org/pl/ )

PS 2 Blog Salvadhor'a https://404.g-net.pl/ zakwalifikowałem jako serwis internetowy. Bardziej mi pasuje taka klasyfikacja z racji pojawiających się tam newsów.

PS 3 Jak są jakieś uwagi do ankiety to śmiało. W razie czego poprawię.

PS 4 Zmodyfikowałem ankietę, dodałem pytania precyzujące postrzeganie prasy. W związku z powyższym wyzerowałem wyniki głosowania.
Do tego momentu (uzupełnienia i wyzerowania ankiety) głosowało 5 użytkowników w tym ja.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2018, 12:52:33 pm wysłana przez ciastek1981 »

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
Odp: Prasa i serwisy "Linuksowe" godne polecenia?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2018, 13:26:35 pm »
Up. Macie jakieś zdanie na ten temat?

Offline Ender

• Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 2
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2018, 21:57:01 pm »
Zagłosowałem. A czemu ma służyć ankieta?

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2018, 01:04:57 am »
Organizacyjnie i żebyście mogli się wypowiedzieć swobodnie.

Temat powstał jak pojawiła się reklama pewnej gazety w płytą na pokładzie.
Jak to zwykle bywa obrazy do pobrania online były już w wersji v2  8) ... a gazeta już na półkach.

W ogóle gazety mają problem. W necie, na wielu stronach jest mnóstwo fajnych tutoriali i muszą szukać tematów bardziej ambitnych, do tego jeżeli dołączą jakieś naprawdę profesjonalne testy (które są pracochłonne i drogie), a nie recenzje to już mają wartościowy content. Tylko takich gazet coraz mniej, lub wcale.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2018, 14:50:20 pm wysłana przez ciastek1981 »

Offline xd89

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2018, 22:34:36 pm »
na razie pusta ta ankieta pod względem ilości pytanych  ;D częściowo korzystam też z kursów na yt i mniej legalnych źródeł w postaci ebookow po angielsku,u siebie poza tym mam z 30-40 tytułów na temat linuxa bsd i jeszcze raz tyle na temat sieci
i7 [email protected] 24gb ram gtx 1070 ssd w10 + vmware mint/kali/gns3(cisco) cinnamon/mate mikrotik/ubnt