Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: Czy Radeon mógłby rozwiązać problem nagrywania ekranu?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry
Na jednym z komputerów intensywnie używam simplescreenrecorder do nagrywania ekranu. Niestaty na innym komputerze, który ma GeForce 1050 wraz z zainstalowanymi własnościowymi sterownikami występuje poważny problem z nagrywaniem. Program przy uruchamianiu chce wyłączyć pewne elementy sterowników, na co niekonieczne chcę sie zgadzać (nigdy nie wiadomo jak to będzie wyglądać z ponownym włączaniem). Kiedy w aktywnym trybie sterowników własnościowych dochodzi do nagrywania, rejestrowany obraz jest czarny.
Moje pytanie nie dotyczy tego jak rozwiązać ten problem, ale czy w przypadku karty Radeon jest możliwość że ten problem zniknie? Oczywiście przy założeniu instalacji sterowników obsługujących biblioteki Vulcana.
Spróbował bym tam gdzie masz Geforca użyć innego oprogramowania do nagrywania np OBS Studio.
Ja polecam program Kazam (link do pliku instalacyjnego - http://ftp.br.debian.org/debian/pool/mai...-4_all.deb). Można robić zrzuty ekranu, nagrywać wybrany obszar z dźwiękiem lub bez.
Simplescreenrecorder przy pierszym uruchomieniu (w przypadku sterownikóœ Nvidii) sugeruje, by wyłączać jedną z opcji. W przypadku wyboru "Yes, always", zawsze wyłączy on elementy sprawiające problemy z nagrywaniem.
Testuję od kilku tyogni. Działa bez zastrzeżeń.
Dziękuję za odpowiedźi.
Problem można uznać za rozwiązany.