Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: Mint i AMDGPU-PRO, OPENCL
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Mam podejrzenia, że developerzy blendera nie oglądają się na resztę świata i robią wszystko po swojemu. Mój stary sprzęt (Mac z 2xRadeon D300 - GCN 1.0) zawsze miał problemy z blender/cycles, a od którejś wersji renderowanie OpenCL całkiem przestało działać (AFAIR od 2.78). Powód - ludzie od Blendera stwierdzili, że GCN 1.0 ma tyle bugów, że nie będą go wspierać i koniec. Co ciekawe LuxRender (bezproblemowo podpinany pod blendera) radzi sobie chyba do dziś z GCN 1.0, ma jednak inne upierdliwości.
Hmm, ale w takim przypadku problem byłby też na OPENCL z AMD.
Ja też mam jeszcze starą kartę GCN 1.0, jakieś dwa lata temu pisałem poradnik na Debiana https://www.debian.pl/viewtopic.php?t=34390
W każdym razie w OPENCL jeszcze się nie bawiłem, a Blender to dla mnie zupełnie inna filozofia obsługi do której się jakoś nie przekonałem.
W najnowszym sterowniku 19.30 nie trzeba kombinować z nazwą dystrybucji, powinno się bez problemu instalować na Mincie,przynajmniej na Debianie zainstalował się bez problemów.
(02-11-2019, 14:25)dedito napisał(a): [ -> ]W najnowszym sterowniku 19.30 nie trzeba kombinować z nazwą dystrybucji, powinno się bez problemu instalować na Mincie,przynajmniej na Debianie zainstalował się bez problemów.

Potwierdzam, instalacja bez problemów
Stron: 1 2 3