Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: Brak możliwości przesyłu plików na telefon
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

podłączając telefon na świeżo postawionym systemie (wer.20), nie mam możliwości przesyłu plików na telefon (wyświetla się poniższy komunikat). Urządzenie widoczne jest na pulpicie z ustawioną opcją "transmisja plików".

wszystko sprawne, zmieniałem porty USB i opcje przesyłu plików w telefonie ale nic nie pomaga. Cały czas wywala mi powyższy komunikat, który zamieściłem. Przed chwilą na laptopie z Win bezproblemowo telefon został wykryty i mogłem ingerować w jego zawartość. Pierwszy raz na Linuxie mam taki problem, wczesniej go nie było...
Telefon oczywiście odblokowany,

[Obrazek: d0hqeaNl.png]
Wrzuć logi dmesg | tail n 30 tuż po podpięciu telefonu.
Wrzuć też stare dmesg | grep -i org.gtk.vfs
czyli co mam zrobić ? jak te logi pokazać ?
W terminalu wpisz te polecenia i to co wyskoczy wklej tutaj w znaczniki code (przepis w zasadach https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=304 )
nie zrobiłem nic szczególnego i teraz wszystko zadziałało, widzę "bebechy" systemu w telefonie i transfer plików działa. Nie wiem o co chodzi...?!?

Jak problem się powtórzy to na pewno Cię jeszcze miłościwy Panie pomęczę Big Grin na razie HULA
Może być, że raz na jakiś czas ten problem się pojawia.
Zalecają wtedy ponownie podpiąć telefon lub wyłączyć automatyczne montowanie.
Zainstaluj ze sklepu Google Kdeconnect na telefonie i z menadżera oprogramowania Kdeconnect i Indicator KDE-Connect na na komputerze. Ja tak zrobiłem i nie ma problemów z kopiowaniem plików na telefon oraz z telefonu na komputer.
(08-10-2020, 09:22)omkar napisał(a): [ -> ]Zainstaluj ze sklepu Google Kdeconnect na telefonie i z menadżera oprogramowania Kdeconnect i Indicator KDE-Connect na na komputerze. Ja tak zrobiłem i nie ma problemów z kopiowaniem plików na telefon oraz z telefonu na komputer.
Nie w każdej sytuacji działa np. (na cinnamon), kde plasma już tak. Wink
Używam Minta 20 Xfce i Kdeconnect wraz z Indicator KDE-Connect działają bardzo dobrze.
Chyba zrozumiałem w czym problem, ponieważ po ostatnim poście znowu zaczeły pojawiać się problemy z transferem plików a te tkwią w portach USB 3.0. Po podłączeniu telefonu do starego USB 2.0 owszem nadal wywala błąd ale po zatwierdzeniu go i tak mam dostęp do plików w telefonie i na odwrót...