Autor Wątek: opera w mint  (Przeczytany 1054 razy)

Offline s.jarek777

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
opera w mint
« dnia: Październik 03, 2018, 10:42:06 am »
Witam.Jestem tu nowy ,zaczynam używać Linuksa  . Proszę o pomoc  w ustawieniach przeglądarki.Zainstalowałem Operę w systemie i żąda ona za każdym razem hasła bazy kluczy a Firefox nie,jak to ominąć? Oczywiście przejrzałem dostępne opcje w necie ale sprowadzają się do ustawienia pustego hasła .Czy istnieje inne rozwiązanie z hasłem ?.Jeszcze jedno pytanie ;czy można ustawić Operę aby pamiętała rozmiar okna po jego rozciągnięciu kursorem(Firefox pamięta).Teraz po uruchomieniu jest zawsze małe okno.Wprawdzie znalazłem opcję aby uruchamiała się zmaksymalizowana ale może jest sposób aby pamiętała ustawienia rozciągnięcia.

Offline dedito

• Urząd Porządkowy
  • Miętowy krzew
  • Punkty: 164
Odp: opera w mint
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2018, 13:43:18 pm »
Ad.1 Zainstaluj seahorse i tam sobie ustaw puste hasło na bazę kluczy.
Ad.2 Sprawdź uruchamiając operę z terminala, jeśli przy takim uruchamianiu opera pamięta rozmiar to edytuj aktywator z menu, usuwając zbędne przełączniki.

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 153
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2018, 17:35:54 pm »
Zainstalowałem Operę w systemie i żąda ona za każdym razem hasła bazy kluczy a Firefox nie,jak to ominąć? Oczywiście przejrzałem dostępne opcje w necie ale sprowadzają się do ustawienia pustego hasła .Czy istnieje inne rozwiązanie z hasłem ?

Wszystkie klony Chrome/Chromium zabezpieczają hasła zapisane w przeglądarce. Możesz zwyczajnie wyłączyć automatyczne logowanie do komputera (Opera wtedy nie pyta przy logowaniu z hasłem do komputera). Albo rybka albo akwarium.

Offline dedito

• Urząd Porządkowy
  • Miętowy krzew
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2018, 18:18:25 pm »
Opera będzie pytać o hasło do bazy kluczy nawet przy wyłączonym autologowaniu do konta systemowego.
A to, że Opera jest klonem Chrome/Chromium to dla mnie nowość.

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 153
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2018, 18:27:20 pm »
A to, że Opera jest klonem Chrome/Chromium to dla mnie nowość.

To już nie używa silnika Blink?

PS https://www.chromium.org/blink
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2018, 18:36:29 pm wysłana przez ciastek1981 »

Offline yahoob3

• Grupa Trzymająca Władzę
  • Wielki miętus
  • Punkty: 190
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2018, 18:50:36 pm »
Opera będzie pytać o hasło do bazy kluczy nawet przy wyłączonym autologowaniu do konta systemowego.
Muszę się nie zgodzić. Nie chciało mi się instalować seahorse, to loguję się do systemu (w sumie to nawet  bezpieczniejsze)  - Opera i Chrome nawet nie miaukną o hasło :)
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

Offline dedito

• Urząd Porządkowy
  • Miętowy krzew
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2018, 19:09:39 pm »
To, że przejęła silnik nie czyni z niej klona, ale to tylko moje zdanie.
Pierwotnie była rozwijana niezależnie od Chrome/Chromium (wtedy chyba nawet nikt nie słyszał o przeglądarkach googlowych).
Co do samego hasła to nie wiem, nie jestem w tym zbytnio obeznany, musiałbym się tym pobawić. W każdym razie u mnie na Debian działa tak jak pisałem.
Pamiętajmy też, że hasło do konta systemu to jedno, a hasło do bazy kluczy to drugie.

Offline s.jarek777

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 03, 2018, 19:15:30 pm »
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Opera uruchamiana z terminalu też nie pamięta zamkniętego rozmiaru.Czy w przypadku ustawienia pustego hasła system robi się mniej bezpieczny?

Offline yahoob3

• Grupa Trzymająca Władzę
  • Wielki miętus
  • Punkty: 190
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 03, 2018, 19:27:56 pm »
;) System nie, tylko przeglądarka.

Mówimy oczywiście pustym haśle do przeglądarki, a nie o "nopasswd" do systemu.
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742