Autor Wątek: Kodachi - anonimomość w internecie / iso - grub  (Przeczytany 184 razy)

Offline kris777

• Miętowy krzew
  • Punkty: 58
Kodachi - anonimomość w internecie / iso - grub
« dnia: Październik 06, 2018, 16:04:52 pm »
Pojawiła się nowa wersja systemu Kodachi v4 ułatwiająca przeciętnemu użytkownikowi zachowanie "prawdziwej" ? ..no może bardzo dobrej !!!  anonimowaści w internecie. Jak twierdzą twórcy w/w distra jest znacznie lepszy od np. systemu Tails. Sprawdzilem na swoim laptopie i wszystko wydaję się działać naprawdę dobrze... na starcie mamy włączony VPN ( servery dedykowane Kodachi sprawdziłem szybkość usługi (holandia) na 120 M/s przycieło mi do 97 M/s  ...dla mnie OK) usługę TOR-a i DNS-Crypt ...mamy także do dyspozycji oprócz przeglądarki Firefox ( korzystającej z VPN systemowego) dedykowaną przeglądarkę Kodachi-TOR i oczywiście standardową TorBrowser. Opcja suspend działa na moim lapku ale po wakeup wymaga restartu internetu. U mnie chyba na dłużej w/w distro zagości na PC ... jednak wersja USB jaką preferują twórcy z racji także bezpieczeństwa (nie zapisuje żadnych naszych działań w systemie po restarcie) mnie osobiście nie pasuje gdyż pendrive zawsze gdzieś mi się gubi. Uruchamiam więc Kodachi z opcji Grub-a i konfiguracji w pliku 40_custom.
W dodatku z racji iż często robię backup systemu Clonezillą plik .ISO ( ponad 3GB ) umieściłem na innej partycji. Jeśli ktoś potrzebuje konfiguracji to podaję:
menuentry "Kodachi" {
set isofile="/kodachi.iso"
loopback loop (hd0,1)$isofile
linux (loop)/live/vmlinuz boot=live findiso=$isofile
initrd (loop)/live/initrd.img
}
więcej: distrowatch
https://www.digi77.com/linux-kodachi/
Ps. moje iso jest na /dev/sda1  ....czyli w opcjach grub-a to: hd0,1
dla swoich ustawień szukać howto w internecie :-)  ...
login:kodachi
pass:r@@t00
jako root:
login:root
pass:r@@t00
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2018, 17:34:29 pm wysłana przez kris777 »