Autor Wątek: [Rozwiązany] System nie uruchamia się automatycznie.  (Przeczytany 135 razy)

Offline TheRektor

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Punkty: 4
[Rozwiązany] System nie uruchamia się automatycznie.
« dnia: Wrzesień 24, 2018, 14:52:59 pm »
Mint 17.1
 "Kontynuuj czekanie; albo naciśnij S, aby pominąć montowanie, lub M aby ręcznie przywrócić."

gksudo gedit /etc/fstab

# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
# / was on /dev/sda1 during installation
# swap was on /dev/sda5 during installation
UUID=f6bfb733-35dc-4418-95c5-ee41767fec59 none            swap    sw              0       0
/dev/disk/by-id/usb-Mass_Storage_Device_125D20140310-0:0-part1 /mnt/usb-Mass_Storage_Device_125D20140310-0:0-part1 auto nosuid,nodev,nofail,x-gvfs-show 0 0

Coś tu jest do zmiany?
Problem zaczął się gdy kupiłem kartę micro sd xc 64gb, system jej nie montuje, podejrzewałem że to podróbka - bo tak to często wygląda ale telefon sformatował kartę, nagrałem na nią na razie 15gb z odczytaniem nie ma problemu. Próbowałem w kilku programach/terminalu "zobaczyć" tą 64gb kartę, była normalnie widoczna ale nie było można jej zamontować. Z kolei gdy karta jest umieszczona w telefonie leniuch ją normalnie widzi, montuje, mogę kopiować/kasować pliki.
Karta którą wyjąłem z telefonu (32 gb żeby zastąpić ją o większej pojemności) linux też nie montuje (te same błędy), karta w telefonie działała bez problemu. Także to nie problem samych kart pamięci tylko oprogramowania które nie potrafi ich odczytać.
Wszelkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam

eh... nie doczekałem się odpowiedzi, czemu Ci co wiedzą mają w dupie (sam tak mam w pewnych obszarach z tym że tam jest wielu co "wiom najlepiej" i zawsze służą "pomocą" - czasem zajrzę na fora tematyczne pośmiać się. Wracając do tematu, usunięcie ostatniej linii rozwiązało problem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2018, 18:18:38 pm wysłana przez TheRektor »
no i masz babo plecak.