Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: update do najnowszej wersji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
mam linuxa minta w wersji 18 MATE chciałbym zmienić na Linux Mint 20 Ulyana Cinnamon jak to zrobić najprościej żeby nie musieć od nowa konfigurować haseł sieci itp?

REGULAMIN FORUM:
2.10: Na Forum piszemy w języku polskim. Użytkownik ma obowiązek zadbania o poprawność gramatyczną i ortograficzną swoich postów, tematów czy innych treści, które publikuje. NIE NALEŻY UŻYWAĆ PRZY TYM WIELKICH LITER, które traktowane są jak krzyk. Poprawnie i zrozumiale opisany problem zwiększa Twoje szanse na znalezienie pomocy.
Mint 18, 19 i 20 oparte są na różnych wersjach Ubuntu więc upgrade jest trudny, zawiera dużo błędów i trzeba by go zrobić dwustopniowo. Najpierw na Mint 19 a później na 20.
Poza tym pliki z konfiguracją programów z wersji 18 mogą już nie działać dobrze w 20.
Tu jest poradnik, tylko dotyczy aktualizacji z 18 na 19.
Upgrade z 18 do 19 nie był zalecany nawet przez Clema, zbyt dużo zmian zaszło w nim pod powierzchnią. Nie jest to wskazane zwłaszcza dla początkujących użytkowników, a takich mamy tu większość.
Z drugiej strony instalacja nowego systemu trwa kilkanaście minut i przy pozostawieniu danych użytkownika na osobnej partycji /home (tylko katalogów użytkownika plus, np. katalogu poczty, czy nawet przeglądarki... tu też wskazane pewne doświadczenie) daje system gotowy do pracy w ok. pół godziny.
Po co więc kombinować? Czasem więcej czasu zajmuje poprawienie błędów, niż nowa instalacja.
Tak tylko mówię Wink