Autor Wątek: Oracle VB --> Whonix --> TOR  (Przeczytany 422 razy)

Offline billybill

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
Oracle VB --> Whonix --> TOR
« dnia: Wrzesień 10, 2018, 09:38:55 am »
Witam moi drodzy, proszę o wypowiedzi najlepiej osób które same korzystają z rozwiązania jak w temacie. Konkretne pytanie to czy taka konfiguracja daję lub na ile daję anonimowość, lub też chroni przed wyciekiem informacji co poczyniamy sobie w onionlandii? Oczywiście przy zastosowaniu podstawowego BHP czyli braku logowaniu na gmaile, srajle, fejsbuki i tego typu rzeczy. Jestem świadom, że na pewno jeszcze na początku drogi przydałby się VPN a najlepiej NordVPN. Dodam że korzystam z Miętowej dziewietnastki, połączenie z internetem tylko poprzez kabel sieciowy, lapek to lenovo thinkipad x220 tablet. Rozwieje wątpliwości, mam poprostu obsesję na pukncie inwigilacji :x
Mam nadzieję że jakaś dobra dusza pośpieszy z pomocą, pozdrawiam :)

Offline bossot

• Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 9
Odp: Oracle VB --> Whonix --> TOR
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2018, 17:28:41 pm »
Owszem, będziesz dość anonimowy zwłaszcza korzystając z stron *.onion. W przypadku "clearnetu" (domena inna niż onion) można jeszcze przechwycić twoje dane "na wyjściu z tora", ale musiał by mieć też logowanie na tą samą stronę z zwykłego internetu w logach. Pamiętaj tylko że w Polsce z TOR-a raczej mało kto korzysta, tak więc można sprawdzać kto "wisi" na SSL zawsze wtedy kiedy na onionie jest ten co go szukamy. W przypadku VPN jako pośrednika coś takiego zajmie więcej czasu ze względu na netflixowców. masowo migrujących "cyfrowo" do USA.

ps od razu cały system? ja tam korzystam z tor browsera do "tajnych" działań", w tym przypadku za bezpieczeństwo płaci się wyłączeniem JS-a i wolniejszym wczytywaniem stron (serwery czekają z przekazaniem informacji dalej, żeby nie dało się ustalić nadawcy i odbiorcy sprawdzając z "kim" łączy się serwer zaraz po tym jak ty się do niego połączyłeś / któryś z późniejszych w kolejce z tobą na początku).

Offline billybill

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2018, 07:55:18 am »
Whonixa i tora używam tylko i wyłącznie do stron onnion. No i zacząłem używać nordvpn lecz nie korzystam z Polskiego serwera ponieważ korzysta tylko z serwerów P2P, korzystam z Holenderskiego gdyż ma on:P2P,Double VPN, Dedykowanego IP, Onion Over VPN i jest on Ukryty.
Dlaczego od razu cały system? Wolę chyba dmuchać na zimne. Nie wiem jeszcze czy w ustawieniach bramy wielka różnica jest między połączeniem NAT a połączeniem mostkowym....

Jeśli whonix zmienia nam kartę sieciową, adres MAC to co jeszcze może nas potencjalnie zdradzić?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2018, 10:10:13 am wysłana przez billybill »

Offline yahoob3

• Grupa Trzymająca Władzę
  • Wielki miętus
  • Punkty: 191
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

Offline billybill

• Miętowe nasionko
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2018, 08:13:45 am »
Oczywiście że czytałem i chyba prędzej nie zwróciłem uwagi na pare aspektów, za co Tobie dziękuję.
Poza tym chyba odchodzimy troszkę od tematu, założenie ( nie mówie o założeniu tematu :P ) tego tematu było troszkę inne.