Autor Wątek: Pomoc w kilku ustawieniach mint  (Przeczytany 688 razy)

Offline Dudi-D

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
Pomoc w kilku ustawieniach mint
« dnia: Sierpień 24, 2018, 23:12:05 pm »
Witam.
Przed kilkoma dniami przesiadłem się z windy10 na Linux MInt, dopiero zaczynam przygodę z tym systemem więc proszę o wyrozumiałość i w miarę proste tłumaczenie.
Potrzebuję pomocy w kilku kwestiach, po pierwsze większa czcionka w liście rozwijanych programów, po kliknięciu w menu (logo MINT), w całym systemie czcionkę powiększyłem do odpowiedniej dla siebie a tu ni daje rady, druga sprawa to jak zrobić przezroczysty panel (pasek na dole ekranu).
Chciałbym też zwiększyć elementy sterujące w górnej części okna dialogowego, chodzi mi o te znaczki od zamykania i minimalizacji okna.  Potrzebuję też czegoś do przesyłania filmów i muzyki na smart tv tak jak w windzie, tam klikałem prawym na wybranym filmie i wybierałem opcje wyślij do Panasonic TV.
 Jeszcze jedno Pytanie czy można na postawionym systemie Cinnamon doinstalować drugie środowisko graficzne,  np. KDE lub Mate, by móc je zmieniać po wylogowaniu lub przy kolejnym uruchomieniu Mint?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2018, 00:43:07 am wysłana przez Dudi-D »

Offline dedito

• Urząd Porządkowy
  • Miętowy krzew
  • Punkty: 164
Odp: Pomoc w kilku ustawieniach mint
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2018, 10:25:23 am »
W środowisku Cinnamon powinno być jakieś Centrum sterowania w którym znajdziesz możliwość zmiany wyglądu, jeśli czegoś nie posiada to w wyszukiwarce znajdziesz przykłady. https://www.google.com/search?q=cinnamon+font+settings&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b
Jedno pytanie = jeden wątek. Więcej pytań to większy bajzel w wątku.

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 153
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2018, 22:05:55 pm »
Ikony to najpierw spróbuj

Menu >>> Ustawienia Systemowe >>> Preferencje >>> Ogólne >>> Skalowanie Pulpitu (opcje: Auto, Standardowy, Podwójne (wysokie DPI) )

Jeżeli inne "cuda" potrzebne, to trzeba się bawić configami (zacząć czytać od góry) lub edytorem dconf - dconf-editor.

Nie używam Cinnamona więc nie wiem gdzie tego szukać (nie mam czasu wszystkiego sprawdzić na wirtualce). Ewentualnie sprawdź dodatki https://cinnamon-spices.linuxmint.com/

Smart TV

W repo jest minidlna. W terminalu

sudo apt install minidlna
Oprócz minidlna jest jeszcze Rygel. Instalacja standardowa przez Menadżer Oprogramowania, terminal czy Synaptic'a.

sudo apt install rygel rygel-preferences
Inne środowisko można doinstalować, ale może się krzaczyć. Różne ustawienia w /home, biblioteki i etc.

KDE w Mincie to projekt zakończony. 18.3 KDE będzie dostawał poprawki bezpieczeństwa i aktualizacje programów, ale środowisko jest już w Mincie nierozwijane.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2018, 01:07:58 am wysłana przez ciastek1981 »

Offline rrico

• Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 6
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2018, 08:29:05 am »
Czemu ciastek mówisz że się może krzaczyć? przecież dociągasz biblioteki i śmiga normalnie. Ja tak mam, miałem cinamona a używam mate. I dopiero teraz nie mam problemów, a miałem z przegrzewaniem bo za ciężki cynamonek.
----------------------
Linux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 | lap Toshiba satellite A350
Ubuntu Mate 16.04.2 x64 | klocek składak (offline)

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2018, 13:09:15 pm »
@rrico

Tyle razy było o tym pisane. Te środowiska nie są identyczne. Mogą (nie muszą) zdarzać się problemy, chociażby przy zapisanych ustawieniach programów w /home.

@Dudi-D

Według linku z postu wyżej - config.

Efekt? Jak widać:

Co i jak dalej, to niech forumowi mędrcy się głowią. Ja tu tylko sprzątam  8)

Offline Dudi-D

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2018, 20:54:21 pm »
Próbowałem edytować ten plik i wyskakuje mi coś takiego; Set document metadata failed: Ustawianie atrybutu metadata::xed-encoding nie jest obsługiwane
Wielkość ikon w menu jest dla mnie ok ale te podpisy obok nich są strasznie małe, prosze pomóc mi to zwiększyć bo nie mogę sobie z tym poradzić.
Juz prawie dwa tygodnie bez windy ;-)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2018, 09:36:44 am wysłana przez Dudi-D »

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2018, 21:16:29 pm »
Ten plik konfiguracyjny wyedytujesz

sudo xed /usr/share/cinnamon/applets/[email protected]/applet.js
https://github.com/linuxmint/Cinnamon/blob/master/files/usr/share/cinnamon/applets/menu%40cinnamon.org/applet.js

Domyślne wartości

const MAX_FAV_ICON_SIZE = 32;
const CATEGORY_ICON_SIZE = 22;
const APPLICATION_ICON_SIZE = 22;

Offline Dudi-D

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2018, 09:37:20 am »
Próbowałem edytować ten plik i wyskakuje mi coś takiego; Set document metadata failed: Ustawianie atrybutu metadata::xed-encoding nie jest obsługiwane

Poradziłem sobie zmieniająć współczynnik skalowania tekstu  na większą wartość i ustawiając odpowiednio mniejszą czcionkę dla pulpitu i innych ustawień.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2018, 10:36:44 am wysłana przez Dudi-D »

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2018, 16:41:04 pm »
Jeżeli problem uważasz za rozwiązany to prosimy o dopisanie w pierwszym poście wątku, w temacie na początku [Rozwiązane] , [Solved] lub [ + ] (plus/krzyżyk oddzielony spacjami od nawiasów).

Offline Dudi-D

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2018, 18:44:36 pm »
Przepraszam za bajzel ale został jeszcze problem strumieniowania obrazu na TV Smart.
 Pomożecie?
 Zainstalowałem minidlna i nic to nie dało