Autor Wątek: Aktualizacje  (Przeczytany 240 razy)

Offline Krzychu

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
Aktualizacje
« dnia: Wrzesień 23, 2018, 10:36:01 am »
Cześć!
mam jedno pytanie - od jakiegoś czasu użytkuję Sylvię 18.3 Cinnamon 32 bit. Pojawiają się mi komunikaty o możliwych aktualizacjach. O numeracji "Poziom" się doczytałem co to oznacza :) ale jedna rzecz mnie cały czas ciekawi. Czy warto (trzeba?) aktualizować ww. system? Czy wszystkie aktualizacje jakie mi się pojawiają w Menadżerze dotyczą mojego systemu? Czy instalować również te przy których jest opis "ubuntu" "gnome"? Czy instalować te z poziomem "4" czyli np. "jądro linuxa"?
Dodam tylko żem raczej bardzo początkujący linuxiarz :(
dzięki za pomoc!
Krzysiek

Offline kris777

• Miętowy krzew
  • Punkty: 55
Odp: Aktualizacje
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2018, 11:13:56 am »
Linux Mint na szczęście podpowiada co jest bezpieczne dla instalacji ( kolor zielony ) a co mniej bezpieczne a czasem wręcz szkodliwe dla naszego PC albo dokładniej jego konfiguracji sprzętowej / procek / karta grafiki / mobo itd. ... Ja z doświadczenia jeśli wszystko działa prawidłowo w szczególności karta grafiki / opcja suspend i wybudzenie bez defektów black screen / brak internetu itd .... NIE INSTALUJE ! nic na czerwono :-) .... to tak z doświadczenia. Ale jest odstępstwo które czasem i ja stosuje ...czyli problemy jak wyżej opisałem problemy z opcją suspend / kartą grafiki itd ....
A najlepiej sam się przekonaj instalując wszystko jak leci :-) ...jednak zrób sobie backup systemu np. CloneZillą .... może tobie akurat wszystko będzie działało OK to też jest możliwe a wręcz pożądane bo masz najnowsze wersje oprogramowania.

Offline Ender

• Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 2
Odp: Aktualizacje
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2018, 12:17:30 pm »
Hmm, a w 19 nie ma opcji: nie popsuj sytemu itd (tych 3 co na początku ustalaliśmy) dlaczego?